Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Społecznych Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego

ul. Szablowskiego 1, 30-127 Kraków
tel. (012) 637-69-23
www:   http://www.sloms.krakow.pl
e-mail:   szkola@sloms.krakow.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4461 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGOLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)

- klasa sportowa
- piłka nożna

SPOŁECZNE GIMNAZJUM SPORTOWE

- Szkoła prowadzi profesjonalne szkolenie piłkarskie, współpracując z Akademią Wychowania Fizycznego z zakresie badań diagnostycznych, monitorowania treningu i opieki psychologicznej. Szkolenia piłkarskie prowadzą wykwalifikowani trenerzy, doświadczeni w pracy z młodzieżą, wychowawcy wielu reprezentantów polski i zawodników ligowych.Społeczne Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Krakowie powstało w styczniu 2002 z przekształcenia z Szkoły Mistrzostwa Sportowego Piłki Nożnej w Krakowie działającej od 1996 roku.

Celem Szkoły Mistrzostwa Sportowego jest przygotowanie uczniów do życia społecznego i studiów na uczelniach wyższych, collegiach, i szkołach policealnych. Cele te SLOMS realizuje poprzez realizację zadań dydaktycznych Liceum Ogólnokształcącego w wymiarze 25-31 godzin tygodniowo, wychowawczych i opiekuńczych oraz procesu szkolenia piłkarskiego w wymiarze 16 - 20 godzin tygodniowo. Realizacja tak zwiększonego wymiaru zajęć sportowych i standardowym wymiarze dydaktycznych ucznia jest dostosowana do wymogów szkolenia piłkarskiego i udziału w zawodach klubowych i reprezentacjach.

Program zajęć dydaktycznych oparty jest na profilu ogólnym Liceum Ogólnokształcącym zwiększony zajęciami fakultatywnymi przygotowującymi do egzaminu dojrzałości i egzaminów wstępnych na deklarowany przez większość uczniów Akademii Wychowania Fizycznego i inne uczelnie.

Sportowo SLOMS-PN w Krakowie spełniało i spełnia wymogi i złożenia szkół mistrzostwa sportowego. W okresie 5-lecia szkoleniem centralnym objętych było 34 uczniów-zawodników, którzy uczestniczyli w meczach reprezentacji juniorów - U-15, 16, 17, 18, a także w Mistrzostwach Europy i Świata (Brożek Paweł i Piotr, Strąk Paweł, Zawadzki Dariusz, Kapłon i inni).

Warunki do realizacji zadań dydaktycznych spełniają wynajmowane w Zespole Szkół Budowlanych Nr 1, sale lekcyjne, internat w/w Zespole, a do szkolenia piłkarskiego boiska WKS Wawel, KS Bronowianka i szkolne oraz hale i sale gimnastyczne WKS Wawel, TS Wisła i szkoły, co w sumie zapewnia standardowe wymogi do realizacji zadań Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Organizacja zajęć treningowych uwzględnia:

  • określenie celu treningu i pokaz proponowanych rozwiązań (forma i treść ćwiczeń wynikająca z metodyki nauczania),
  • zapewnienie ćwiczącym możliwości samodzielnego rozwiązywania postawionych zadań (akcent położony na heurystyczny sposób rozwiązywania problemu, ze szczególnym naciskiem na skuteczność działania),
  • poprawianie błędów (indywidualna forma udziału w zajęciach szkoleniowych - świadomość stosowania działań w celu uzyskania skutecznego rozwiązania), stosowanie metod wspomagania przy przekazywaniu informacji (pokaz, objaśnienie, wykorzystanie materiałów audiowizualnych).

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie