Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

w Karpaczu

ul. Gimnazjalna 7, 58-540 Karpacz
tel./fax (75) 761-98-16
www:   http://www.zsp.karpacz.pl
ZSP na Facebooku
e-mail:   sekretariat@zsp.karpacz.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 19229 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieWYNAJEM HALI SPORTOWEJ

- sala o wymiarach 44m x 24m
- siłownia, obok hali boisko o nawierzchni
  poliuretanowej

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)

- biologiczno - chemiczny
  rozszerzony program nauczania biologii,
  chemii, języka angielskiego

- inżynierski
  rozszerzona matematyka, fizyka
  oraz język angielski

- społeczno-medialny
  rozszerzony WOS,
  geografia, język angielski

- Język niemiecki jako drugi język obcy

TECHNIKUM (4 lata)


SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
program kształcenia liceum ogólnokształcącego

- narciarstwo biegowe
- saneczkarstwo lodowe
- piłka ręczna

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu
Szkolimy po mistrzowsku!

Nasza baza:
Szkoła posiada nowoczesną bazę
do nauczania przedmiotów:
 • pracownie komputerowe
 • laboratorium języków obcych
 • pracownie przedmiotowe
 • salę obsługi konsumenta
 • pracownię zawodową
 • nową pracownię gastronomiczną
 • pełnowymiarowa hala sportowa z trybunami na 220 miejsc, siłownią i sauną
 • wybudowaną na boisku szkolnym sztucznie mrożoną ścieżkę startową dla sanek i bobslei

   Oferujemy:
 • bezpłatne konsultacje dla maturzystów ze wszystkich przedmiotów
 • zajęcia sportowe na lekcjach wf i dodatkowych zajęciach SKS
  W ramach zajęć rozwijamy umiejętności uczniów w grach zespołowych oraz oferujemy szeroki wachlarz ćwiczeń fitness i na siłowni
 • koła zainteresowań i zajęcia pozalekcyjne
  W szkole funkcjonują: zespół muzyczny, koła kabaretowe i literackie. W ramach koła turystycznego oferujemy ciekawe wycieczki krajoznawcze na terenie całego województwa dolnośląskiego.
 • internat dla uczniów spoza Karpacza
 • szkoła posiada własną kuchnię i stołówkę, która wydaje śniadania, obiady i kolacje

Szkoła bierze udział w projekcie "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II". Celem głównym projektu jest podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego młodzieży Dolnego Śląska poprzez realizację programów rozwojowych szkół prowadzących kształcenie zawodowe zgodnie z potrzebami rynku pracy.Internat
Uczniom spoza Karpacza oferujemy luksusowy internat.
W internacie znajdują się pokoje 3-osobowe, apartament. Nasi wychowankowie mają tu doskonałe warunki do nauki i mieszkania. Na każdym piętrze są łazienki. Do dyspozycji mieszkańców jest też kuchnia, pokój telewizyjny, świetlica ze sprzętem do gier (np. do tenisa stołowego) i sprzętem do ćwiczeń siłowych. Bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu.

W czasie ferii letnich i zimowych staramy się pozyskiwać dodatkowe środki poprzez wynajmowanie internatu zorganizowanym grupom młodzieży z całej Polski.

TECHNIKUM W ZAWODACH TECHNIK HOTELARSTWA I TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH

Ze względu na dynamiczny rozwój usług hotelarskich i gastronomicznych w regionie proponujemy typ szkoły, której ukończenie zapewni pracę w branży turystycznej i gastronomii oraz nabycie umiejętności i wiedzy z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej w tych dziedzinach usług.

4-letni cykl kształcenia umożliwia uzyskanie tytułu technika hotelarstwa lub technika żywienia i usług gastronomicznych oraz świadectwa dojrzałości. Rozszerzony program nauczania języka niemieckiego i geografii.

W programie dodatkowe kursy doskonalące: barmański, carvingu, barista, pierwszej pomocy, kelnerski.

Szkoła organizuje praktyki w renomowanych hotelach oraz zapewnia praktyki na terenie Karpacza oraz Kotliny Jeleniogórskiej w renomowanych restauracjach, hotelach oraz zakładach prowadzących żywienie zbiorowe. W programie dodatkowe kursy doskonalące: kuchnia molekularna, carvingu, pierwszej pomocy, kelnerski.

Program nauczania przedmiotów teoretycznych, praktyk oraz baza dydaktyczna zostały tak przygotowane w naszej szkole, aby sprostać nowoczesnym wymaganiom w zakresie usług hotelarsko-gastronomicznych. Posiadamy pracownię zawodową z wydzielonym działem recepcyjnym, pracownię do obsługi konsumenta tzw. salę konsumpcyjną oraz pracownię gastronomiczną do przygotowywania posiłków. Baza i wykwalifikowana kadra dają podstawy do wysokiej oceny umiejętności i wiedzy naszych uczniów.

SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Od lat specjalizuje się w szkoleniu młodzieży w dyscyplinach sportów zimowych:
 • narciarstwo biegowe
 • saneczkarstwo lodowe

Uczniowie naszej SMS korzystają z obiektów sportowych w Karpaczu jak i za granicą. Wymagana jest II klasa sportowa. Cykl kształcenia umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości (matury). Specjalistyczne szkolenie sportowe prowadzone jest w wymiarze 18 godzin tygodniowo po lekcjach lub podczas zgrupowań. Zawodnicy SMS mogą uczęszczać do Liceum lub Technikum w Karpaczu.Sekcje sportowe

Halowa piłka nożna - specjalistyczne zajęcia w tej dyscyplinie prowadzone z trenerem piłki nożnej w wymiarze 4 godzin tygodniowo w szkolnej pełnowymiarowej hali sportowej. Zapewniamy udział w rozgrywkach jeleniogórskiej ligi futsalu, powiatowych rozgrywkach futsalu, turniejach i zawodach. Oferta skierowana jest do zawodników klubów piłki nożnej i niezrzeszonych, którzy chcą podnosić swoje umiejętności w tej dyscyplinie przez cały rok, a szczególnie zimą.
 • akceptujemy delegowania na zawody, mecze, treningi
 • pomagamy w nauce wszystkim uczniom uprawiającym sport
 • stwarzamy warunki do ukończenia szkoły i zdania egzaminów zewnętrznych

HISTORIA SZKOŁY

Nasza Szkoła powstała 21.09.1945r. jako Państwowe Gimnazjum Klimatyczne. Liceum w Karpaczu zorganizowano w przedwojennym budynku po niemieckim pensjonacie.

Z racji swojego położenia i klimatu szkoła prowadziła szkolenie sportowe. Miała także swoich olimpijczyków w takich dyscyplinach, jak skoki narciarskie i saneczkarstwo lodowe. W 1975 r. liceum stało się szkołą o profilu sportowym. W roku 1980 dzięki Głównemu Komitetowi Kultury Fizycznej i Sportu powołano do życia Szkołę Mistrzostwa Sportowego, drugi po Zakopanem ośrodek szkolący młodych ludzi w dyscyplinach: narciarstwo klasyczne i alpejskie, saneczkarstwo, biathlon.

Szkoła przez cały okres funkcjonowania prowadziła również internat dla młodzieży. Na początku lat 80-tych Kuratorium Oświaty i Wychowania zakupiło rozpoczętą budowę pensjonatu z przeznaczeniem na nowy internat. Nowoczesny, piękny internat oddano do użytku 1 września 2001r.

Kapitalny remont wykonano w 15 pomieszczeniach (wymiana instalacji, okien, podłóg, ściany). Większość z nich wyposażono w nowe meble, część klas w podstawowe pomoce dydaktyczne.

Ponieważ nazwa Szkoły była myląca, sugerując, że mogą do niej uczęszczać tylko sportowcy, (ZESPÓŁ SZKÓŁ MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W KARPACZU) dodano do niej przymiotnik licealnych. Pomysł zyskał akceptację rodziców, nauczycieli i uczniów. Organ prowadzący uchwałą zmienił nazwę placówki. Od 1.09.2002r. szkoła nosiła nazwę Zespół Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu. Obecna nazwa szkoły to Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie