Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5

ul. Rzeszowska 10, 38-404 Krosno
tel./fax (013) 436-55-64
www:   http://www.zse.krosno.pl
e-mail:   sekretariat@zsp5.krosno.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 13449 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

TECHNIKUM (4 lata)

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)
przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym

- matematyczno-informatyczne
(matematyka, informatyka)

- matematyczno-geograficzne
(ekonomiczne)
(matematyka, geografia, WoS)

- językowe - język angielski, drugi język (niemiecki, francuski), język dodatkowy: łacina
- sportowe - wychowanie fizyczne, biologia, fizyka, geografia, zajęcia sportowe w dyscyplinach: piłka nożna, pływanie
- humanistyczne /dziennikarskie
(język polski, historia, WoS)

- biologiczno-chemiczne
(biologia, chemia, fizyka)

- klasa propolicyjna
(matematyka, WoS, PO, informatyka)

O szkole

Materialną podstawę działania szkoły stanowi zespół obiektów dydaktycznych i sportowych, gdzie we współpracy z kadrą pedagogiczną zapewniamy wyposażenie ucznia w niezbędną wiedzę i umiejętności przygotowujące go do świadomego i aktywnego funkcjonowania we współczesnym społeczeństwie i korzystaniu ze zdobyczy XXI wieku.

Większość sal lekcyjnych i klasopracowni zlokalizowanych jest w budynku głównym szkoły (budynek A). Służą one zarówno uczniom szkół zawodowych jak również liceum ogólnokształcącego. Nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych prowadzą w większości przypadków zajęcia w specjalistycznych pracowniach, co pozwala na skuteczną realizację zadań dydaktycznych i wychowawczych. Zdobywanie praktycznych umiejętności posługiwania się sprzętem pomiarowym, obsługi maszyn i urządzeń elektrycznych uczniom Technikum Elektrycznego umożliwiają przeznaczone do tego pracownie zlokalizowane w budynku A. Duża sala gimnastyczna z zapleczem, na parterze budynku A, poza lekcjami wychowania fizycznego służy na wielu pozalekcyjnych zajęciach sportowych organizowanych nie tylko dla młodzieży uzdolnionej sportowo. Kompetentną i życzliwą obsługę zapewnia wszystkim uczniom sekretariat szkoły również umieszczony w budynku A.

W budynku B, leżącym w bezpośrednim sąsiedztwie budynku głównego, umiejscowionych jest większość pracowni specjalistycznych i laboratoriów. Laboratoria podstaw elektrotechniki, elektroniki, układów elektronicznych analogowych i cyfrowych, systemów mikroprocesorowych służą głównie uczniom Technikum Elektronicznego. Uczniowie wszystkich typów szkół korzystają z kilku pracowni komputerowych w trakcie programowych zajęć lekcyjnych jak i także dodatkowych pozalekcyjnych. Tu zapoznają się z podstawami obsługi komputera, nabierają wprawy w posługiwaniu się programami użytkowymi, tworzą własne programy.

Uzupełnieniem ćwiczeń laboratoryjnych dla uczniów szkół zawodowych są zajęcia praktyczne organizowane w pomieszczeniach należących do Warsztatów Szkolnych. Tu można nauczyć się sprawnego posługiwania się lutownicą jak również oscyloskopem. Dzięki Warsztatom Szkolnym, funkcjonującym także jako oddzielny obiekt, a stanowiącym integralną część szkoły w zakresie szkolenia praktycznego, jesteśmy w stanie zapewnić we własnym zakresie realizację programu zajęć praktycznych dla uczniów technikum i szkoły zasadniczej. Dotyczy to też działów mechanicznych i elektromechanicznych o różnych profilach.

Wszystkim uczniom, którym codzienne dojazdy do szkoły utrudniają lub uniemożliwiają rozsądne korzystanie z proponowanej przez nas oferty kształcenia, proponujemy zamieszkanie w internacie Bursy Międzyszkolnej z całodobową opieką i wyżywieniem. Internat zlokalizowany jest w pewnej odległości od szkoły, a dzięki często kursującym autobusom komunikacji miejskiej, dojazd do szkoły nie stanowi żadnego problemu.

Wszechstronny rozwój fizyczny poza dużą i małą salą gimnastyczną, siłownią, boiskami do gier zespołowych umożliwia również stadion umiejscowiony w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły, a także kryty basen pływacki. W obiekcie krytej pływalni poza basenem, z którego korzystają wszyscy uczniowie podczas zajęć wychowania fizycznego i zajęć pozalekcyjnych, mieszczą się także sale służące realizacji zadań wychowawczych, edukacyjnych i kulturalnych. W szczególności w obiekcie krytej pływalni mieści się tzw. "sala marmurowa", popularne miejsce odbywania zabaw klasowych, półmetków, studniówek, koncertów czy spotkań teatralnych.

Koła zainteresowań
Proponujemy naszym uczniom rozwijanie swoich zainteresowań i uzdolnień w klubach i kołach zajęć pozalekcyjnych, m.in. w Klubach: Żeglarskim, Europejskim, Euroregionu Karpackiego, Sportowym, Krótkofalarskim, Szkolnym Teatrze lub kołach przedmiotowych. Współpracujemy ze szkołami z Niemiec, Słowacji, Finlandii i Ukrainy, realizując wymiany międzynarodowe.

KLASA PROPOLICYJNA

W roku szkolnym 2008/2009 utworzono pierwszą klasę III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie o profilu pro-policyjnym. Rozszerzenie obejmuje wybrane przedmioty ogólnokształcące, a dodatkowe zajęcia edukacyjne będą prowadzone przez przedstawicieli policji.

Klasa profilowana została objęta patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Przewidywane kompetencje, wiedza i umiejętności:

  1. Przygotowanie absolwentów do podjęcia studiów wyższych na kierunkach dających kwalifikacje do pracy w sektorze obronnym, ochronnym i IT.
  2. Przygotowanie do pracy w firmach zajmujących się ochroną fizyczną, ochroną elektroniczną, bezpieczeństwem informatycznym itp.
  3. Kształtowanie umiejętności przydatnych w ubieganiu się o przyjęcie do służby w policji, wojsku, straży granicznej, straży miejskiej i innych.
  4. Umożliwienie uzyskania dodatkowych kwalifikacji w zakresie ratownictwa i prawa jazdy.
  5. Podniesienie swojej sprawności psychofizycznej poprzez udział w warsztatach i zajęciach specjalistycznych.
  6. Kształtowanie samodyscypliny oraz odpowiednich postaw obywatelskich i patriotycznych.
  7. Znajomość prawa i zasad zachowania się w trudnych sytuacjach oraz bezpiecznego posługiwania się bronią.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie