Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
I Liceum Ogólnokształcące

im. Jacka Kaczmarskiego

ul. Klikowicza 4, 11-015 Olsztynek
tel. (89) 519-26-22
www:   http://www.liceum-olsztynek.pl
e-mail:   1losekretariat@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3070 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- uczeń wybiera przedmioty w zakresie rozszerzonym po pierwszym semestrze klasy I
- kontynuacja języka nauczanego w gimnazjum: angielski, niemiecki, rosyjski
- drugi język do wyboru

I Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku to szkoła z bogatymi tradycjami - otwarta w 1956 roku. Jako zaletę poczytujemy sobie, że nasze liceum to placówka niewielka w której panuje życzliwa i przyjazna atmosfera, gdzie uczeń nie jest bezimienną postacią w tłumie innych. Z Olsztynka istnieją dogodne połączenia komunikacyjne z pobliskimi miejscowościami a także z Olsztynem, Warszawą i Gdańskiem.

Wypracowaliśmy własny model kształcenia, który sprawia, że zdecydowana większość absolwentów dostaje się na studia wyższe i pomyślnie je kończy. Zajęcia u nas odbywaję się zawsze tylko na jedną zmianę. Mamy bardzo dobrą kadrę dydaktyczną, która w kilku oddziałach szkolnych w kameralnej atmosferze kształci corocznie ponad 200-tu słuchaczy. Klasy liczą zwykle po około 22-30 osób.

Lekcje w naszej szkole odbywają się nie tylko w klasie. Uczniowie wyjeżdżają do teatru, opery i muzeów w całej Polsce. W ramach wymiany polsko-niemieckiej odwiedzamy także naszych sąsiadów zza Odry.

Uczniowie mają możliwość nauki trzech języków obcych:
  niemieckiego, angielskiego, rosyjskiego.

Posiadamy dwie nowoczesne pracownie informatyki wyposażone w komputery PC oraz eMac połączone w sieć (także bezprzewodową w przypadku eMaców) i przystosowane do pracy w Internecie (także w bibliotece) poprzez tzw. łącze stałe. Uczniowie poznają oba systemy - MS Windows oraz MacOS, co daje im przewagę nad rówieśnikami. Wszyscy, którym sama nauka nie wystarczy mogą działać w Samorządzie Szkolnym, redagować szkolną gazetę Margines, uczestniczyć w zajęciach sportowych.

Pracę dydaktyczno-wychowawczą wspiera biblioteka, gdzie we wspaniałej domowej atmosferze można sięgnąć do jednego z kilku tysięcy woluminów, prasy, obejrzeć wystawę, wziąć udział w jednym z licznych konkursów. Biblioteka dostępna jest dla wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców. Gromadzi i udostępnia: lektury, literaturę popularnonaukową, literaturę piękną, regionalia, czasopisma, filmy, programy edukacyjne, dokumenty wewnątrzszkolne, informatory wyższych uczelni. Stale też organizowane są tu wystawy i konkursy. Uczy poszukiwania informacji z różnych źródeł; realizuje projekty edukacyjne; prezentuje zainteresowania uczniów; organizuje wystawy, wycieczki, konkursy; promuje książkę i czytelnictwo. Czego nie znajdziesz na półkach, poszukaj poprzez Internet, dostępny na Macintoshach należących do biblioteki.

Przy bibliotece działa Szkolna Grupa Wolontariuszy "MY"
Obszar jej działań to:
 • pomoc w pracach bibliotekarskich,
 • promocja książki i czytelnictwa
 • prowadzenie statystyki wypożyczeń
 • współpraca z Domem dla Dzieci "Nad Jeziorem" w Olsztynku
 • pomoc dzieciom w nauce
 • organizowanie czasu wolnego
 • przygotowanie uroczystości i konkursów
 • organizowanie akcji charytatywnych

A wszystkich, którzy po zajęciach dysponują nadwyżkami energii zapraszamy do własnej sali gimnastycznej i na boisko szkolne na zajęcia w ramach SKS lub też do pracy w aktywnie działającym Samorządzie Uczniowskim. Po lekcjach uczniowie doskonalą swoje umiejętności w ramach zajęć dodatkowych.
Cele i zadania liceum

 1. Nadrzędną ideą liceum jest dobro ucznia.
 2. Głównym celem liceum jest zapewnienie uczniom możliwości pełnego rozwoju intelektualnego i fizycznego w zgodzie z ich potrzebami i możliwościami psychofizycznymi w warunkach poszanowania ich godności oraz wolności światopoglądowej i wyznaniowej.
 3. Liceum w granicach swoich możliwości zapewnia opiekę zdrowotną i pedagogiczną oraz warunki twórczego rozwoju dziecka, także poprzez organizacje zajęć pozalekcyjnych.
 4. Liceum zapewnia uczniom bezpieczeństwo w liceum i w czasie zajęć organizowanych przez liceum zgodnie z obowiązującymi przepisami.
 5. Działalność dydaktyczno-wychowawcza oraz działalność organów liceum i organizacji działających na terenie liceum prowadzona jest w zgodzie z zasadami pedagogiki, przepisami prawa oraz ideami zawartymi w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, Międzynarodowym Pakcie Praw Obywatelskich i Politycznych oraz Konwencji Praw Dziecka.

Gimnazjalisto, wybierz naszą szkołę.
naprawdę warto!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie