Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego

im. Pawła z Krosna

ul. Czajkowskiego 49, 38-400 Krosno
tel. (13) 436-88-21, fax (13) 432-24-73
www:   http://zespol.cku.krosno.pl
e-mail:   zespol@cku.krosno.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 17447 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Szkoły ponadgimnazjalne dla dorosłych

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)

- na podbudowie gimnazjum, szkół podstawowych i zasadniczej szkoły zawodowej

UZUPEŁNIAJĄCE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

- nabór na semestry wyższe (do wygaśnięcia)

TECHNIKUM UZUPEŁNIAJĄCE
(3 lata, podbudowa szkoła zawodowa)


GIMNAZJUM DLA DOROSŁYCH

- nabór do wszystkich klas dla absolwentów szkoły podstawowej
 

Szkoły dla młodzieży
TECHNIKUM


Kursy kwalifikacyjne


Szkoły Policealne dla Dorosłych
(zaoczne, 2 lata)

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie jest placówką, która daje szerokie możliwości kształcenia się, bez wyjątku, wszystkim – młodzieży, dorosłym, sprawnym i niepełnosprawnym, a także mieszkającym w najbardziej oddalonych od Krosna zakątkach naszego powiatu, województwa, wreszcie kraju. Podwoje ZSKU w Krośnie są dla wszystkich szeroko otwarte. Każdy zostanie tu mile przyjęty, spotka się z profesjonalizmem w odpowiedziach na zadawane pytania.

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie rozpoczął swoją działalność 1 września 1975 r. i jest jedną z większych placówek oświatowych w województwie podkarpackim, która realizuje różnorodne formy i metody edukacji ustawicznej. Prowadzi działalność edukacyjną w systemie szkolnym i pozaszkolnym. Organem prowadzącym Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie jest Gmina Krosno wykonująca zadania powiatu.

ZSKU w Krośnie posiada sale wykładowe z nowoczesnym sprzętem audiowizualnym, pracownie komputerowe, pracownie specjalistyczne, bibliotekę, czytelnię oraz nowocześnie wyposażoną Dydaktyczną Firmę Symulacyjną.

Działalność w dziedzinie edukacji pozaszkolnej, to głównie realizacja międzynarodowych projektów edukacyjnych, społecznych oraz kursów i szkoleń zawodowych.

Realizując swoje zadania ZSKU w Krośnie upowszechnia nowatorskie rozwiązania edukacyjne, takie jak kształcenie na odległość czy kształcenie modułowe; umożliwia doskonalenie zawodowe oraz przekwalifikowanie osób dorosłych. Podejmuje również inne działania i inicjatywy mające służyć społeczności lokalnej, takie jak Krośnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku, a także wspiera inicjatywy Unii Europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" poprzez uczestnictwo w projektach Comenius oraz Grundtvig, a także uczestnicząc w realizacji projektów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

10 powodów, dla których warto uczyć się w ZSKU
 • Przyjazna atmosfera i bezpieczeństwo.
  Większość naszych uczniów i abiturientów przyznaje, iż istotnym argumentem szkoły jest panująca tu przyjazna atmosfera oraz dobre relacje uczniów z nauczycielami. Jesteśmy szkołą, w której nigdy nie było i nie ma żadnych oznak przemocy i dyskryminacji.
 • Profesjonalnie przygotowana kadra pedagogiczna.
  Zdecydowana większość nauczycieli, pracujących w ZSKU, posiada najwyższy stopień awansu zawodowego – tytuł nauczyciela dyplomowanego. Równie duża ilość posiada dodatkowe kwalifikacje uzyskane dzięki ukończeniu różnego typu studiów podyplomowych.
 • Możliwość zdobycia dobrych zawodów.
  Uczniowie szkół gimnazjalnych mają możliwość zdobycia w naszej szkole bardzo popularnego zawodu, jakim jest technik cyfrowych procesów graficznych. Ułatwia im to dostęp do prawdziwych urządzeń drukarskich. Z kolei absolwenci szkół zawodowych i podstawowych mają do wyboru pełną gamę równie popularnych i poszukiwanych zawodów. O szczegółach informujemy na naszej stronie internetowej.
 • Dogodne położenie szkoły.
  ZSKU znajduje się na styku ulic: Czajkowskiego, Pużaka, Jagiellońskiej i Szpetnara. W pobliżu znajdują się przystanki PKS i MKS. Dojście do dworca PKP – PKS zajmuje około 15 minut.
 • Dobra baza lokalowa.
  Jesteśmy szkołą, w której nie ma problemu z salami. Zapewniają to dwa budynki liczące łącznie 42 sale lekcyjne. Ponadto w szkole działa sklepik, siłownia, centrum multimedialne, a także istnieje możliwość korzystania z usług stomatologicznych oraz pielęgniarskich.
 • Dobre wyposażenie klasopracowni.
  Nasze klasopracownie posiadają komputery, rzutniki multimedialne, telewizory z odtwarzaczami VHS i DVD, dostęp do Internetu oraz wiele innych pomocy naukowych. Bezpłatny dostęp do Internetu posiadają wszyscy nasi uczniowie i słuchacze.
 • Dobrze wyposażona biblioteka i centrum multimedialne.
  Zbiory naszej biblioteki tworzy nie tylko bogaty księgozbiór, w skład którego wchodzą: podręczniki, lektury szkolne, pozycje z zakresu beletrystyki, literatura fachowa, czasopisma, płyty CD i DVD (filmy, muzyka, programy multimedialne).
 • Bezpłatne podręczniki.
  Wszyscy uczniowie szkół dla młodzieży przez cały cykl kształcenia, a więc 4 lata, mają zapewniony darmowy komplet podręczników. Również słuchacze szkół zaocznych mogą je bez przeszkód wypożyczać w szkolnej bibliotece.
 • Kształcenie przez Internet.
  Od kilku lat częścią naszej placówki jest Regionalny Ośrodek Kształcenia na Odległość, który tworzą nasi nauczyciele posiadający kwalifikacje. Dzięki temu znaczna część słuchaczy oraz wielu uczniów może uczyć się w domu, mając dostęp do dużej ilości materiałów dydaktycznych.
 • Darmowe konsultacje przygotowujące do egzaminu maturalnego i zawodowego.
  Aby zapewnić odpowiednie przygotowanie uczniów i słuchaczy do egzaminów które rzutują na ich dalszą przyszłość zawodową, prowadzimy kursy i konsultacje z wszystkich przedmiotów, które można zdawać na egzaminie maturalnym i egzaminie z przygotowania zawodowego. Warto dodać, iż prowadzą te zajęcia nauczyciele będący egzaminatorami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Realizując swoje zadania statutowe, ZSKU w Krośnie upowszechniało i nadal to czyni nowatorskie rozwiązania edukacyjne, takie jak: kształcenie na odległość czy kształcenie modułowe, umożliwiając w ten sposób doskonalenie zawodowe oraz przekwalifikowanie się osób dorosłych. Ewidentnym dowodem wprowadzania nowych i nowoczesnych form nauczania było utworzenie Regionalnego Ośrodka Kształcenia na Odległość (ROKNO), który jest dotąd, jedynym Ośrodkiem na terenie Podkarpacia, wykorzystującym e-learning w procesie kształcenia młodzieży i osób dorosłych, w tym także, co jest istotne, osób niepełnosprawnych.

Jest to, zatem, nie tylko nowoczesny sposób zdobywania wiedzy, ale przede wszystkim wspierający wyrównywanie szans edukacyjnych, bowiem dzięki niemu można pokonać bariery, jakie stwarza nie tylko odległość, ale także stan zdrowia.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie