Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Liceum Ogólnokształcące im. J. F. Kennedy`ego

im. J.F. Kennedy

ul. Studencka 18, 40-743 Katowice
tel. (032) 252-52-10
www:   http://www.noweliceum.ple-mail:   sikorska.m@noweliceum.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6358 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)
kierunki kształcenia:

- Wszystkie przedmioty w zakresie rozszerzonym do wyboru.
- Języki obce: j. angielski, j. niemiecki, j. hiszpański, j. francuski, j. rosyjski

Każdy objęty planem nauczania przedmiot może być realizowany w zakresie rozszerzonym, istnieje możliwość indywidualnego dobrania sobie zestawu przedmiotów rozszerzonych (od 1 do 4 ) już od klasy pierwszej. Uczeń sam decyduje o takim wyborze wypełniając we wrześniu stosowną deklarację oraz może zmieniać wybrane przez siebie przedmioty w ciągu pierwszych trzech semestrów

.

INFORMACJE OGÓLNE O SZKOLE

Liceum Ogólnokształcące im. Johna F. Kennedy'ego jest szkołą prywatną posiadającą uprawnienia szkoły publicznej od początku swej działalności. Szkoła w swoim programie prezentuje nowatorskie podejście do procesu nauczania i samych uczniów. Stosunki między nauczycielami i ich wychowankami są oparte na wzajemnym zaufaniu i pomocy. Zajęcia prowadzone są w grupach nie większych niż 18 osób. Przeważająca część przedmiotów prowadzona jest w języku polskim, a niektóre w języku polskim i angielskim.

W naszej szkole, dzięki programowi nauczania w pełni przystosowanemu do obecnych czasów i standardów światowych, można uzyskać wiedzę nie tylko teoretyczną, lecz przede wszystkim - praktyczną. Naszym głównym celem jest wykształcenie absolwentów optymalnie przygotowanych do podjęcia studiów akademickich.

MISJA SZKOŁY

Misją szkoły jest otoczenie opieką rozwoju intelektualnego każdego z uczniów, jego zamiłowania do nauki, a także ukształtowanie osobowości. Zachęcamy uczniów do pozostania niezależnymi zarówno w kwestii myślenia, jak i uczenia się. Niedogmatyczne podejście nauczycieli do programów nauczania pozwala wyjść uczniom poza opanowanie obowiązkowych umiejętności, w kierunku świadomego czerpania korzyści z dociekliwości, inicjatywy i własnych przemyśleń. Dążymy do różnorodności, trwając w przekonaniu, że środowisko uczniów jest intelektualnie i moralnie wzmacniane przez wachlarz opinii, światopoglądów czy zasad. W codziennych zajęciach będziemy rozwijać możliwość pielęgnowania spójności ich charakteru oraz świadomości obywatelskiej. Uczyć będziemy nie tylko zwykłej tolerancji, ale także okazywania zrozumienia innym.

Rodzice mają wiele okazji słyszeć głosy pochodzące z wielu różnych środowisk, mówiące o tym, jak istotna jest niezależność edukacji szkolnej. Mówi się ciągle, że wyższy poziom nauczania i zdrowe zasady moralne są wyróżniającymi się cechami dobrych, niezależnych szkół. Do tej charakterystyki można by dodać trzeci element - ugruntowanie i budowanie tradycji szkoły. Są to fundamenty, w oparciu o które kształtować będziemy postawy naszych uczniów.

Wpływ dobrego nauczania na osobowość młodego człowieka jest niewymierny. Dobry nauczyciel wnosi do klasy swoje umiejętności zawodowe oraz bogate i zróżnicowane doświadczenia swojego życia. Nasi nauczyciele kładą nacisk na wysokie standardy, ale wiedzą także, jak słuchać i w miłej atmosferze kontrolować dyscyplinę. Są przystępni dla uczniów - zachęcają, poprawiają i stawiają wyzwania. Ich klasy w każdej chwili mogą stać się polem do pełnej emocji wymiany poglądów. Klimat moralny szkoły jest zakorzeniony w filozofii szkoły i weryfikowany w codziennym rytmie szkolnego życia. Mają na niego wpływ dorośli, którzy swoim postępowaniem dają przykład uczniom. Jest to przez nich oceniane, a ta ocena odzwierciedla się w ich postępowaniu i wzajemnym traktowaniu. Klimat ten to wspólny szacunek, dobre maniery, troska o społeczność szkolną i innych ludzi.

Klasy w naszej szkole są małe. Nowi uczniowie przyzwyczajeni do większych klas mówią, że takie rozwiązanie wpływa na unikalny związek nauczyciela z uczniami. Taki właśnie związek jest najlepszą gwarancją tego, że nasze ambitne zamierzenia zostaną rzeczywiście zrealizowane.

Te wszystkie zamierzenia muszą zostać zrealizowane w konkretnej, polskiej, jak i europejskiej rzeczywistości. Stąd tak duża waga, jaką przykładamy do opanowania języka angielskiego oraz ścisłej współpracy z takimi instytucjami akademickimi, jak np. Uniwersytet Śląski.

SERDECZNIE APRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie