Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

im. Władysława Tatarkiewicza

Radoryż Smolany 8 C, 21-470 Krzywda
tel. (25) 755-10-03, fax (25) 755-15-22
www:   http://www.zsradoryz.ple-mail:   zsradoryzsekretariat@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8560 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa policyjna
  (bezpieczeństwo i porządek publiczny)

- klasa wojskowa
  (przysposobienie wosjkowe)

- klasa pożarnicza
  (ochrona przeciwpożarowa)

- klasa ogólna
 

TECHNIKUM


SZKOŁA POLICEALNA (2 lata)


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

KURS KWALIFIKACYJNY W ZAWODZIE

Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym jest placówką z ponad 50-cio letnim okresem istnienia, bardzo bogatą historią i tradycją. 16 września 2006 roku miała miejsce uroczystość nadania szkole imienia połączona z VIII Zjazdem Absolwentów. Uroczystość nadania szkole imienia, to niewątpliwie najbardziej priorytetowe wydarzenie w naszej szkole, ale oczywiście nie jedyne. Co roku w naszej placówce organizowane są imprezy sportowe. Rozpoczyna je Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o puchar Prezesa PZPN, kolejna impreza to Gimnazjada, w czasie której proponujemy konkursy wiedzowe i artystyczne oraz rozgrywki sportowe. Wszystkich gimnazjalistów podczas owych turniejów zapraszamy do zwiedzenia obiektów naszej placówki oraz nawiązania kontaktów z uczniami i nauczycielami naszej szkoły.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu i zainteresowaniom młodzieży wprowadziliśmy innowacje pedagogiczne: klasa policyjna, klasa wojskowa i klasa pożarnicza. Młodzież może poznawać tajniki pracy policjantów, żołnierzy i strażaków. Klasa policyjna jest pod patronatem Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, klasa wojskowa jest pod patronatem 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Klasa pożarnicza jest pod patronatem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie.


Nieocenione
walory Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym
Szkoła usytuowana jest na terenie zamkniętym w parku z duża ilością zieleni, z dala od ruchliwych traktów komunikacyjnych. Dysponujemy bogata baza sportową:
  • dwa boiska do piłki nożnej o trawiastym podłożu w tym jedno pełnowymiarowe
  • siłownia, sala gimnastyczna
  • dwie nowoczesne pracownia komputerowa i centrum multimedialne
  • strzelnica

Ponadto wokół szkoły znajduje się ogromny teren, na którym można przeprowadzać zajęcia z musztry, biegi przełajowe i biegi na orientację. Szkoła posiada internat.
Największym jednak atutem jest to, że jesteśmy placówką bezpieczną, przyjazną uczniowi (nauczyciele znają wszystkich swoich uczniów i są otwarci na ich pomysły), szkołą w której pracuje doświadczona, zaangażowana, doskonaląca swoje umiejętności kadra.

KLASA OGÓLNO-POŻARNICZA

Klasa pod patronatem Powiatowej Komendy Straży Pożarnej.
Przedmioty rozszerzone: angielski, chemia, historia, wiedza o społeczeństwie
Pierwszy język obcy: angielski
Drugi język obcy: rosyjski

Klasa ogólno-pożarnicza jest ofertą skierowaną zarówno do uczniów, którzy nie podjęli jeszcze decyzji co do wyboru kierunku kształcenia, jak również do uczniów widzących swoją przyszłość w straży pożarnej, bądź w innych służbach mundurowych.

Nauka w tej klasie zapewnia równomierny, jak również wysoki poziom kształcenia ze wszystkich przedmiotów, co umożliwia uczniom szeroki i optymalny wybór przedmiotów maturalnych, dostosowany do wymagań uczelni wyższych. Pozwala uczniom przygotować się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Wyboru przedmiotów nauczanych na poziomie rozszerzonym uczeń może dokonać pod koniec pierwszej klasy. Istnieje możliwość zmiany obecnie wybranych preferencji. Klasa podzielona zostanie na dwie grupy; ogólną i pożarniczą.

Program nauczania grupy pożarniczej jest rozszerzony o zajęcia dodatkowe z zakresu znajomości prawa i bezpieczeństwa pożarowego, organizacji i funkcjonowania Państwowej Straży Pożarnej oraz Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego.
Program nauczania obejmuje również zajęcia z pierwszej pomocy przed medycznej oraz sport pożarniczy tj.: musztra ogólna, strzelanie, posługiwanie się maskami przeciwgazowymi i ćwiczenia na torach sprawnościowych.
Przewidywane są wycieczki do komend, jednostek i ośrodków szkolenia PSP oraz obozy szkoleniowe obejmujące naukę orientowania się i poruszania w terenie, zachowania się w sytuacjach zagrożenia i sytuacjach kryzysowych, posługiwania się podstawowym sprzętem gaśniczym. Zajęcia prowadzić będą strażacy o wysokich kwalifikacjach pedagogicznych i zawodowych Dla uczniów klasy pożarniczej zostały zaprojektowane mundury, w szkole obowiązuje dzień mundurowy.

KLASA POLICYJNA

Przedmioty rozszerzone: geografia, wiedza o społeczeństwie, angielski, historia
Pierwszy język obcy: angielski
Drugi język obcy: rosyjski

Klasa policyjna jest ofertą skierowaną przede wszystkim do uczniów widzących swoją przyszłość w policyjnym mundurze. Powinni ją równie rozważyć wszyscy, którzy myślą o pracy w pokrewnych policji służbach takich, jak straże miejskie i agencje ochrony.

Nauka w tej klasie zapewnia równomierny, jak również wysoki poziom kształcenia ze wszystkich przedmiotów, co umożliwia uczniom szeroki i optymalny wybór przedmiotów maturalnych, dostosowanych do wymagań uczelni wyższych. Pozwala uczniom przygotować się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Wyboru przedmiotów nauczanych na poziomie rozszerzonym uczeń może dokonać pod koniec pierwszej klasy. Istnieje możliwość zmiany obecnie wybranych preferencji. Proponowany program nauczania jest rozszerzony o zajęcia dodatkowe z zakresu znajomości prawa karnego i wykroczeń, struktury i zadań policji oraz kryminalistyki.

Program nauczania obejmuje również zajęcia z technik walki-samoobrony, mających zastosowanie w interwencjach policyjnych oraz musztra policyjna i ćwiczenia na torach sprawnościowych. Przewidywane są wycieczki do komisariatów, Komendy Powiatowej w Łukowe, oraz obozy szkoleniowe obejmujące naukę zachowania się i poruszania w terenie, prowadzenia działań prewencyjnych. Zajęcia prowadzić będą oddelegowani funkcjonariusze Policji o wysokich kwalifikacjach pedagogicznych i zawodowych. Dla uczniów klasy policyjnej zostały zaprojektowane mundury, w szkole obowiązuje dzień mundurowy.
Klasa pod patronatem Komendy Powiatowej Policji.

KLASA WOJSKOWA

Przedmioty rozszerzone: fizyka, historia, angielski, wiedza o społeczeństwie
Pierwszy język obcy: angielski
Drugi język obcy: rosyjski

Klasa wojskowa jest ofertą skierowana przede wszystkim do uczniów , którzy wiążą swoją przyszłość, plany osobiste i zawodowe ze służbą wojskową bądź pracą w administracji samorządowej i rządowej na stanowiskach związanych z obronnością, zarządzaniem kryzysowym i obroną cywilną.

Nauka w tej klasie zapewnia równomierny , jak również wysoki poziom kształcenia ze wszystkich przedmiotów, co umożliwia uczniom szeroki i optymalny wybór przedmiotów maturalnych, dostosowanych do wymagań uczelni wyższych. Pozwala uczniom przygotować się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Wyboru przedmiotów nauczanych na poziomie rozszerzonym uczeń może dokonać pod koniec pierwszej klasy. Istnieje możliwość zmiany obecnie wybranych preferencji.

Oprócz przedmiotów ogólnokształcących w ramach zajęć dodatkowych realizowane będą następujące przedmioty: Przysposobienie wojskowe, Samoobrona, Musztra wojskowa. Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Dyrektorem Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym, a Dowódcą 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie, uczniowie będą wyjeżdżać na zajęcia do jednostek wojskowych.

Klasa przygotowuje uczniów do dalszego kształcenia w kierunku służb bezpieczeństwa wewnętrznego (wojsko, ochrona osób i mienia). W czasie zajęć stosowane będą nowoczesne metody i techniki. Uczniowie będą brali udział w różnorodnych imprezach, zawodach, konkursach. Zdobywać będą umiejętności praktyczne z zakresu: musztry, strzelania, samoobrony, pomocy przedlekarskiej. W trakcie zajęć uczestniczyć będą w wyjazdach edukacyjnych do jednostek wojskowych, wyższych uczelni, prowadzone będą również zajęcia terenowe. Dla uczniów klasy wojskowej będą zaprojektowane mundury. W szkole obowiązywać będzie dzień mundurowy, wtedy to uczniowie tej klasy chodzić będą w mundurach. Umundurowanie będzie strojem obowiązującym i reprezentatywnym na szkolnych i pozaszkolnych uroczystościach.

Do klasy ze specjalnością wojskową przyjmowani będą uczniowie z dobrą kondycją fizyczną i dobrym stanem zdrowia. Zajęcia prowadzić będą nauczyciele i wojskowi o wysokich kwalifikacjach pedagogicznych oraz zawodowych. Po pierwszym etapie kształcenia przewidziany jest obóz szkoleniowy.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie