Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Liceum Ogólnokształcące

im. Wojska Polskiego

ul. Chemików 1, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
tel./fax (22) 775-21-81
www:   http://www.liceum-ndm.pl
e-mail:   szkola@liceum-ndm.pl
info@liceum-ndm.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7509 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

- klasa dziennikarska
j. polski, historia, WOS

- klasa medyczna
biologia, chemia, fizyka

- klasa politechniczna
matematyka, fizyka, informatyka

- klasa menadżerska
matematyka, geografia, WOS

- klasa logistyczna
matematyka, geografia, informatyka

- klasa przyrodnicza
matematyka, biologia, geografia

We wszystkich klasach I zajęcia będą realizowane na poziomie podstawowym (np. j. polski, matematyka, 2 języki obce, biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, WOS, informatyka, WOK, podstawy przedsiębiorczości, edukacja dla bezpieczeństwa, wychowanie fizyczne, religia lub etyka.)

W klasach II i III oprócz przedmiotów obowiązkowych (j. polski, matematyka, 2 języki obce, wychowanie fizyczne, religia lub etyka) będą realizowane przedmioty na poziomie rozszerzonym zgodnie z kierunkiem klasy.
Przedmioty obowiązkowe (j. polski, języki obce, matematyka) mogą być realizowane na poziomie rozszerzonym już od klasy I.

Nasza szkoła realizuje bardzo ważną misję - jest szkołą szans:
  • szkołą przyjazną dla młodzieży, otwartą na zmiany i potrzeby uczniów
  • zachęcamy do nauki, doradzamy
  • pomagamy uwierzyć w siebie i poznać siebie

Nasza szkoła daje równe szanse wszystkim uczniom na zdobycie wykształcenia, na poszerzenie swoich zainteresowań naukowych. Daje możliwości osiągania sukcesu, sposobność zdobycia średniego wykształcenia, umożliwiającego w przyszłości studiowanie. Doceniamy wszystkich uczniów, a szczególnie chętnych i pilnych, samodzielnych, którzy przykładnie podejmują radosny trud zdobywania wiedzy oraz umiejętności.

Języki obce w szkole
Nauczanie 2 języków obcych nowożytnych: j. angielski, j. francuski, j. niemiecki, j. rosyjski (do wyboru przez ucznia) będzie odbywało się w grupach międzyklasowych w zależności od poziomu zaawansowania:
  • dla początkujących (nowy język dla ucznia)
  • dla kontynuujących naukę na poziomie podstawowym lub na poziomie rozszerzonym

LO w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących
W czternastym Ogólnopolskim Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowanym przez Perspektywy i Rzeczpospolitą nasza szkoła zajęła 354 miejsce w kraju. W Polsce jest 1385 liceów ogólnokształcących. Za nami na liście znalazły się np. niektóre licea warszawskie (tak popularne wśród uczniów gimnazjów nowodworskich) jak i szkoły np. z powiatu legionowskiego.

Natomiast w rankingu liceów w województwie mazowieckim zajęliśmy 67 miejsce - awans w porównaniu z rokiem ubiegłym (miejsce 108), czyli o 41 miejsc w górę. Główną przyczyną takiego sukcesu jest bardzo dobrze zdana matura zarówno z przedmiotów obowiązkowych jak i dodatkowych. Należy dodać, że wśród naszych uczniów są nie tylko ci z najwyższą liczbą punktów za egzamin i świadectwo, ale również ci, którzy osiągnęli nieco słabszy wynik. Jak widać szkoła bardzo dobrze przygotuje do matury, tym samym zagwarantuje dostanie się na studiach na wybrane przez absolwentów kierunki.

Teren otaczający budynek jest ogrodzony i estetycznie zagospodarowany. Budynek szkoły to gmach dwupiętrowy, w którym mieści się kilkanaście pełnowymiarowych sal lekcyjnych (niewielkie salki wykorzystywane są do zajęć w grupach, szczególnie w nauce języków obcych), sala gimnastyczna. Szkoła posiada dwie pracownie komputerowe oraz internetowe centrum multimedialne, które otrzymała w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską "Pracownie komputerowe dla szkół". Pracownie są stale modernizowane.

Do dyspozycji uczniów i nauczycieli jest w bibliotece szkolnej około kilkadziesiąt tysięcy pozycji książkowych, lektur literatury popularnonaukowej, literatury pięknej, polskiej i obcej. Szkoła, uznając prawo do religijnego wychowania uczniów, organizuje naukę religii – na życzenie bądź rodziców, bądź samych uczniów.

Tworzymy warunki dla rozwoju intelektualnego i fizycznego uczniów uzdolnionych przez organizowanie kół zainteresowań, pomoc w przygotowaniu do olimpiad przedmiotowych, spartakiad sportowych, organizowanie spotkań z ciekawymi ludźmi. Umożliwiamy realizowanie indywidualnych i autorskich programów nauczania.

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

Dlaczego warto zostać wolontariuszem? Wolontariat jest wspaniałą szansą na zdobycie nowych umiejętności, na poznanie ciekawych ludzi i świata. Może być sposobem na samotność albo twórcze przetrwanie okresu bezrobocia. Pozwala oderwać się od codziennych obowiązków albo przygotować się do przyszłej pracy. Dla jednych jest początkiem kariery zawodowej, dla drugich jej uwieńczeniem. Uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka i tworzy przestrzeń do fundamentalnego wyboru: więcej mieć czy bardziej być. Wolontariuszem może być każdy bez względu na wiek (wyjątek stanowią placówki opiekuńczo-wychowawcze, często ukończenie 18 lat jest wymagane w szpitalach), wykształcenie, status materialny. Każdy musi jednak znaleźć dla siebie właściwe zajęcie, które da mu prawdziwą satysfakcję. Wolontariat nie może wiązać się z przymusem i niechęcią, wtedy traci swój sens.

GALERIA


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie