Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe

ul. Kukuczki 30, 42-224 Częstochowa
tel./fax (34) 364-27-62, tel. (34) 364-24-45
www:   http://www.8los.pl
e-mail:   sekretariat@8los.internetdsl.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9409 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa z edukacją medialną i edukacją filmową dla uczniów zainteresowanych sztuką, literaturą, światem mediów, dziennikarstwem, lubiących film, teatr, taniec; (rozszerzone: j. polski, historia, wos)
- klasa integracyjna z edukacją prawną, ekonomią w praktyce i informatyką w przedsiębiorstwie dla uczniów o szerokich horyzontach, świadomych swoich zainteresowań, otwartych na potrzeby innych ludzi; (rozszerzone: j. obcy, wos)
- klasa sportowa z dyscypliną wiodącą piłka siatkowa dziewcząt i chłopców - klasa dla uczniów aktywnych, zainteresowanych sportem, stwarzająca możliwość atrakcyjnego połączenia zdobywania wiedzy z rozwojem sprawności fizycznej; (rozszerzone: j. obcy, biologia)

Jedyna taka klasa sportowa w Częstochowie. Zapraszamy do klasy integracyjnej!

Jesteśmy szkołą partnerską, otwartą na kontakty z rodzicami i środowiskiem lokalnym. Przygotowujemy młodych ludzi do pełnienia określonych ról społecznych zgodnie z ogólnie uznanymi w społeczeństwie normami.

Atuty szkoły:
 • uzyskanie certyfikatu "ŚLĄSKA SZKOŁA JAKOŚCI",
 • wysoko kwalifikowana, młoda i ambitna kadra nauczycielska,
 • budynek przystosowany dla młodzieży niepełnosprawnej,
 • WiFi na terenie szkoły,
 • dobra atmosfera do realizowania własnych zainteresowań,
 • stypendia za wyniki w nauce,
 • bardzo dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego i do podjęcia studiów wyższych,
 • położenie szkoły - bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta okolica,
 • współpraca i wymiana młodzieży z pięcioma szkołami europejskimi - (Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Litwa, Węgry, Czechy),
 • ciekawe imprezy i atrakcyjne wycieczki oraz wakacyjne wyjazdy zagraniczne,
 • szeroka oferta kół zainteresowań,
 • kafejka internetowa czynna codziennie dla uczniów szkoły,
 • bogato zaopatrzona biblioteka,
 • wolontariat,
 • udział w życiu kulturalnym miasta,
 • liczne zajęcia zapobiegające uzależnieniom, przemocy i patologiom społecznym,
 • miła, przyjazna, rodzinna atmosfera.
VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe jest szkołą publiczną i niepłatną. Placówka rozpoczęła działalność 1 września 1994 roku. Jest to szkoła nowoczesna, dążąca do ukształtowania swoich wychowanków jako ludzi tolerancyjnych, rozumiejących potrzeby innych, wykazujących się szacunkiem dla godności i praw każdego człowieka. Misja naszej szkoły brzmi:

"Świadomy, twórczy, ceniący wartości ogólnoludzkie, Polak i obywatel świata"

Bardzo dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego i do podjęcia studiów wyższych zapewnia wysoko kwalifikowana, młoda i przyjazna uczniom kadra nauczycielska oraz znakomite warunki kształcenia.

Prowadzimy szeroki zakres działań lekcyjnych i pozalekcyjnych (koło teatralne, dziennikarskie, językowe, plastyczne, matematyczne, koło przedsiębiorcy, biologiczne, miłośników filmu, języka hiszpańskiego, zajęcia sportowe, Bractwo Artystyczne, Klub Ekologiczny) umożliwiających naszym uczniom zdobycie rzetelnej i wszechstronnej wiedzy. Efektem tej działalności jest udział uczniów w konkursach i zawodach, w których odnoszą sukcesy i zajmują czołowe lokaty.

Zapewniamy możliwość korzystania z dwóch pracowni informatycznych z dostępem do Internetu, nowoczesnych środków audiowizualnych, bogato wyposażonych pracowni przedmiotowych, Multimedialnego Centrum Informacyjnego, biblioteki z czytelnią, sali gimnastycznej, basenu, kortów, boisk, rowerowni.

Uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego Samorządowego współpracują z młodzieżą z pięciu szkół europejskich (Niemcy, W. Brytania, Francja, Litwa, Węgry, Czechy). Ponadto organizowane są ciekawe imprezy i atrakcyjne wycieczki oraz wakacyjne wyjazdy zagraniczne.

Uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach UKS "Sztubak", który oferuje zajęcia w sekcjach: koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego, piłki nożnej, szachów.

KOŁO DZIENNIKARSKIE

Koło Dziennikarskie działała skupia w swoich kręgach uczniów z klas I-III. Zajęcia stwarzają uczniom możliwość rozwijania zainteresowań dziennikarskich, pozwalają w twórczy sposób wykorzystać czas wolny. Kształtują wrażliwość i wyobraźnię oraz zachęcają do twórczej aktywności.

Uczniowie powołali do życia zespół redakcyjny, poznali słownik początkującego dziennikarza, a także plusy i minusy tego zawodu. Uczyli się poszukiwania i selekcjonowania informacji, kształcili indywidualny styl pisarski, a także próbowali twórczo i krytycznie rozwiązywać problemy. Oprócz tego kształcili wrażliwość na słowo mówione i pisane oraz starali się dostrzegać problemy wymagające uwagi dziennikarza.

Młodzież zmierzyła się również z wielkim wyzwaniem, jakim było wydanie pierwszego numeru gazetki szkolnej "Twój LOS", która ukazuje się co dwa miesiące w stałym nakładzie i objętości. Gazetka cieszy się popularnością zarówno wśród uczniów, nauczycieli jak i rodziców. Uczniowie sami zajmują się kolportażem gazetki i ciągle doskonalą jej szatę graficzną oraz zawartość treściową.

Zespół redakcyjny włączył się również w organizację projektu "Inny nie znaczy obcy", oraz w akcję pomocy poszkodowanej w wypadku absolwentce naszej szkoły. Zespół redakcyjny stworzył w gazetce szkolnej stałą kolumną SPORT, w której zamieszczane są artykuły dotyczące życia sportowego uczniów VIII LOS z uwzględnieniem działań Klubu Olimpijczyka „Fair Play”. Młodzież corocznie uczestniczy w warsztatach dziennikarskich, co zapewne pozwala jej zdobyć nowe doświadczenia i wzbogacić warsztat dziennikarski. Zajęcia dziennikarskie mają służyć zdobywaniu przez uczniów rzetelnej wiedzy, nabywaniu nowych umiejętności i kształtowaniu aktywnej emocjonalnej więzi ze swoim środowiskiem: klasą, szkołą, dzielnicą i miastem.

BIBLIOTEKA

Biblioteka szkolna VIII LO Samorządowego jest dostępna dla uczniów i ich rodziców, pracowników i absolwentów szkoły.

Zbiory biblioteki to kilkanaście tysięcy woluminów oraz broszury, czasopisma i multimedia. W bibliotece znajduje się Multimedialne Centrum Informacji, wyposażone w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Można z niego korzystać w godzinach pracy biblioteki.

Biblioteka szkolna ma udział w realizowaniu podstawowych funkcji szkoły, włącza się w realizowanie jej misji i uczestniczy w realizacji Programu Wychowawczego VIII LO Samorządowego, przez prowadzenie programu wychowawczo - opiekuńczego "Przyjazna biblioteka". Głównym zadaniem programu jest zainteresowanie uczniów literaturą, wzbudzanie potrzeby korzystania z informacji oraz kształtowanie postaw moralnych i obywatelskich.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie