Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Liceum Plastyczne

ul. Lipowa 30, 24-150 Nałęczów
tel. (081) 501-45-54
www:   http://lpnaleczow.come-mail:   plp@gmail.com


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2390 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM PLASTYCZNE

- nauka w liceum trwa 4 lata
- absolwenci składają egzamin dyplomowy
i maturalny

- proces kształcenia przebiega w trzech
kierunkach: ogólnokształcącym, artystycznym
i zawodowym

- specjalnością szkoły jest kształcenie w zakresie
meblarstwa artystycznego z plecionkarstwem
oraz zabawkarstwa


Liceum Plastyczne jest godnym spadkobiercą stuletniej tradycji szkolnictwa artystycznego w Nałęczowie. Od wielu lat organizowane są liczne wystawy prezentujące dorobek artystyczny uczniów, zarówno w kraju jak i za granicą.

Od 1976 roku działa przy szkole "Mała Galeria", w której organizowane są wystawy wybitnych artystów, wśród nich licznych absolwentów szkoły.

Stowarzyszenie Szkoła i Sztuka powołane w sierpniu 2005 r wspierać będzie działalność finansową szkoły przeprowadzając aukcje prac uczniów; zgromadzone w ten sposób fundusze przeznaczone będą na organizację plenerów i wycieczek oraz zakup niezbędnych materiałów plastycznych, stypendia dla najlepszych uczniów.

Od roku 1991 trwa coroczna wymiana młodzieży z uczniami szkół niemieckich w Vaterstetten k. Monachium i Wuppertalu.

Nawiązaliśmy współpracę z firmą SAME DEUTZ FAHR Polska, realizując w ramach umów różne projekty dla potrzeb jednego z największych w regionie pracodawców.

Szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania z przedmiotów ogólnokształcących i artystyczno-zawodowych - co roku nasi maturzyści rozpoczynają studia w Akademiach Sztuk Pięknych w kraju i za granicą. Szkoła posiada pracownię informatyczną i internetową.

Charakterystka kierunków

MEBLARSTWO

W tej specjalności, na grupowych zajęciach, uczniowie realizują prace, które spełniają użytkowe funkcje mebla, oraz zawierają, w swej strukturze i szacie wizualnej - znamiona wyrobu artystycznego.

Skala udziału tych składników, jak również stopień złożoności wykonywanego zadania wzrastają proporcjonalnie, wraz z przechodzeniem grup do wyższych klas. Uczniowie poznają stopniowo przydatność, sposoby użycia narzędzi i maszyn, opanowując niezbędny zakres wiadomości i manualnych umiejętności do wykonania własnych prac w drewnie.

ZABAWKI Z DREWNA

W świecie zabawek coraz częściej zwracają uwagę zabawki wykonane z naturalnego drewna, a poziom ich wytwarzania odzwierciedla poziom życia danego społeczeństwa.

Wśród zgiełku kolorowych i wykonanych z różnych materiałów zabawek, zabawka drewniana przyciąga wzrok swoją naturalnością, budzi w człowieku potrzebę kontaktu z naturą nieskażoną, pierwotną. Prostota formy, łagodność linii, estetyka, przestrzeganie atestów zdrowotnych i w dużej mierze obróbka ręczna sprawiają, że zabawka drewniana spełnia oczekiwania najmłodszych.

Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie od początku swojej działalności prowadzi odrębną specjalizację pod nazwą "zabawka twarda". Od klasy I do V projektowane i wykonywane są zabawki z tarcicy liściastej (brzoza, dąb, lipa, olcha). Podczas projektowania dużą wagę przykłada się do oszczędności formy i prostoty linii. Zabawki z drewna wymagają specyficznego kształcenia. Uczniowie młodszych klas poznają abecadło związane z obróbką drewna. Prace, które projektują i wykonują są proste. Nauka ta wyrabia manualne zdolności i pozwala na swobodne posługiwanie się narzędziami oraz zapoznanie z możliwościami technicznymi drewna. W klasach starszych pojawiają się tematy bardziej złożone, które wymagają obróbki ręcznej i mechanicznej.

W klasie piątej - maturalnej uczeń wykazuje całe swoje doświadczenie zdobyte w poprzednich latach. Praca dyplomowa zawiera wiele aspektów projektowych występujących we współczesnych tendencjach wzornictwa. Najczęściej spotykanym tematem są zabawki edukacyjne, które uczą myślenia logicznego w trakcie zabawy. Zabawki z drewna są ekologiczne i bardzo bezpieczne, emanuje z nich dużo "ciepła". Pomalowane w kolorach tęczy niosą radość.

PLECIONKARSTWO

Sztuka plecionkarstwa wiklinowego jest modelowym przykładem starej prawdy, że tylko wytrwała praca, pokorna miłość do przyrody, jej wytworów - wspierane przez talent i wyobraźnię, wiodą ku doskonałości. Doskonałości prawdziwej, gdzie każde dzieło od początku do końca jest wykładnikiem ścisłego związku pomiędzy człowiekiem a naturą. Wiklina - od naturalności materiału do funkcjonalności - po nadaniu jej określonej formy - to autonomiczny świat grafiki przestrzennej - pełnej zharmonizowania miękkich linii, łuków, wypukłości tworzących swoistą fakturę rytmów.

Wyroby wikliniarskie urozmaicają nasze wnętrza, usuwają monotonię wprowadzając ciepły niemal terapeutyczny klimat.

Inspiracje, pomysły oraz ich realizacje w naszej szkole są zawsze poprzedzone bezpośrednią formą wypowiedzi jaką jest rysunek - projekt. W oparciu o bazę informacji dotyczących właściwości technologicznych materiału, funkcji oraz walorów estetycznych wyrobu powstaje niepowtarzalna rzecz - rękodzieło. W nim bowiem łączą się oryginalny pomysł i zdolności manualne.

Każda szkolna wystawa śródsemestralna czy końcoworoczna jest swoistym przeglądem indywidualności, unikalną galerią nieszablonowych, nieseryjnych wzorów, tak różnych jak różni są uczniowie.

W różnorodność a zarazem niepowtarzalność przyrody wpisana jest wiklina - materiał chyba najbardziej oddający harmonię świata natury.

Jeżeli pragniesz spędzić najbliższe cztery lata w pięknej miejscowości uzdrowiskowej, w przyjaznej kameralnej atmosferze, tworzonej przez uczniów z całej Polski i wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Przyjedź do nas - czekamy na Ciebie!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie