Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Męskie Liceum Ogólnokształcące św. Bernarda OO Cystersów

os. Szklane Domy 7, 31-972 Kraków

www:   e-mail:  

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4958 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

- język polski, język angielski i historia

Nasi absolwenci dostają się tak na ścisłe kierunki studiów, jak również na kierunki humanistyczne. Szkoła w pełni realizuje podstawę programową MENiS. Dobremu przygotowaniu do matury sprzyja fakt istnienia w naszej szkole małych zespołów klasowych.

Nasza szkoła jest liceum ogólnokształcącym. Nasi absolwenci dostają się tak na ścisłe kierunki studiów, jak również na kierunki humanistyczne. Szkoła w pełni realizuje podstawę programową MEN przewidzianą dla tego rodzaju szkół.

Dobremu przygotowaniu do matury sprzyja fakt istnienia w naszej szkole małych zespołów klasowych (10-15 uczniów). Okoliczność ta pozwala nauczycielom na maksymalne zmobilizowanie do nauki także uczniów mniej zdolnych. Językami obowiązującymi są: język angielski i język niemiecki.

Szkoła posiada bogato wyposażoną internetową pracownię komputerową. Podczas zajęć z informatyki lub kółka informatycznego każdy uczeń ma do dyspozycji własny komputer. Oprócz zajęć z przedmiotu elementy informatyki, przewidzianego programem nauczania oraz kółka informatycznego, uczniowie mają możliwość samodzielnego korzystania w celach ćwiczeń ze stanowisk komputerowych i z Internetu.

Szkoła daje także możliwość uczniom uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych takich jak: kółka polonistyczne, historyczne, informatyczne, sportowe i recytatorskie (teatralne). Zadaniem tego ostatniego jest przygotowanie przynajmniej dwóch misteriów (inscenizacji) w ciągu roku szkolnego między innymi z okazji opłatka oraz Dnia Patrona szkoły.

Szkolny Klub Sportowy "Bernard" został założony w czerwcu 1996 r. Należą do niego głównie uczniowie szkoły. Aktualnie funkcjonują dwie sekcje: piłki siatkowej oraz tenisa stołowego. Członkowie Klubu startują w różnych zawodach środowiskowych, także o zasięgu wojewódzkim. Na zawodach tych zdobyli już kilka pucharów. Uczniowie mają do dyspozycji:

  • boisko sportowe obok szkoły,
  • sale gimnastyczne,
  • salę tenisa stołowego.

Szkoła kładzie duży nacisk na wychowanie. Sprzyja mu wspólnotowy charakter szkoły, który powoduje, że uczniowie i nauczyciele wzajemnie się znają. Osoby nie związane ze szkołą, nawet gdyby dostały się na teren szkoły, natychmiast zostają zauważone.

Szkoła zwraca szczególną uwagę na formowanie powołania do stanu duchownego. Nie jest to jednak warunkiem przyjęcia do szkoły, chociaż stosunkowo najwięcej naszych absolwentów wybiera studia teologiczne. Nauka odbywa się tylko w godzinach przedpołudniowych. Wszyscy nauczyciele mają pełne kwalifikacje do nauczania poszczególnych przedmiotów.

Celem zdobycia pełnego średniego wykształcenia uczniowie chodzą do filharmonii, teatru, kina, do muzeów i na wystawy ? jednak zawsze w towarzystwie wychowawców.

Ponadto młodzież klika razy w roku szkolnym wyjeżdża na przeróżne wycieczki.

 

KOLEGIUM ŚW. BERNARDA - INTERNAT

Szkoła przyjmuje kandydatów z terenu całego kraju i dlatego prowadzi internat zwany Kolegium św. Bernarda. Mieści się on w tym samym budynku co szkoła. Fakt ten wpływa pozytywnie na frekwencję w szkole.

W internacie są bardzo korzystne warunki do nauki. Wychowankowie mieszkają bowiem w dwuosobowych pokojach. Do dyspozycji mieszkańców internatu jest obszerna świetlica.

W internacie obowiązuje Regulamin. Wychowankowie tworzą własny samorząd. Mają także dostęp do gier i zabaw oraz do sali tenisa stołowego ? z tych wyposażeń mogą korzystać w czasie wolnym od nauki. To samo dotyczy boiska koło szkoły (jest ono dostosowane do gry w piłkę siatkową, koszykówkę i tenisa ziemnego).

Wychowankowie mają okazję codziennie uczestniczyć we mszy św., gdyż na terenie szkoły znajduje się kaplica dostępna dla uczniów i nauczycieli.
Internat, stołówka i szkoła podlegają nadzorowi SANEPID-u.

JAK DO NAS TRAFIĆ

Szkoła mieści się w budynku klasztoru Ojców Cystersów w centrum Nowej Huty, pomiędzy Placem Centralnym a nowohuckim Kombinatem Metalurgicznym "Huta im. Tadeusza Sendzimira". Dojazd od Dworca Głównego PKP:

  • tramwajem linii 4,
  • autobusem linii 501,
  • mikrobusami linii M.

Wysiadać jeden przystanek za Placem Centralnym, na skrzyżowaniu ulic: Struga i Alei Solidarności (dawniej "B1").

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie