Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Liceum Ogólnokształcące

ul. Szkolna 3, 09-210 Drobin
tel. (24) 260-18-51
www:   http://www.lodrobin.com
e-mail:   lodrobin1@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2423 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- "Szkoła bez przemocy"
- klasa o nachyleniu humanistycznym
- o klasa o nachyleniu matematyczno-przyrodniczym
- wszechstronny rozwój ucznia
- wysoki poziom kształcenia
- języki obce: angielski, niemiecki

O nas

Kładziemy nacisk na naukę języków obcych, informatyki i podstaw przedsiębiorczości, ponieważ założyliśmy, że dołożymy wszelkich starań, by nasi uczniowie wyszli ze szkoły jak najlepiej przygotowani do życia w dzisiejszych realiach. Chcemy w ten sposób zapewnić naszym absolwentom lepszy start do dalszej edukacji, a pośrednio także do kariery zawodowej.

W szkole znajdują się podjazdy i pochylnie dla uczniów poruszających się na wózkach. Dla osób niepełnosprawnych zostały wydzielone i specjalistycznie wyposażone pomieszczenia sanitarne.

Wielu uczniów korzysta z bezpłatnego dowozu szkolnym autobusem, organizowanego przez Urząd Miasta i Gminy Drobin. Wprawdzie jest to forma pomocy skierowana głównie do uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, ale uczniowie naszej szkoły także mogą z niej korzystać.

Nasi uczniowie mają możliwość bezpłatnego korzystania z opieki medycznej, którą sprawuje szkolna pielęgniarka. Gabinet pielęgniarki czynny jest codziennie. Poza tym licealiści mają możliwość korzystania z bezpłatnej podstawowej opieki stomatologicznej w szkolnym gabinecie dentystycznym. Szkoła zapewnia także opiekę pedagoga.

Zajęcia pozalekcyjne

Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach koła matematycznego i polonistycznego odbywających się regularnie,co tydzień. Młodzież uzdolniona artystycznie korzysta z zajęć teatralno-muzycznych, w ramach których przygotowują wiele ciekawych inscenizacji stanowiących oprawę uroczystości szkolnych i ogólnośrodowiskowych.

Dla uczniów szczególnie uzdolnionych informatycznie i interesujących się tą dziedziną nauki organizujemy zajęcia koła informatyczno-dziennikarskiego. Obecnie, w ramach programu "Make a connection", realizujemy multimedialny projekt mający służyć promowaniu naszej młodej szkoły.

Organizujemy zajęcia wyrównawcze w małych zespołach uczniowskich, których celem jest umożliwienie młodzieży dogonienia kolegów czyniących większe postępy edukacyjne.

Języki obce

Uczymy języka angielskiego, jako kontynuacja z gimnazjum oraz języka niemieckiego. Podstawowe metody nauczania języków obcych opierają się na bezpośrednim obcowaniu uczniów z językiem. Na lekcjach uczniowie konwersują, śpiewają, oglądają filmy i słuchają nagrań w oryginalnych wersjach językowych. Część zajęć z języków obcych odbywa się z wykorzystaniem komputerów i odpowiedniego oprogramowania edukacyjnego.

Zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie