Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych

im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie

ul. Lewakowskiego 47, 38-400 Krosno
tel./fax (13) 432-31-72
www:   http://www.lpkrosno.pl
PLP na Facebooku
e-mail:   plsp_krosno@poczta.onet.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 19710 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

LICEUM PLASTYCZNE (5 lat)

- tytuł zawodowy: plastyk
- szkoła artystyczna II stopnia
- język angielski, język niemiecki

specjalności i specjalizacje:

- formy rzeźbiarskie - snycerstwo
- aranżacja przestrzeni - aranżacja
  wnętrz

- formy użytkowe - wzornictwo -
  projektowanie wyrobów artystycznych

- malarstwo, historia sztuki

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie to pięcioletnia szkoła artystyczna II stopnia. Doskonałą jakość kształcenia zapewnia wysoko wykwalifikowana kadra nauczycielska oraz praca w małych zespołach.

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych powstało w 1979 roku w Miejscu Piastowym. Reforma systemu oświaty w 1999 roku zmieniła szkolnictwo artystyczne. Pięcioletnie Liceum Sztuk Plastycznych odeszło do historii. W roku 2005 pożegnano ostatnich absolwentów. W 2002 roku powstało Liceum Plastyczne. 29 października 2010 roku w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbyła się uroczysta gala wieńcząca obchody 30-lecia Liceum. Jest to pięcioletnia szkoła artystyczna II stopnia, która daje wykształcenie plastyczne oraz ogólne w zakresie liceum ogólnokształcącego. Kończący szkołę uczeń uzyskuje tytuł zawodowy plastyk oraz po zdaniu egzaminu maturalnego świadectwo dojrzałości.

Walory szkoły


Głównym celem działalności szkoły jest rozwijanie w procesie dydaktycznym i wychowawczym uzdolnień artystycznych uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnych predyspozycji. Przeciętnie 80% młodzieży kształci się po maturze w różnych uczelniach. Oprócz kierunków artystycznych, absolwenci szkoły studiują architekturę, historię sztuki, historię, konwersację dzieł sztuki, archeologię, psychologię, socjologię, a także podejmuje naukę w szkołach biznesu i języków obcych.Nieustanne poszukiwania w zakresie metodyki pracy z uczniami uzdolnionymi, doprowadziły do stworzenia formuły szkoły odpowiadającej wyzwaniom współczesności. Wszechstronne przygotowanie ucznia pozwala mu sobie znakomicie radzić na rynku pracy (wśród zarejestrowanych bezrobotnych w województwie podkarpackim nie ma absolwentów tej szkoły). Uczniowie szkoły biorą udział w konkursach, plenerach i wystawach ogólnopolskich, a nauczyciele artyści plastycy, pracujący w szkole, wystawiają swoje prace w kraju i poza jego granicami.

Szkoła współpracuje z wieloma instytucjami kultury, wyższymi uczelniami, np. ASP Kraków, ASP WArszawa, WSiZ Rzeszów oraz innymi szkołami artystycznymi, nie tylko w naszym regionie. Prowadzimy szeroką działalność wystawienniczą. Prace uczniów eksponujemy w galeriach na terenie kraju jak i poza jego granicami.

Pracownia malarstwa

Wprowadza uczniów w barwny świat malarskich środków wyrazu. Umożliwia poznanie całego szeregu technik, materiałów i podłoży. Otwiera drzwi do świata bogatej malarskiej "kuchni", pachnącej lnianym olejem i terpentyną. Zagadnienia przestrzeni budowanej kolorem, przemiana farby w pełną wyrazu materię, umiejętne zestawienie temperatur dla oddania niezliczonych odcieni tonalnych występujących w naturze, to niektóre z tych umiejętności, które uczniowie mogą zdobyć na lekcji malarstwa.

Pracownia form rzeźbiarskich

Pracownia form rzeźbiarskich wprowadza uczniów w zagadnienia warsztatu rzeźby w drewnie daje im podstawy zawodowe w ramach tej tradycyjnej dyscypliny rzeźbiarskiej.

Autorski program przedmiotowy proponuje opracowanie różnorodnych form, od prostych użytkowych bądź dekoracyjnych przedmiotów, po bardziej złożone kompozycje reliefowe, pełnofigurowe lub meblarskie. W przypadku pracy dyplomowej integralną częścią realizacji jest opracowanie pełnej dokumentacji projektowej, opisowej i technicznej.
Pracownia form użytkowych

Pracownia form użytkowych umożliwia poznanie różnych technik i materiałów. Poprzez duży wachlarz tworzywa i przypisanej mu technologii, uczeń poznaje różne metody realizacyjne i wynikające z nich efekty plastyczne. W związku z tym w przypadku pracy dyplomowej pozostawiona jest duża swoboda indywidualnego wyboru nie tylko tematu, ale również rodzaju materiału i właściwego sposobu technicznego opracowania. Podobnie jak w pracowni form rzeźbiarskich, także tutaj wymagane jest zrealizowanie przez ucznia w ostatnim roku nauki pełnej dokumentacji techniczno-opisowej.


Pracownia komputerowa


W naszej szkole funkcjonuje zmodernizowana pracownia komputerowa. Jest ona wyposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy. Uczniowie mają szansę poszerzyć swoją wiedzę w oparciu o profesjonalne programy komputerowe, takie jak: pakiet oprogramowania firmy Adobe - Creative Suite Production Premium oraz Creative Suite Design and Web Premium, zawierający między innymi takie programy jak: Photoshop, Flash, InDesign, Premiere, Illustrator, Dreamveawer, Fireworks itp. Ponadto stanowiska wyposażone są w szereg innych programów umożliwiających skuteczne i łatwe poruszanie się we współczesnym, zinformatyzowanym świecie.Pracownia fotografii i filmu


Odsłania przed uczniami tajniki warsztatu mechanicznego uzyskiwania obrazu, poczyniając od podstawowych zagadnień ekspozycji, kadru, roli światła, poprzez poznanie zasad działania i budowy sprzętu fotograficznego, w efekcie szeregu ćwiczeń w pomieszczeniach i przestrzeni otwartej, powstają prace będące swoistym odkryciem świata zatrzymaneogo w kadrze. Korzystając z programów komputerowych służących obróbce materiału fotograficznego i filmowego, czas spędzony przed komputerem daje przedsmak niepowtarzalnych, kreatywnych możliwości multimedialnych.Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie