Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum i Liceum

im. św. Tomasza z Akwinu

ul. Piotra Skargi 13, 05-420 Józefów
tel. (22) 465-54-04
www:   http://www.akwinata.edu.ple-mail:   sekretariat@akwinata.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4215 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM IM. ŚW. TOMASZA Z AKWINU

LICEUM IM. ŚW. TOMASZA Z AKWINU

- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- wychowanie w oparciu o prawo Boże i naturalne
- pracownia multimedialna
- nauka języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego
- nauka łaciny
- teatr szkolny "Yorick"
- korporacje uczniowskie
- gimnastyka korekcyjna

Poziomy kształcenia

Gimnazjum im. św. Tomasza z Akwinu prowadzi klasy gimnazjalne 1 - 3. Gimnazjum przyjmuje absolwentów szkół podstawowych do klasy pierwszej na wniosek rodziców ucznia oraz na podstawie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach sprawdzianu w klasie szóstej. Gimnazjum prowadzi nabór także do klasy drugiej i trzeciej.

Liceum im. św. Tomasza z Akwinu prowadzi klasy 1 - 3. Liceum przyjmuje absolwentów szkół gimnazjalnych do klasy pierwszej na wniosek rodziców ucznia oraz na podstawie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.Kandydaci do oddziału międzynarodowego dodatkowo zdają egzamin z języka angielskiego. Liceum prowadzi nabór także do klasy drugiej i trzeciej.

Nauka w szkole jest odpłatna. Oferujemy bardzo atrakcyjny system stypendiów dla rodzin wielodzietnych i uczniów uzdolnionych (nawet do 80%)

Kadra Nauczycielska
Uważamy, że edukacja od poziomu gimnazjum do poziomu uniwersyteckiego stanowi integralną całość. Nauczanie gimnazjalne posiada pewną specyfikę, która musi być zachowana. Polega ona na położeniu fundamentów pod podstawowe dziedziny wiedzy. Niezmierne ważne jest aby już od tego poziomu uczniowie stykali się z wymiarem akademickim nauczanych przedmiotów. Role te pełnią nauczyciele którzy, posiadając pełne kwalifikacje pedagogiczne, są pracownikami wyższych uczelni.

Kształcenie
Skoro przeznaczeniem każdej duszy jest Bóg i każda została nabyta drogocenną Krwią naszego Zbawiciela, każdy uczeń naszej szkoły ma dla nas nieskończoną wartość. Kładziemy nacisk na tradycyjną edukację klasyczną. Jest tak mało czasu, aby każdemu przekazać całe bogactwo cywilizacji, że zdecydowane pierwszeństwo musi być dane tym dziełom i autorom, których reputacja i wartość zostały wypróbowane i potwierdzone.

Z całą pewnością zdobycze nauki i techniki muszą być poznane, a umiejętność ich zastosowania doskonalona, ale roztropnie, podążając za radą św. Pawła: „Wszystkiego doświadczajcie, a co dobre jest, zachowujcie” (1 Tes 5, 21). Jest to szczególnie ważne w naszych czasach, kiedy tak wiele dobrego miesza się z rzeczami o wątpliwej wartości. Uczeń ukształtowany wedle odwiecznych zasad i w nie uzbrojony nie będzie obawiał się otwarcie bronić prawdy przeciw wszelakim atakom.

Opiekę duchową szkoły zapewniają księża Bractwa św. Piusa X, a szkoła z dumą podejmuje tę samą walkę, którą toczył arcybiskup Lefebvre o zachowanie Tradycji w Kościele, o prawa Namiestnika Chrystusowego na ziemi i o czystość doktryny, które są gwarancją przekazania cywilizacji chrześcijańskiej wielu przyszłym pokoleniom.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie