Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Prywatnych

"Szkoła jak Dom"

ul. Witosa 18, 40-832 Katowice
tel. (32) 254-91-94
ul. Witosa 23, tel. (32) 209-78-63
www:   http://www.nasze-szkoly.edu.pl
e-mail:   sekretariat@nasze-szkoly.edu.pl
szkola@szkolajakdom.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 16810 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePRYWATNE PRZEDSZKOLE
Domowe Przedszkole

- grupy mają maksymalnie 12 osób
- miła i rodzinna atmosfera
- profesjonalna opieka
- język angielski, informatyka
- gimnastyka korekcyjna
- wychowanie fizyczne
- zajęcia na basenie
- zajęcia z psychologiem
- lokalizacja - ul. Witosa 18

COMPLEX OF SILESIAN INTERNATIONAL SCHOOLS

- przedszkole międzynarodowe
- Cambridge Primary Programme
  (Szkoła Podstawowa)

- Cambridge Checkpoint & IGCSE
  (poziom gimnazjum)

- klasa IB DP
- Matura Międzynarodowa
  (International Baccalaureate Diploma)

 

PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA
Szkoła jak Dom

- liiczba uczniów w klasie nie przekracza
  18 osób

- szkoła jest przyjęta w poczet Szkół
  Stowarzyszonych UNESCO

- nowoczesny system elektronicznego
  kontaktu z rodzicami

- innowacyjny program nauczania języka
  angielskiego

- do klas 2–6 prowadzimy nabór na
  podstawie rozmowy kwalifikacyjnej

- zapraszamy uczniów na tydzień próbny

PRYWATNE GIMNAZJUM
Amicus

- klasa ogólna
- klasa dwujęzyczna (anglojęzyczna)
- nowoczesne metody nauczania
- e-mail: gimnazjum@amicus.edu.pl

PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. M. Wańkowicza
- liceum z Międzynarodową Maturą

- profil ogólny
- profil informatyczny
- profil lingwistyczno - humanistyczny
- profil medyczny
- profil matematyczno - fizyczny
- Międzynarodowa Matura
  • klasa przygotowawcza pre-IB DP
  • klasa IB DP

Baza naszej szkoły to niedawno rozbudowywany budynek, posiadający: salę gimnastyczną, aulę, klasy lekcyjne, stołówkę, bibliotekę, siłownię, nowoczesną pracownie informatyczną, salę multimedialną, nowoczesną pracownię do nauki języków obcych, pracownię artystyczną.

Dysponujemy również polimerowymi boiskami sportowymi, kortem tenisowym oraz placem zabaw. Szkoła od 2002 r. posiada certyfikat jakości ISO 9001. Nasze szkoły posiadają certyfikat Śląskiej Szkoły Jakości. Rodzice naszych uczniów mają stały podgląd ocen przez system internetowy VEGA.

Jesteśmy Szkołą Stowarzyszoną UNESCO. Jako szkoła stowarzyszona zobowiązani jesteśmy realizować podstawowe cele zapisane w akcie konstytucyjnym UNESCO oraz podejmować realizację projektów zaproponowanych przez koordynatorów międzynarodowych. W naszej szkole od kilku lat podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych poruszamy tematy, wokół których koncentruje się działalność Szkół Stowarzyszonych UNESCO.

W naszej szkole informatyka jest przedmiotem obowiązkowym od klasy pierwszej. Na lekcjach realizujemy znany na świecie program autorski Future Kids - "Bariery Cywilizacji".

Program prowadzony jest na poziomach:
  • srebrnym (klasy I - III)
  • złotym (klasy IV - VI)
  • platynowym (klasy gimnazjalne)

Dzięki realizacji tego programu dzieci zdobywają i ugruntowują wiedzę w 10 obszarach informatyki jakimi są: edycja tekstów, edycja publikacji, bazy danych, grafika, internet, multimedia, środowisko operacyjne, programowanie, arkusze kalkulacyjne i informatyka stosowana.

Oprogramowanie, z którego korzystamy w kolejnych etapach: Microsoft Windows, Microsoft Office, Bailey, Trudy, Sammy, Print Artist Gold, Tabletop Jr. Paint, Przeglądarka internetowa Microsoft Internet Explorer, Logo.

Od poziomu gimnazjalnego uczniowie są przygotowywani do egzaminów ECDL. Egzaminy te uczniowie mogą zdawać w naszej placówce, która współpracuje z Polskim Towarzystwem Informatycznym.

PRACOWNIA JĘZYKOWA

Nasza pracownia posiada możliwość pełnego wykorzystania nowoczesnych technik dydaktycznych tj. programy multimedialne, DVD, wideokonferencje. Pulpit nauczyciela z jednostką centralną - realizująca wszystkie funkcje pracowni. Magnetofon dwukasetowy Pioneer CTW 208. Biurko nauczyciela. Jednoosobowe biurka uczniów. Słuchawki z mikrofonem dla uczniów i nauczyciela. W miarę potrzeb może być rozbudowana o dowolne urządzenia multimedialne i audiowizualne.

PRYWATNE PRZEDSZKOLE "DOMOWE PRZEDSZKOLE"

Wykształcona, doświadczona i kreatywna kadra pedagogiczna zapewnia dzieciom profesjonalną opiekę i wszechstronny rozwój. Nasi nauczyciele kierują się dobrem dziecka, dostrzegając indywidualne potrzeby swoich wychowanków. Tworzą precyzyjny system praw i obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje, są otwarci na pomysły dzieci. Wykorzystują w pracy programy innowacyjne, inicjują różne formy współpracy z rodzicami i środowiskiem. Dzięki nowoczesnym, aktywizującym metodom pracy pogłębiają wiedzę i rozwijają umiejętności dzieci. Uczą obcowania ze sztuką, przyrodą i rozwijają empatię. Dzieci z radością biorą udział w akcjach charytatywnych, pod hasłem „Nie musimy robić rzeczy wielkich – wystarczą rzeczy małe czynione z wielką miłością”.

Nasze dzieci nigdy się nie nudzą. Raz w miesiącu chodzimy do teatru, kina lub opery. W ciągu całego roku jeździmy na wycieczki edukacyjno – krajoznawcze. Zimą organizujemy wyjazdy na narty, latem jeździmy na „Zieloną szkołę”. Współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Domem Kultury „Koszutka” oraz Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki, gdzie uczestniczymy w ciekawych warsztatach. Bierzemy udział w konkursach ogólnopolskich i regionalnych: plastycznych, muzycznych, informatycznych.

Rozwijamy poczucie tożsamości narodowej poprzez utrwalenie tożsamości regionalnej. Organizujemy „Dni Regionalne Przedszkola”, stworzyliśmy Izbę Regionalną. Uczymy dzieci tolerancji i współżycia w grupie. Współpracujemy z grupą międzynarodową, dzieci bardzo chętnie razem się bawią i pracują.

W ramach zajęć dydaktycznych dzieci uczęszczają na: język angielski, gimnastykę korekcyjną, informatykę, wychowanie fizyczne oraz zajęcia na basenie i zajęcia z psychologiem. Późniejsze godziny popołudniowe wykorzystujemy na rozwijanie indywidualnych zainteresowań, takich jak: karate, tenis, taniec, kółko piłkarskie, kółko komputerowe, grę na pianinie. Gwarantujemy opiekę logopedyczną.

PRZEDSZKOLE ANGLOJĘZYCZNE

"Domowe Przedszkole" oferuje Państwu możliwość zapisania swojej pociechy do międzynarodowej grupy anglojęzycznej. W ramach przedszkola międzynarodowego funkcjonują obecnie dwie grupy: grupa przedszkolna dla dzieci 3 – 4 letnich oraz grupa dla dzieci w wieku 5 – 6 lat.

W grupie 3-4 latków dzieci poznają język angielski, kształt i dźwięki angielskich liter. Odkrywają świat matematyki, rozwijają umiejętności twórcze i manualne, śpiewają piosenki, słuchają, lub same próbują „czytać” książki. Celem istnienia tej grupy jest przygotowanie dzieci do nauki na kolejnych poziomach w systemie Cambridge.
Grupa dla dzieci 5–6 letnich to nauka języka angielskiego w zakresie pisania i czytania oraz matematyki. Praca w tej grupie opiera się na Cambridge International Primary Programme, a nauka ma już bardziej charakter szkolny.

PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA "SZKOŁA JAK DOM"

Nasza Szkoła nie bez kozery nazywa się "Szkołą Jak Dom", gdyż staramy się, by pobyt w niej niósł ze sobą jak najmniej stresów, by obfitował w liczne pozytywne doznania, by rozwijał ducha i ciało młodego człowieka, którego edukację i wychowanie Rodzice powierzą naszej Placówce.

Służy temu bardzo dobra baza naszej Szkoły, czyli liczący ponad 3000 m2 budynek, wraz z salą gimnastyczną, nowoczesną aulą, stołówką, biblioteką, pracowniami informatycznymi i multimedialna oraz pracownią językową. Dopełnieniem są nowoczesne boiska i place zabaw. Możemy poszczycić się Certyfikatem Jakości ISO 9001, a także Certyfikatem „Śląska Szkoła Jakości”.

Nowoczesny system elektronicznego kontaktu z Rodzicami dostępny na stronie www.zespol.edu.pl zapewnia na bieżąco śledzenie postępów w edukacji Państwa pociech.

W dzisiejszym świecie nieznajomość obsługi komputera i Internetu jest bardzo uciążliwa, dlatego też w naszej Szkole lekcje informatyki odbywają się od klasy I według polecanego i świetnego programu Future Kids – Bariery Cywilizacji.

Bez znajomości języka angielskiego wiele drzwi do świata jest zamkniętych, dlatego też nauka tego języka stała się jednym z priorytetów naszej szkoły, dzieci uczą się go od pierwszej klasy w wymiarze 5 godzin tygodniowo, a potem kontynuują w klasach IV do VI, w gimnazjum i naszym liceum.

Dwujęzyczność w szkole
W roku szkolnym 2012/2013 rozpoczęliśmy innowacyjny program nauczania języka angielskiego. Zaproponowaliśmy naszym uczniom edukację języka angielskiego podczas zajęć muzyki i informatyki, a także nowatorską formułę kształcenia przez zabawę: zajęcia FUN TIME. Program Dwujęzyczności realizujemy także w trakcie 5 godzin języka angielskiego w tygodniu. Podczas zajęć prowadzonych w formie edukacji przez zabawę, tzw. Fun Time, uczymy dzieci języka obcego poprzez gry i quizy językowe, a także liczne piosenki.

PRYWATNE GIMNAZJUM "AMICUS"

W naszym gimnazjum już od klasy pierwszej istnieje możliwość nauki wybranego przedmiotu w wykładowym języku angielskim.

Nauka angielskiego w gimnazjum odbywa się na dwóch poziomach zaawansowania (grupa podstawowa oraz grupa rozszerzona) po pięć godzin tygodniowo. Dodatkowo oferujemy jedną godzinę z native speakerem. Od klasy pierwszej uczniowie mają do wyboru jeden przedmiot w języku angielskim (biologia, geografia, historia, chemia). W klasach następnych ilość przedmiotów z wykładowym językiem angielskim ulega powiększeniu.

Nasze gimnazjum otrzymało tytuł i certyfikat "Dobrze zaprojektowanej edukacji. Znaleźliśmy się w elitarnym gronie placówek, które rozwijają umiejętności swoich uczniów i dbają o poszerzanie ich wiedzy, pracując metodą projektu.

W Prywatnym Gimnazjum "Amicus" w Katowicach w codziennej edukacji wykorzystywane są nowoczesne technologie. Używane podczas lekcji tablice multimedialne sprawiają, że edukacja jest efektywniejsza. Elektroniczny dziennik zapewnia stały kontakt nauczycieli z uczniami i ich rodzicami. Od września komfort nauki zostanie zwiększony - przyczyni się do tego projekt nowoczesnego nauczania poprzez e-podręczniki na tabletach. Cyfrowe podręczniki zostaną wprowadzone w klasach pierwszych.

Najnowsze technologie wykorzystywane będą również w nauczaniu informatyki. Intensywny i nowatorski program, realizowany podczas trzyletniego kursu, zapewni uczniom przygotowanie do egzaminu na certyfikat "European Computer Driving Licence".

Gimnazjum Amicus od lat plasuje się wysoko pod względem wyników Egzaminu Gimnazjalnego, co łatwo można sprawdzić, dołączając do Grona Uczniów Amicusa. Nasi uczniowie byli, są i będą laureatami Konkursów Przedmiotowych z wielu przedmiotów. Dlaczego tak sądzimy? Bo kształcimy się razem a nie obok, bo jesteśmy otwarci i tolerancyjni, bo potrafimy w końcu dać Ci to, co uczyni Twój marsz przez cud, jakim jest życie, przyjaznym i jasnym.

PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. M. WAŃKOWICZA.

Oferujemy możliwość nauki w Programie IB w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach. Oferujemy również naukę w klasach z programem polskiej Matury, gdzie prowadzimy zajęcia z języka angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego. Natomiast w Programie IB wszystkie zajęcia, z wyjątkiem języka ojczystego i języków obcych, oferujemy w języku angielskim.

Nikt nie jest w stanie poddać w wątpliwość wagi indywidualnego podejścia w procesie nauczania. Program Międzynarodowej Matury (IB), realizowany w Naszej Szkole z sukcesami daje Ci gwarancję, że podczas nauki będziesz traktowany indywidualnie, życzliwie i wspierany we wszystkim tym, co pozwoli Ci rozwinąć Twój intelekt i osobowość.

Oferujemy szeroki wachlarz przedmiotów, których nie znajdziesz w szkołach publicznych, a każdy z nich poznasz nawet wtedy, gdy będziesz jedynym chętnym. Większość przedmiotów nauczamy w grupach kilkuosobowych, nierzadko są to grupy dwu lub trzyosobowe. Nauczyciele, znający z imienia swoich uczniów, rozumiejący ich potrzeby, to wizytówka Naszej Szkoły. Poza tym, przecież świetnie rozumiesz, jaka jest różnica między uczeniem się języków, matematyki i innych przedmiotów w grupach kilkuosobowych a kilkunastoosobowych. Pracownie informatyczne wyposażone są w najnowszy sprzęt iMAC.

MATURA MIĘDZYNARODOWA

Oferujemy naukę w międzynarodowym systemie nauczania IBO, który różni się od systemu polskiego.
Matura Międzynarodowa (International Baccalaureate Diploma) uważana jest za najlepszy program szkolnictwa średniego na całym świecie, składający się z dwuletniego kursu o charakterze przed-uniwersyteckim, przypadającym w Polsce na klasy 2. i 3. liceum ogólnokształcącego.

Kurs kończy się Międzynarodowa Maturą (egzaminem dojrzałości) uznawanym we wszystkich krajach świata oraz pozwalającym na wybór wyższej uczelni (uznającej IBD) bez egzaminów wstępnych w Polsce, Europie, USA, Kanadzie i wielu innych państwach.

Szkoły realizujące ten program poddawane są surowym zasadom akredytacji, a sama autoryzacja stanowi swoisty międzynarodowy certyfikat jakości edukacyjnej placówek nim objętych. W Polsce autoryzację uzyskało kilkanaście szkół, wśród których znajduje się właśnie nasze Liceum im. Melchiora Wańkowicza.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie