Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
V Liceum Ogólnokształcące

im. Władysława Broniewskiego

ul. Gen. Z. W. Jankego 65, 40-615 Katowice
tel. (32) 202-84-89
www:   http://www.vlokatowice.eu
e-mail:   sekretariat@vlokatowice.eu

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6081 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasy z ciekawymi rozszerzeniami


O szkole

Zgodnie z ideą kształcenia w liceum ogólnokształcącym szkoła prowadzi klasy o zróżnicowanych rozszerzeniach przedmiotowych, zbieżnych z oczekiwaniami uczniów szkół gimnazjalnych. W wyborze specjalności kierowaliśmy się zainteresowaniami młodych ludzi oraz możliwościami szkoły. Zaplanowane przez nas działania zrodziły nowe potrzeby kadrowe oraz spowodowały wzbogacanie wiedzy przez wszystkich nauczycieli. Kadra pedagogiczna to w dużej mierze nauczyciele dyplomowani, w większości egzaminatorzy maturalni.

W realizacji zadań, jakie sobie stawiamy, pomogło nam stworzenie pracowni multimedialnej i dostęp do Internetu w czytelni, jak również wzbogacanie wyposażenia pracowni. Szkoła bowiem troszczy się o dobry poziom nauczania i stara się sprostać oczekiwaniom środowiska oraz wymaganiom współczesnego świata. Dla potrzeb szkoły nauczyciele tworzą programy autorskie.

Rozszerzyliśmy działalność edukacyjną poprzez udział w programie "Socrates Comenius", co pozwoliło nie tylko na wzbogacenie działań dydaktycznych, ale przyniosło wymierne efekty w postaci kontaktów uczniów naszej szkoły z kolegami z Niemiec i Finlandii. Za pracę w ramach programu zdobyliśmy I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Europrodukt w kategorii Inicjatywa Edukacyjna.

Kolejnym krokiem w celu utrzymania tego kierunku działań było powołanie Klubu Europejskiego, którego inicjatywy są powszechnie akceptowane i przynoszą wszystkim wiele zadowolenia.

Uczniowie zdobywają również tzw. Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy.

Niezwykle cenna jest działalność szkolnej ligi sportowej. W rozgrywkach biorą udział wszystkie klasy i niemal wszyscy uczniowie, co przyczynia się do utrzymującej się wysokiej pozycji szkoły w rozgrywkach sportowych na terenie Katowic.

Od wielu lat mocną stroną naszej szkoły jest edukacja humanistyczna, której efekty są mierzone udziałem w różnorodnych konkursach i przeglądach. Uczniowie naszej szkoły otrzymywali nagrody i wyróżnienia w konkursach recytatorskich i przeglądach teatralnych.

Szkoła funkcjonuje w środowisku, przez wszystkie lata nie tylko współpracuje z lokalnymi i regionalnymi instytucjami, jest wrażliwa i otwarta na wszelkie propozycje płynące z najbliższego otoczenia, ale również sama wychodzi z propozycjami działań do mieszkańców dzielnicy.

Najbardziej tradycyjny charakter mają występy szkolnego teatru w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Pastorałki przedstawiane są mieszkańcom Piotrowic i Ochojca, pracownikom Uniwersytetu Śląskiego oraz emerytom i rencistom, którym szkoła udzieliła gościny. Naszymi wieloletnimi, wypróbowanymi partnerami są Pałac Młodzieży, Centrum Scenografii, jednostki muzealne miasta, Domy Kultury - MDK "Południe", MDK Koszutka, MDK Zawodzie, biblioteki oraz - w zakresie dydaktycznym - Uniwersytet Śląski.

Szkoła nie tylko uczy, ale i wychowuje. Przejawem kreowania właściwej postawy etycznej młodych ludzi jest ich praca w ramach wolontariatu czy też opieka nad pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej "Zacisze". W roku szkolnym 2003/04 powołaliśmy do życia Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków V Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach. Mamy nadzieję, że wszyscy Absolwenci, którzy czują więź ze swoją szkołą, staną się jego członkami.

Galeria


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie