Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Technicznych i Licealnych

w Piechowicach

ul. Świerczewskiego 21, 58-573 Piechowice
tel. (75) 755-30-60
www:   http://www.zsem.pl
e-mail:   sekretariat@zsem.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 13485 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)
przedmioty w zakresie rozszerzonym:

- klasa policyjna
z dodatkowymi zajęciami kierunkowymi

- klasa ratownictwo medyczne
z dodatkowymi zajęciami kierunkowymi


TECHNIKUM (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
(3 lata)

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach to szkoła z wieloletnią tradycją. Szkoła, która jednocześnie stale się zmienia i unowocześnia. Staramy się, aby nasza oferta edukacyjna była atrakcyjna i dostosowana do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku pracy. Stawiamy na kierunki i zawody przyszłościowe zarówno w Polsce jak i w całej Europie.

Szkoła posiada bogatą bazę dydaktyczną, a dobrze wyposażone gabinety pozwalają naszym uczniom w nowoczesny i urozmaicony sposób zdobywać wiedzę i rozwijać zainteresowania. Dla zwiększenia bezpieczeństwa uczniów w szkole jest zainstalowany monitoring.

Ponadto szkoła dostosowuje ofertę zajęć pozalekcyjnych do potrzeb i zaangażowania uczniów. Jeśli lubisz się sprawdzać, rywalizować mamy dla ciebie konkursy, w których nasi uczniowie zajmują wysokie lokaty, udział w nich to nie tylko satysfakcja, ale i okazja do zdobycia ciekawych nagród. Otaczający nas świat to źródło wiedzy i pole do sprawdzenia własnych umiejętności. Dlatego nasi uczniowie uczestniczą w wycieczkach przedmiotowych, które urozmaicają naukę i dają szansę na wytchnienie od szkolnych rygorów.

Sport
Jeśli lubisz sport, chcesz brać udział w zawodach, to nasza szkoła spełni twoje oczekiwania. Tu możesz rozwijać sportowe pasje i dbać o kondycje dzięki dobrze przygotowanej bazie sportowo-rekreacyjnej. Szkoła dysponuje bogatą bazą do realizacji zajęć z wychowania fizycznego, w skład której wchodzą:
 • zespół boisk sportowych kort tenisowy
 • baza lekkoatletyczna
 • sala gimnastyczna
 • salka treningowo-rekreacyjna (atlasy i urządzenia aerobowe)

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w rozgrywkach międzyszkolnych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim organizowanych przez Szkolny Związek sportowy i inne instytucje sportowe. Dyplomy i puchary zdobyte przez naszych uczniów najlepiej świadczą o wysokich lokatach jakie uzyskują.

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Jesteśmy szkołą, która wychowuje i kształci, opierając się na powszechnie uznanych wartościach. Wspieramy indywidualny rozwój ucznia. W naszej szkole nikt nie czuje się anonimowy i nieważny. Jeśli masz problem, kłopot - wiesz, że nie jesteś sam, nauczyciele i szkolny pedagog są do twojej dyspozycji. Przyjazna i serdeczna atmosfera pomaga w zdobywaniu wiedzy. Szkoła dba o wyrównanie szans, uczniowie, którzy mają trudności z opanowaniem materiału, objęci są opieką dydaktyczną i mogą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych i wyrównawczych.

Uczniowie technikum elektrycznego mają możliwość uzyskania w klasie trzeciej uprawnień SEP do 1kV. Po zakończeniu kursu otrzymują świadectwo kwalifikacyjne "E" uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji. Jest ono niezbędnym dokumentem wymaganym przez przyszłego pracodawcę.

Bursa szkolna
Uczniowie spoza powiatu nie muszą martwic się o dojazd do szkoły, mogą zamieszkać w Bursie Szkolnej nr 4 w Jeleniej Górze (Sobieszów) przy ulicy Łazienkowskiej 4. Bursa dysponuje miejscami w 2-3 osobowych wygodnych pokojach z węzłem sanitarnym i zapleczem gastronomicznym. Mieszkańcy bursy mają zapewnioną całodobową opiekę, pełne wyżywienie i dobre warunki do nauki i wypoczynku.

KLASA POLICYJNA

Klasa policyjna z dodatkowymi przedmiotami kierunkowymi szkolenia policyjnego:
 • Bezpieczeństwo publiczne – edukacja ogólnopolicyjna
 • Samoobrona i techniki interwencyjne

Ponadto w ramach nauki odbywać się będą:
 • zajęcia strzeleckie
 • zajęcia na basenie
 • letni i zimowy obóz szkoleniowo-sprawnościowy
 • wyjazdy studyjne uczniów związane z preorientacją zawodową
 • udział w rywalizacji klas policyjnych w ramach Ogólnopolskiego Turnieju „Klasa Policyjna Roku”

Po ukończeniu edukacji uczniowie otrzymają:
 • certyfikat ukończenia szkolenia w zakresie wiedzy ogólnopolicyjnej
 • certyfikat ukończenia szkolenia z zakresu technik samoobrony
 • zaświadczenie o ukończeniu kursu pierwszej pomocy przedmedycznej

Oferta skierowana jest głównie do uczniów wiążących swoją przyszłość z służbami mundurowymi oraz tych, którzy zamierzają kontynuować dalszą naukę na kierunkach związanych z bezpieczeństwem publicznym.

Rozszerzony program nauczania z języka angielskiego i wiedzy o społeczeństwie a także pogłębienie programu wiedzy o społeczeństwie o dodatkowe treści dotyczące prawoznawstwa, administracji publicznej oraz wiedzy o procesach transformacji w Policji, stworzy szanse uczniom na zdanie matury z lepszym wynikiem oraz pozwoli na przygotowanie uczniów pod kątem rekrutacji do szkół policyjnych i innych służb mundurowych, a także do szkół wyższych na kierunkach takich jak: bezpieczeństwo publiczne, bezpieczeństwo wewnętrzne, prawo, politologia, stosunki międzynarodowe, administracja, resocjalizacja oraz na każdy inny kierunek wybrany przez absolwenta naszej szkoły. Także zwiększona ilość zajęć sprawnościowo – wyczynowych będzie miała niewątpliwie wpływ na podniesienie poziomu sprawności fizycznej uczniów. Jakość kształcenia to również odpowiedni dobór kadry pedagogicznej. Kadrę nauczycielską dla tego kierunku stanowić będą wysokiej rangi pracownicy Policji oraz nauczyciele uczący w szkole. Przewiduje się prowadzenie zajęć obejmujących praktyczne aspekty służby w Policji w pomieszczeniach służbowych KMP w Jeleniej Górze.

Szeroki zakres wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa publicznego – edukacji ogólnopolicyjnej zwiększy szanse edukacyjne uczniów oraz szanse na rynku pracy. Treści programowe edukacji ogólnopolicyjnej obejmują swoim zakresem określone przez Komen-danta Głównego Policji wybrane treści kształcenia podstawowego policjantów.

W trakcie trzech lat nauki uczniowie zostaną zapoznani z większością zagadnień związanych z pracą w Policji. Zajęcia pogłębią wiedzę uczniów na temat zasad działania Policji, na temat prawa karnego, wykroczeń oraz kodeksu drogowego, wykształcą umiejętność prawidłowego zachowania się w obliczu działań policyjnych, zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz sytuacjach związanych ze stresem. Ponadto uczniowie zdobędą wiedzę z zakresu prewencji kryminalnej i techniki kryminalistycznej, z zakresu bezpieczeństwa publicznego, stosowania koniecznych środków przymusu. Dzięki szerokiemu wachlarzowi zagadnień młodzież zweryfikuje swoją wiedzę na temat rzeczywistej służby a tej kreowanej w środkach masowego przekazu, zwłaszcza w serialach.

KLASA RATOWNICTWO MEDYCZNE

Klasa o profilu Ratownictwo Medyczne z dodatkowymi zajęciami kierunkowymi:
 • elementy ratownictwa medycznego
 • podstawy języka migowego
 • letnie i zimowe obozy kondycyjne

Podczas nauki uczniowie zdobędą dodatkowe uprawnienia i certyfikaty: młodszego ratownika WOPR, instruktora BLS/AED Europejskiej Rady Resuscytacyjnej, Certyfikat Karkonoskiej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze o odbyciu szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.

Nauka w Liceum Ogólnokształcącym daje możliwość dalszego studiowania i samorealizacji na różnych kierunkach. Absolwenci klasy o profilu ratownictwo-medyczne otrzymają szerokie przygotowanie do dalszej nauki w uczelniach wyższych na kierunkach medycznych w szczególności: ratownictwo medyczne, fizjoterapia, pielęgniarstwo i inne równie atrakcyjne.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie