Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Stowarzyszenie "Szansa"

ul. Kapucyńska 1 A, 20-009 Lublin
tel. (81) 532-21-28, (81) 532-79-72, tel kom. 608-495-366
www:   http://www.szansa-lublin.edu.pl
e-mail:   poczta@szansa-lublin.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7866 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

POLICEALNA SZKOŁA DLA DOROSŁYCH


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. Adama Asnyka

- szeroki wachlarz klas profilowanych

TECHNIKUM LEŚNE


POLICEALNA SZKOŁA OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO I HOTELARSTWA

- nabór jedynie na semestry III i IV

POLICEALNA SZKOŁA DLA MŁODZIEŻY

Oferta Stowarzyszenia "Szansa" adresowana jest do wszystkich, którzy są zainteresowani zdobyciem wiedzy. Podstawowym celem jest działalność edukacyjna na poziomie nauczania dostosowanym do potrzeb słuchaczy i uczniów. Od samego początku dyrekcja, doświadczona kadra pedagogiczna i pracownicy administracji dbają o miłą atmosferę. Szkoła - mimo krótkiego stażu - nieustannie rozwija bazę dydaktyczną, czego dowodem są dobrze wyposażone klasopracownie i biblioteka.

Stowarzyszenie ma już swoje tradycje, do których należą m. in. Dni Młodego Leśnika. A największym sukcesem placówki jest fakt, że wielu absolwentów kontynuuje edukację, podnosząc swą wiedzę i kwalifikacje na studiach licencjackich i magisterskich.

Gwarantujemy:
  • najniższe czesne
  • zajęcia w bogato wyposażonych klasopracowniach
  • duży wybór języków obcych: angielski, niemiecki, rosyjski, francuski, włoski, hiszpański, szwedzki, łacina
  • nowoczesną pracownię informatyczną
  • dla najlepszych stypendia naukowe
  • zajęcia wychowania fizycznego prowadzone doskonale wyposażonych salach (m.in. siłownia) oraz na pływalni i stadionie

Nasi najlepsi uczniowie otrzymują stypendia naukowe. Uczestniczymy w programie "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne" ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa. Uczniom zamiejscowym pomagamy w znalezieniu zakwaterowania.

Naszych uczniów przygotowujemy do życia w społeczeństwie obywatelskim. Wspieramy rozwój ich różnorodnych pasji i zainteresowań. Z myślą o poszerzaniu horyzontów Stowarzyszenie prowadzi liczne koła zainteresowań: polonistyczne, turystyczne, młodego polityka, młodego technika. Uczniowie tworzą również chór i zespół muzyczny, mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych (posiadamy m.in. własną siłownię i fitness). W szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski. W trakcie nauki nasi podopieczni doskonalą swój warsztat podczas praktyk zagranicznych we Włoszech, Niemczech, Szwecji, Hiszpanii lub krajowych w Krynicy, Wiśle i Ustroniu.

Technikum leśne

Technikum leśne adresuje swoją ofertę do tych, którzy kochają przyrodę, pragną zgłębiać jej tajemnice, poznać środowisko i zależności w nim panujące, dobrze czuja się w lesie i zainteresowani są przemysłem leśnym. Jest to pierwsza i jedyna taka placówka w Lublinie.

Oprócz kształcenia wiedzy ogólnej, szczególny nacisk kładziemy na przedmioty specjalistyczne: biologię leśną urządzanie i zagospodarowanie lasu, ochronę lasu i łowiectwo. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra pedagogiczna, w większości naukowcy lubelskich uczelni wyższych. Nasi uczniowie biorą udział w praktykach zawodowych na terenie nadleśnictw w Lubartowie, Świdniku, Krasnymstawie, Sosnowicy, Kraśniku i Puławach.

Uczniowie technikum leśnego otrzymują pełne umundurowanie. Najlepsi uczniowie otrzymują stypendia naukowe. Korzystają z doskonale wyposażonej pracowni komputerowej, a w ramach zajęć wyjeżdżają na liczne wycieczki, spektakle i biorą aktywny udział w Młodzieżowej Akademii Filmowej działającej przy kinie Bajka w Lublinie.

Nasi absolwenci, po złożeniu egzaminu państwowego otrzymują tytuł technika leśnika i mogą kontynuować naukę na studiach wyższych.

Policealna Szkoła dla Młodzieży Stowarzyszenia Szansa w Lublinie
Policealna Szkoła dla Dorosłych Stowarzyszenia Szansa w Lublinie


Nauka trwa dwa lata. Posiadamy wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Szkoła dysponuje bogatym, fachowym księgozbiorem. Szczególny nacisk kładziemy na naukę języków obcych. Nasi uczniowie mogą uczyć się języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego, a nawet szwedzkiego.

Osoby osiągające dobre wyniki w nauce otrzymują stypendium naukowe, a najlepsi kierowani są na praktyki zawodowe fundowane przez Stowarzyszenie „Szansa” (pokrywamy koszty podróży i pobytu).
Wyróżniającym się absolwentom zapewniamy pomoc w uzyskaniu pracy w kraju i zagranicą w wyuczonym zawodzie.

Zajęcia prowadzone są w różnorodnych formach. Dbając o aktywność fizyczną naszych słuchaczy organizujemy m.in. gry zespołowe i zajęcia na pływalni. Na początku semestru organizujemy wyjazdowe, integracyjne ognisko w lasach kozłowieckich. Ponadto wyjeżdżamy na rajdy krajoznawcze, wycieczki i obozy.

Warunkiem przyjęcia do naszych policealnych placówek jest posiadanie średniego wykształcenia. Absolwenci naszych szkół mogą zdobyć tytuł licencjata, a następnie magistra.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie