Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
I Liceum Ogólnokształcące

im. Waleriana Łukasińskiego

ul. Kopernika 40, 41-300 Dąbrowa Górnicza
tel. (032) 262-30-93
www:   http://www.lukasinski.pl
e-mail:   I_liceumdg@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3136 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)
kierunki kształcenia

- ścisłe:
  • matematyczno-fizyczny
  • językowo-ekonomiczny

- przyrodnicze:
  • biologiczno-chemiczny
  • ratownictwa medycznego

- humanistyczne:
  • rawno-administracyjny
  • humanistyczno-socjologiczny
  • językowo-turystyczny


I Liceum Ogólnokształcące im. Waleriana Łukasińskiego jest szkołą o 100-letniej historii, a co za tym idzie szkołą o bogatych tradycjach. To podkreśla jej rangę w naszym mieście i całym Zagłębiu Dąbrowskim. Chociaż jest szkołą wiekową, to w chwili obecnej o jej nowoczesności świadczy choćby bogaty wybór języków czy nowocześnie wyposażona pracownia informatyczna. W naszej szkole każdy uczeń może korzystać z biblioteki oraz czytelni o bogatych zbiorach z różnych dziedzin nauk. Nie zapomnieliśmy także o potrzebach żołądka: w chwilach głodu i pragnienia zapraszamy do baru znajdującego się obok świetlicy. Podczas przerw chwile wypoczynku umila nam szkolny radiowęzeł. Osoby pragnące wykazać się fizycznie bądź udoskonalać tężyznę własnego ciała mają do dyspozycji salę gimnastyczną. Najlepsi mają szansę dostać się do reprezentacji. Jeżeli ktoś woli wytężać umysł, może wziąć udział w olimpiadach czy konkursach.

I LO oferuje swoim uczniom bogatą gamę zajęć pozalekcyjnych. Istnieje możliwość uczestnictwa w zajęciach SKS-u (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy, atlas). Dla uczniów interesujących się poezją przygotowano Szkolną ligę recytatorską, zaś najlepsi wezmą udział w Miejskiej Lidze Recytatorskiej.

Nauczyciele są nie tylko wymagający ale i wyrozumiali. W zależności od przedmioty uczeń ma prawo do jednego bądź dwóch nieprzygotowań w ciągu semestru. Obowiązują także tzw. "szczęśliwe numerki", dzięki którym uczeń jest zwolniony z pytania i niezapowiedzianych kartkówek. Uczniowie pierwszych klas mają dwutygodniowy okres ochronny na początku roku szkolnego.

Działalność opiekuńczo-wychowawcza szkoły to istotny element współpracy z uczniami i rodzicami. W klasach pierwszych przeprowadzane są zajęcia integracyjne które mają ułatwić młodzieży zaadoptowanie się w nowych realiach życia codziennego w społeczności klasowej i szkolnej. W klasach czwartych organizowane są warsztaty antystresowe na temat: "Moje predyspozycje i umiejętności wobec przyszłego zawodu".

Dla uczniów i rodziców organizowane są prelekcje prowadzone przez pedagogów, psychologów, prawników, lekarzy. Jest to możliwe dzięki współpracy szkoły z różnymi instytucjami:

  • Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną,
  • Poradnią Zdrowia Psychicznego,
  • Komendą Rejonową Policji.

Koordynatorzy do spraw resocjalizacji biorą udział w ogólnowojewódzkich konferencjach szkoleniowych na temat: "przemoc w rodzinie", "Przemoc wśród młodzieży", "Bezpieczne miasto, bezpieczna szkoła". w szkole powołano Zespół Wychowawczy, którego zadaniem jest pomoc i ukierunkowanie pracy wychowawców klasowych, organizowanie warsztatów dla uczniów oraz ich rodziców.

Doświadczona kadra pedagogów. Wdrożenie nowatorskich programów nauczania w ramach zajęć profilowych ma służyć nowoczesnemu kształceniu. Jest to możliwe dzięki pracy wysoko wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej. Większość nauczycieli ukończyła studia podyplomowe, kursy przedmiotowo-metodyczne lub inne formy doskonalenia zawodowego Zaangażowanie nauczycieli w proces nauczania i wychowania młodzieży jest wysoko oceniane przez władze oświatowe i państwowe, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia, którymi zostali uhonorowani wybitni pedagodzy. Najbardziej jednak wymiernym dowodem całokształtu pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczycieli naszego Liceum oraz starań i wysiłku młodzieży są wyniki osiągane przez uczniów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

Wymiany uczniów. Nasza szkoła od wielu lat organizuje wymianę uczniów z niemiecką szkołą w Münster. Wymiana ta jest od wielu lat dotowana przez Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży z Biurem w Warszawie. W trakcie pobytu uczestnicy wymiany mieszkają u rodzin poszczególnych osób. Polacy odwiedzają Niemcy w miesiącach wiosennych, natomiast we wrześniu nasi niemieccy koledzy i koleżanki przyjeżdżają do Polski.

Wymiana ma na celu poznanie kultury niemieckiej, bezpośrednie zetknięcie z językiem, co umożliwia biegłe posługiwanie się nim. Pomaga w nawiązywaniu kontaktów międzynarodowych. Podczas pobytu młodzież zwiedza interesujące miejsca i zabytki. Organizowane są różne wycieczki, spotkania, imprezy. Wymiana ma na celu charakter integracyjny i trwa zwykle około jednego tygodnia. Z pewnością dostarcza niezapomnianych wrażeń i przeżyć, dlatego cieszy się dużą popularnością.

W naszej szkole od roku funkcjonuje Zespół Doradztwa Zawodowego.

W skład zespołu wchodzą: doradcy zawodowi, pedagog szkolny oraz bibliotekarz szkolny.

Praca zespołu skupia się na pomocy uczniom, którzy mają problemy z wyborem swojej dalszej drogi rozwoju zawodowego oraz zaplanowaniem kariery zawodowej. Zadaniem zespołu jest również monitorowanie osiągnięć uczniów wybitnie uzdolnionych. Nasza szkoła sprzyja rozwojowi młodych talentów, czyli olimpijczyków. Uczniom wybitnie uzdolnionym umożliwia się indywidualny tok nauki.

Przyjdź, zobacz a zostaniesz!!!


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie