Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
II Liceum Ogólnokształcące

im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy

ul. Sportowa 24, 39-200 Dębica
tel. (14) 681-91-06
www:   http://2lo-debica.ppe.edu.pl
e-mail:   2lo-debica@ppe.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11836 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa matematyczno-fizyczna
- klasa biochemiczna
- klasa menadżerska
- klasa dziennikarsko-prawnicza
- klasa matematyczno-geograficzna

II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy istnieje od 2006. 22 września 2009 r. odbyło się uroczyste nadanie imienia Szkole. II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy wybrało na swojego patrona księdza Jana Twardowskiego. Wybór nie był prosty, ale cała społeczność szkolna zdecydowała, że będzie to "Jan od Biedronki". Ksiądz Jan to postać niebanalna, reprezentuje ponadczasowe wartości, takie jak wiara, przyjaźń, miłość i pokora. Życie i twórczość oraz wyznawane przez Twardowskiego wartości są zgodne z głównymi celami wychowawczymi przyjętymi przez szkołę.

Kadra pedagogiczna stara się aby abiturienci II LO w Dębicy kończyli szkołę gruntownie wykształceni, ale też by byli przedsiębiorczy, uczciwi, wrażliwi na kulturę, otwarci na potrzeby drugiego człowieka i świadomi własnej wartości. Od początku istnienia szkoły zdawalność matury mamy powyżej średniej krajowej, możemy pochwalić się wieloma laureatami konkursów, nowocześnie wyposażonym i świeżo wyremontowanym budynkiem. W szkole sieć Wi-Fi dla każdego.

Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań. W szkole prężnie działają Dyskusyjny Klub Filmowy, wolontariat, kółka dziennikarskie i prawnicze, miniprzedsiębiorstwa. Jesteśmy blisko basenu i sztucznego lodowiska dlatego nasze zajęcia z wf nie są nudne – od kilku lat zajmujemy czołowe (najczęściej pierwsze) miejsca w powiecie we współzawodnictwie sportowym. Lekcje geografii, fizyki i chemii prowadzone metodą projektu. Prowadzone są zajęcia z łaciny!

Szkoła realizuje cele i zadania określone w podstawie programowej oraz w szkolnym programie wychowawczym. Bardzo prężnie działa samorząd uczniowski – organizuje debaty oxfordzkie, ciekawe dyskoteki i imprezy szkolne. Co roku organizujemy wycieczkę zagraniczną, wycieczkę do parlamentu, pałacu prezydenckiego i na giełdę papierów wartościowych oraz uczymy jeździć na nartach. Współpracujemy z uczelniami PRz, UE-w Krakowie, WSIiZ w Rzeszowie, UR w Krakowie.

Biblioteka szkolna
Biblioteka znajduje się na parterze. Powstała wraz z rozpoczęciem działalności liceum, tj. 1 września 2006r. i ciągle się rozwija. Do tej pory zgromadzono około dwa tysiące woluminów. Biblioteka gromadzi również broszury, dokumenty dźwiękowe, dokumenty filmowe i programy komputerowe oraz prenumeruje czasopisma m.in.: „Wychowawcę”, „Cogito”, „Przyrodę Polską”, „Aurę”, „Świat Nauki”, „Politykę”, „Newsweek”. Księgozbiór biblioteki na bieżąco jest wzbogacany o nowe nabytki, zgodne z czytelniczymi preferencjami.

Nasza biblioteka jest nie tylko wypożyczalnią książek, ale również miejscem, gdzie młodzież chętnie spędza przerwy, gawędząc i korzystając z Internetu. Często odbywają się tutaj zajęcia pozalekcyjne. W bibliotece znajduje się Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej - stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.

OFERTA LICEUM

   Klasa matematyczno-fizyczna
Obowiązkowe zajęcia edukacyjne w zakresie rozszerzonym: matematyka, fizyka.
  • przedmioty rozszerzone do wyboru: informatyka, wos, język angielski, biologia, chemia
  • uczniowie tej klasy mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań m.in. poprzez uczestnictwo w zajęciach plenerowych z astronomii oraz organizując Debaty Oxfordzkie. Klasa współpracuje z Polskim Towarzystwem Astronomicznym.

Klasa biochemiczna
Obowiązkowe zajęcia edukacyjne w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia.
  • przedmioty rozszerzone do wyboru: informatyka, wos, język angielski, matematyka
  • uczniowie tej klasy poszerzają swoją wiedzę m.in. poprzez uczestnictwo w zajęciach laboratoryjnych, wykładach na uczelniach wyższych oraz pracując metodą projektu(samodzielne wybieranie doświadczeń chemicznych i prezentowanie ich gimnazjalistom); klasa współpracuje z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie

   Klasa menadżerska
Obowiązkowe zajęcia edukacyjne w zakresie rozszerzonym: język angielski, geografia lub informatyka.
  • przedmioty rozszerzone do wyboru: wos, matematyka oraz informatyka lub chemia (w zależności od rozszerzenia kierunkowego)
  • w klasie tej realizowane są zajęcia warsztatowe w ramach projektu „FMP Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo”, klasa objęta jest patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego

Klasa dziennikarsko-prawnicza z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego i historii
Obowiązkowe zajęcia edukacyjne w zakresie rozszerzonym: język polski, historia
  • przedmioty rozszerzone do wyboru: informatyka, wos, język angielski, matematyka, biologia
  • uczniowie tej klasy mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań m.in. poprzez uczestnictwo w: warsztatach dziennikarskich lub prawniczych, podczas praktyk w prasie, radiu i telewizji; klasa pod patronatem WSIiZ w Rzeszowie i PTVR

   Klasa matematyczno-geograficzna
Obowiązkowe zajęcia edukacyjne w zakresie rozszerzonym: matematyka, geografia.
  • przedmioty rozszerzone do wyboru: informatyka, wos, język angielski, biologia, chemia
  • uczniowie tej klasy uczestniczą m.in. w wyprawach Szkolnego Klubu Turystycznego; dzięki stacji meteorologicznej znajdującej się na terenie szkoły prowadzą badania w ramach ogólnoświatowego projektu GLOBE

W każdej klasie przedmioty uzupełniające do wyboru (w przypadku nie wybrania dodatkowego przedmiotu rozszerzonego) to: higiena, technika pracy laboratoryjnej, rysunek techniczny, ekonomia w praktyce.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie