Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
I Liceum Ogólnokształcące

im. Mikołaja Kopernika

ul. 3 Maja 4, 37-500 Jarosław
tel. (16) 621-22-31
www:   http://www.lo.kopernik.jaroslaw.pl
e-mail:   lo1jaroslaw@gmail.com

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2610 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
przedmioty rozszerzone w klasach:

- biologia, chemia, fizyka
- matematyka, geografia, j. angielski
- j. polski, historia, WOS
- historia, geografia, WOS
- biologia, chemia, fizyka
- historia, geografia, WOS
- język polski, historia, j. angielski
- matematyka, informatyka, j. angielski
- Klasa Akademicka - matematyka, fizyka, j. angielski
- klasa dziennikarska - j. polski, historia, WOS

Liceum zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Zadaniem naszej szkoły jest rzetelne przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego, do podjęcia nauki na studiach wyższych lub w innych placówkach szkolących młodych ludzi. Naszą szkołę tworzą uczniowie, rodzice i nauczyciele zintegrowani wokół wspólnych celów i działań, w sposób samorządny i demokratyczny.

Oprócz nauki na wysokim poziomie oferujemy naszym uczniom możliwość rozwijania swoich zdolności w kołach zainteresowań, organizowania imprez rozrywkowych, pracy w Samorządzie Uczniowskim. Zachęcamy do reprezentowania naszej szkoły w wielu dziedzinach, zarówno na polu naukowym jak i sportowym, a także kulturalnym. Jesteśmy dumni z naszych absolwentów, którzy wygrywają olimpiady i konkursy, dostają się na studia na renomowane uczelnie, zdobywają nagrody sportowe.

Koła przedmiotowe prowadzone są przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Uczniowie mogą w nich rozwijać swoje zainteresowania, uzupełniać swoją wiedzę oraz przygotowywać się do matury. Oprócz kół przedmiotowych działają również koło Krajowo – Turystyczne – PTTK, szkolne koło „Caritas” a także koła sportowe i artystyczne. Szkoła realizuje projekty w ramach których uczniowie uczęszczają na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, przedsiębiorczości oraz komputerowy kurs – ECDL.

Uczniowie zainteresowani naukami ścisłymi uczestniczą w zajęciach z matematyki w ramach projektu „Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne”. Zwolennicy fizyki mogą poszerzać swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w projekcie „Feniks”, który umożliwia im wyjazdy na wyższe uczelnie i uczestnictwo w warsztatach fizycznych. Swoje pasje i zainteresowania można również rozwijać poprzez redagowanie szkolnej gazetki „Wkrętak”, pracę w szkolnym radiu eLO RMF lub tworzeniu szkolnej witryny internetowej.

KLASA DZIENNIKARSKA

Patronat nad klasą sprawuje Wyższa Szkoła Europejska im. J. Tischnera w Krakowie. Klasa będzie liczyła maksymalnie 25 osób. Oprócz przedmiotów ogólnokształcących będą tam również realizowane przedmioty związane z dziennikarstwem prowadzone przez profesjonalistów oraz warsztaty wyjazdowe – czyli „media od podszewki”. Większość przedmiotów nauczanych w tej klasie będzie oparta na programach autorskich opracowanych przez naszych nauczycieli. Warunkiem przyjęcia do klasy dziennikarskiej jest wzięcie udziału w rozmowie z profesjonalistami o predyspozycjach kandydatów (nie jest to egzamin a raczej luźna życzliwa rozmowa pozwalająca określić predyspozycje).

KLASA AKADEMICKA

Klasa Akademicka matematyczno-fizyczna to innowacyjna oferta dla uczniów o ponadprzeciętnych możliwościach w zakresie nauk ścisłych. Klasa objęta patronatem naukowym przez Instytut Matematyki oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Uczniowie tej klasy mogą liczyć na wiele korzyści ze względu na duże urozmaicenie form przekazywania treści jak i ich poziom oraz:
  • comiesięczne wyjazdowe warsztaty naukowe na Uniwersytet Rzeszowski (4 godziny matematyka, 4 godziny fizyka)
  • konsultacje naukowe u specjalistów z dziedzin matematyki i fizyki - pracowników naukowych UR
  • możliwość uczestniczenia we wszystkich otwartych formach kształcenia Uczelni: wykłady, sympozja, konferencje, odczyty, laboratoria, studenckie koła naukowe

Oprócz cyklicznych warsztatów na Uniwersytecie Rzeszowskim planowane są zajęcia na AGH w Krakowie oraz w PAN w Warszawie.

BIBLIOTEKA

Biblioteka I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika jest największą biblioteką szkolną w Jarosławiu i rejonie. Księgozbiór obejmuje ok. 26 tys. książek, filmów i płyt, z czego część stanowią lektury szkolne, zaś część pozostała obejmuje literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin. Ponadto w bibliotece znajduje się bogaty wybór beletrystyki, powieści młodzieżowych oraz poezji.

Biblioteka, tak jak szkoła, liczy ponad 120 lat. Najstarsza część księgozbioru to tzw. biblioteka nauczycielska, której początki sięgają 1876 r. Stanowi ona zabytkowy księgozbiór biblioteki.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie