Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
XV Liceum Ogólnokształcące

im. rotmistrza Witolda Pileckiego

ul. Obroki 87, 40-833 Katowice
tel. (032) 204-65-98
www:   http://www.zszionr5.katowice.pl
e-mail:   sekretariat@15lo.katowice.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3814 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

XV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa wojskowa
- klasa zarządzania kryzysowego
- klasa sportowo-informatyczna

"Nauczanie będzie ukierunkowane na pełen rozwój osobowości ludzkiej i umacniane poszanowania wartości. Będzie ono krzewić wzajemne zrozumienie, tolerancję
i przyjaźń między narodami, grupami rasowymi i religijnymi ..."

Posiadamy dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, pracownie informatyczne, laboratorium językowe, centrum multimedialne, bibliotekę. Na nasze zaplecze sportowe składają się: sala gimnastyczna oraz siłownia. W naszej szkole uczniowie mogą zapisywać się do różnych kółek tematycznych lub brać udział w pozalekcyjnych zajęciach grupowych. Oto aktualna lista działających kółek:

  • koło sportowe
  • koło informatyczne
  • koło wokalno-muzyczne
  • koło europejskie

CHARAKTERYSTYKA KLAS

KLASA "WOJSKOWA"
Uczniowie tych klas noszą mundury wojskowe, mają trzy dodatkowe godziny przysposobienia obronnego, zwiększoną liczbę godzin języków obcych wzbogaconych o słownictwo i terminologię o charakterze wojskowym. Młodzież uczestniczy w obozach przysposobienia wojskowego raz w semestrze oraz zajęciach na strzelnicy. W zakresie rozszerzonym uczy się geografii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Przedmioty punktowane przy przyjmowaniu uczniów do tej klasy to: język polski, geografia, historia, wychowanie fizyczne. Celem kształcenia jest umożliwienie absolwentom studiów na uczelniach wojskowych.

KLASA "ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE"
Od 2005 roku szkoła poszerzyła ofertę naborową uwzględniając potrzeby służb policyjnych i straży pożarnej. Młodzież ma możliwość ukończenia kursu pracowników ochrony. W trakcie roku szkolnego uczestniczy w obozach szkoleniowych, zajęciach na strzelnicy. Uczniowie noszą czarne mundury. W zakresie rozszerzonym uczą się przedmiotów: chemia, wiedza o społeczeństwie, historia. Przy przyjmowaniu do tej klasy brane pod uwagę są przedmioty: język polski, chemia, historia, wychowanie fizyczne.

KLASA "SPORTOWO-INFORMATYCZNA"
Od 2002 roku szkoła przyjmuje uczniów do klasy sportowej. Zapraszamy wszystkich, którzy w tej dziedzinie chcą odnosić sukcesy. Przedmiotami punktowanymi przy przyjmowaniu do tej klasy są: język polski, wychowanie fizyczne, matematyka, informatyka. Klasa realizuje rozszerzony program nauczania z biologii i matematyki. Proponujemy dodatkowe godziny wychowania fizycznego. Posiadamy dobrą bazę sportową. Uczniowie uczestniczą w zajęciach z piłki siatkowej, ręcznej, nożnej, koszykówki, przygotowywani są do podjęcia studiów na wybranym kierunku Akademii Wychowania Fizycznego.

Klasa przygotowuje ucznia do rozwiązywania problemów za pomocą algorytmów oraz pisania oprogramowania przy pomocy języków Pascal i C++. Dzięki bardzo dobrze wyposażonym pracowniom informatycznym i multimedialnym jest w stanie przygotować uczniów do podjęcia studiów wyższych na wybranych kierunkach informatycznych. Proponujemy w tej klasie dodatkowe godziny technologii informacyjnej oraz informatyki. W zakresie rozszerzonym realizowane będą przedmioty: technologia informacyjna i matematyka. Przedmioty punktowane: język polski, informatyka, matematyka i wychowanie fizyczne.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie