Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

w Korczynie

ul. A. Fredry 2, 38-420 Korczyna
tel. (13) 435-40-25
www:   http://www.zs.korczyna.nete-mail:   sekretariat@zs.korczyna.net

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9506 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Aleksandra Fredry


GIMAZJUM
im. Św. Bpa J.S. Pelczara

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE - klasy

- biznesowo - informatyczna - przygotowuje do dalszego kształcenia na kierunkach związanych z ekonomią, bankowością lub finansami
- policyjna - przygotowuje do dalszego kształcenia w szkołach policyjnych i innych związanych z służbą mundurową - wojsko, straż graniczna i ochrona mienia
- sportowa - przygotowuje do kształcenia na wyższych uczelniach o profilu nauczycielskim i turystyczno – rekreacyjnym

TECHNIKUM INFORMATYCZNE

- technik informatyk
zajęcia specjalizacyjne:
 • grafika komputerowa
 • administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi
 • eksploatacja sprzętu komputerowego
 • techniki multimedialne

"By rozum był przy młodości"

Nasza szkoła jest finansowana i wspierana przez Urząd Gminy. Ma ona swą siedzibę w dużym nowoczesnym budynku, w którym mieszczą się sale lekcyjne (szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum i technikum), pracownie, sale gimnastyczne, biblioteka, czytelnia, stołówka oraz gabinety lekarski i stomatologiczny.

Korzystamy więc ze świetnie wyposażonych sal gimnastycznych, siłowni i przyszkolnych boisk i bieżni oraz kortu tenisowego. A w zimie można pobiegać na nartach. Szkoła posiada również wysokiej klasy sprzęt komputerowy w kilku pracowniach komputerowych.

Szkoła zapewnia uczniom bogatą ofertę zajęć edukacyjnych, a także wspomaga rodziców w procesie wychowania dzieci.
Ponadto uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje, uczestnicząc w bogatej ofercie zajęć pozalekcyjnych. Potwierdzeniem dobrej pracy szkoły są bardzo dobre wyniki uczniów na sprawdzianach i egzaminach zewnętrznych organizowanych przez OKE w Krakowie.

Uczniowie gimnazjum są solidnie przygotowywani do egzaminu gimnazjalnego przez wykwalifikowanych i rzetelnych nauczycieli. Kadra nauczycielska składa się z doświadczonych pedagogów, którzy systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje, aby w pełni odpowiadać potrzebom uczniów. Atmosfera gimnazjum sprzyja uczeniu się i angażowaniu się w różne konkursy naukowe. Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu nauczycieli nasi uczniowie często uzyskują wysokie miejsca w konkursach.

W gimnazjum funkcjonują różne koła zainteresowań: dziennikarskie, teatralne, wokalne, sportowe, języka angielskiego, ratowników medycznych oraz klub górski dzięki czemu uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i hobby.

Technikum Informatyczne w Korczynie jest szkołą bardzo młodą. Nasze technikum jest jedyną taką szkołą w okolicy. Nauka trwa cztery lata, kończy się maturą i egzaminami zawodowymi. Po klasie trzeciej odbywać się będzie czterotygodniowa praktyka zawodowa. Natomiast absolwenci szkoły zdobędą tytuł technika - informatyka.

W programie nauczania Technikum Informatycznego znajdują się przedmioty ogólnokształcące w wymiarze 3-letniego liceum ogólnokształcącego oraz blok przedmiotów ogólnozawodowych obejmujący:
 • obsługę systemów operacyjnych
 • projektowanie i wykonywanie sieci komputerowych
 • posługiwanie się oprogramowaniem użytkowym i narzędziowym (oprogramowanie graficzne, biurowe, obróbka wideo i dźwięku itp)
 • programowanie w wybranych językach (m.in. Pascal. C, C++, Java)
 • projektowanie, zakładanie i utrzymywanie baz danych (Access, SQL)
 • administrowanie i nadzorowanie pracy systemów operacyjnych oraz urządzeń sieciowych
 • posługiwanie się językiem angielskim w terminologii zawodowej

Lokalna Akademia Cisco Zespołu Szkół w Korczynie
Wychodząc naprzeciw wyzwaniom jakie stawia obecny rozwój technik teleinformatycznych i edukacyjnych Technikum Informatyczne w Korczynie uzyskało uprawnienia i jest lokalną akademią programu Cisco Networking Academy dzięki której możemy szkolić i wydawać międzynarodowe certyfikaty uczniom naszej szkoły. Program jest adresowany do uczniów całego Zespołu Szkół w Korczynie zainteresowanych technologiami sieciowymi i chcących zdobyć certyfikat liczący się na całym świecie.

Liceum Ogólnokształcące w Korczynie to szkoła młoda, dlatego stawiamy na młodość, aktywność, wszelkie działania innowacyjne. Zdobędziesz tu wszystko czego potrzebujesz - szeroką wiedzę, solidne wykształcenie, znajdziesz życzliwych i wyrozumiałych nauczycieli i wychowawców oraz sympatyczne grono koleżanek i kolegów - przyjaciół. Będziesz także mógł realizować swoje zainteresowania, pasje.

Wciąż się rozwijamy. Nauka w naszej szkole daje solidne podstawy na przyszłość. Uczy się u nas młodzież z Korczyny, Krosna i pobliskich miejscowości. Nauczanie języków odbywa się w zakresie języka angielskiego oraz niemieckiego. Dodatkowo poza lekcjami odbywają się zajęcia w ramach kół zainteresowań. Nasi uczniowie biorą udział w wielu konkursach, festiwalach, olimpiadach, często zajmując wysokie miejsca i zdobywając liczne nagrody. Nasi absolwenci podejmują studia na różnych uczelniach, ale do dziś wielu z nich utrzymuje z nami kontakt, odwiedza nas, informuje o swoich sukcesach.

Kadrę pedagogiczną tworzą nauczyciele posiadający wysokie kwalifikacje i duże doświadczenie. Są oni nie tylko "Nauczycielami - Mistrzami" dla uczniów, ale rozumieją istotę partnerstwa. Możemy się do każdego z nich zwrócić ze swoimi problemami, a on na pewno pomoże nam je rozwiązać. Nasi profesorowie uczą i wychowują.

W klasach panuje serdeczność i koleżeńska, wręcz rodzinna atmosfera. Staramy się być dla siebie jak najlepszymi przyjaciółmi, szanujemy się i pomagamy sobie wzajemnie.

Obyczaje, tradycję i opinię o Zespole Szkół w Korczynie tworzymy wspólnie. Być może zależeć ona będzie i od Ciebie.

Zapraszamy więc do nas.
Przyjdź, zobacz, wybierz Liceum Ogólnokształcące w Korczynie
i zostań jednym z nas!


Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie