Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Studium Przedsiębiorczości "MAGO"

ul. Legionów 30, 43-300 Bielsko-Biała
tel./fax (33) 811-76-58, tel./fax (33) 822-07-28
www:   http://www.lo-kosciuszki.pl
http://www.mago.edu.pl
e-mail:   sekretariat@mago.edu.pl
marketing@mago.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10570 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. Tadeusza Kościuszki
profile klas:

- wojskowa
- wojskowo-informatyczna
- dyplomatyczna
- policyjna
- pożarniczo-ratownicza

SZKOLENIA

- szkolenie z masażu Shiatsu
- szkolenie z masażu limfatycznego

Jeżeli zaczynasz zastanawiać się poważnie nad wyborem szkoły, marzysz o zdobyciu interesującego zawodu - koniecznie zapoznaj się ze strukturami MAGO. Obserwując rynek pracy musisz podjąć rozsądną decyzję dotyczącą edukacji i późniejszej drogi zawodowej.

MAGO to szkoła inna niż wszystkie, stawiająca sobie za cel wszechstronne wykształcenie swoich wychowanków, naukę ciekawych zawodów i pomoc w znalezieniu miejsca pracy.

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki jako jedyne w regionie oferuje swoim uczniom, poza programem zajęć ogólnokształcących szkolenia specjalistyczne z zakresu służb mundurowych.

Szkoła wychowuje młodych ludzi w poczuciu patriotyzmu i potrzeby budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Decydując się na naukę w naszym liceum, możesz liczyć na podniesienie swojej sprawności fizycznej, umożliwiającej wykonywanie zadań w terenie i na poligonie. Poznasz i opanujesz m. in. wiedzę i umiejętności praktyczne niezbędne dowódcy drużyny.

Szkoła kładzie duży nacisk na naukę języków obcych i informatyki. Wysoko wykwalifikowana kadra dydaktyczna oraz świetne zaplecze szkoły przekłada się na ciągłe podnoszenie poziomu nauczania. Szkoła realizuje własny program stypendialny.

Posiadamy własny, nowo wyremontowany zabytkowy budynek z 1903 roku, w którym mieszczą się:
 • multimedialne sale wykładowe
 • pracownie komputerowe
 • pracownie chemiczno-fizyczną
 • sala ćwiczeń z matami

Obiekt szkoły jest pod stałym monitoringiem kamer video.

Poza programem ministerialnym Liceum przygotowuje zarówno chłopców i dziewczyny do przyszłej służby mundurowej. Decydując się na naukę w naszej szkole, możesz liczyć na podniesienie swojej sprawności fizycznej, umożliwiającej wykonywanie zadań w terenie i na poligonie. Poznasz i opanujesz m.in. wiedzę i umiejętności praktyczne niezbędne dla dowódcy drużyny, zasady samoobrony i innych technik walk, obsługiwanie środków łączności i strzelanie z broni osobistej.

Jeżeli zdecydujesz się na MAGO, jesteśmy pewni, że znajdziesz tu wiele pomysłów na życie a nauka będzie przyjemnością.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki zdobywają wiedzę w zakresie wojskowości i policyjnym, przygotowując się do służb mundurowych.
Patriotyzm, odpowiedzialność, umiłowanie wartości etycznych, poczucie solidarności, wytrwałość, samodyscyplina oraz silna motywacja do zdobywania wiedzy i wszechstronnych umiejętności, są cechami wiodącymi.
Przynależność do braci uczniowskiej wymaga od każdego stawiania sobie wysokich wymagań, poczucia wzajemnej odpowiedzialności i przestrzegania swoistego "kodeksu honorowego" ucznia.

W czasie trzech lat nauki poza programem ministerialnym oraz kierunkowym rozszerzeniem w każdej klasie, szkoła organizuje dodatkowe zajęcia m.in.:
 • kurs spadochronowy (uprawnienia skoczka)
 • szkolenie szybowcowe (loty zapoznawcze oraz pełne kursy szybowcowe)
 • szkolenie płetwonurka (system CMAS)
 • jazda konna
 • kurs prawa jazdy
 • sporty zimowe (narciarstwo, snowboard)
 • obozy szkoleniowe

Szkoła cyklicznie organizuje:
 • zawody sportowo-obronne Sprawni jak kadeci
 • spotkania z ciekawymi ludźmi. Naszymi gośćmi byli już pilot-kosmonauta gen. Mirosław Hermaszewski oraz były Dowódca Jednostki GROM gen. Roman Polko

Nasi kadeci mieli okazje trenować boks pod okiem Maćka Zegana - Mistrza Świata WBF, Międzynarodowego Mistrza Polski oraz Interkontynentalny Mistrz Federacji WBO.

Młodzież samodzielnie przygotowuje liczne akademie oraz uroczystości, które odbywają się w Domu Żołnierza.

Wszystkie zajęcia praktyczne odbywają się z wykorzystaniem własnej bazy szkoleniowej oraz przy współpracy z:
 • 18 bielskim batalionem powietrznodesantowym,
 • Komendą Miejskiej Policji w Bielsku-Białej,
 • Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą Państwowej Straży Pożarnej,
 • Aeroklubem Bielsko-Bialskim

KLASY WOJSKOWE

Kierunek ten daje przygotowanie zarówno pod względem merytorycznym jak i praktycznym przyszłym funkcjonariuszom służb mundurowych: wojska, policji, straży miejskiej, straży granicznych, straży pożarnych i innych. W programie m. in. taktyka, rozpoznanie, łączność, terenoznawstwo, obrona przeciwchemiczna i przeciwlotnicza, szkolenie inżynieryjno-saperskie. Uczniowie zdobywają ogólną wiedzę na temat struktur i organizacji samoobrony, obsługi środków łączności, terenoznawstwa oraz nabywają praktycznych umiejętności strzelania a także zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia z przysposobienia wojskowego prowadzone są na terenie Jednostki Wojskowej 18 Bielskiego Batalionu Desantowo Szturmowego. Jest to patronacka jednostka. Zajęcia na jednostce cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
Język angielski wzbogacony jest o słownictwo i terminologie o charakterze wojskowym. Program zawiera zwiększona liczbę godzin z zakresu szkolenia fizycznego obowiązującego w siłach zbrojnych.

KLASY WOJSKOWO-INFORMATYCZNE

Poza programem wojskowym oferujemy rozszerzony program informatyki. Szkoła daje podstawy do pracy w zawodzie informatyka, programisty, specjalisty w zakresie teletransmisji i telekomunikacji. Przygotowuje do dalszej kontynuacji nauki na kierunkach związanych z wychowaniem fizycznym, służbami mundurowymi, informatyką.

KLASY POLICYJNE

Profil policyjny przygotowuje do pracy w policji czy straży miejskiej. Zajęcia odbywają sie przy wspólpracy z Miejską Jednostką Policji w Bielsku-Białej. W programie m. in. taktyka i techniki interwencyjne, elementy kryminalistyki i pracy dochodzeniowej, wybrane zagadnienia prewencji kryminalnej, prawo administracyjne, karne i wykroczeń, wybrane zagadnienia patologii społecznej oraz musztra policyjna

KLASA DYPLOMATYCZNA - NOWOŚĆ

Jeżeli nie chcesz nosić munduru mamy dla Ciebie nowy kierunek - klasę dyplomatyczną.

Głównym celem tego kierunku jest rozwój interpersonalny ucznia, poprzez realizację autorskiego programu kształcenia "Studium Rozwoju Osobistego Life Skills", który podczas serii zajęć warsztatowych porusza tematykę m. in.: poczucie własnej wartości, potęga podświadomości, motywacja i osiąganie celów, kreatywne myślenie i działanie poza schematami, radzenie sobie ze stresem, asertywność i komunikowanie interpersonalne, techniki szybkiego uczenia się, negocjacje i mediacje, rozwiązywanie konfliktów, wywieranie wpływu, trening liderów, savoir-vivre, twórczość, inteligencja emocjonalna, sztuka podejmowania decyzji.

Poszerzono również program nauki języków obcych: angielski oraz do wyboru niemiecki lub rosyjski.

KLASA POŻARNICZO-RATOWNICZA

W programie m. in. szkolenie podstawowe i dowódcze członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, szkolenie podstawowe i specjalistyczne członków OSP. Uczniowie, którzy otrzymają pozytywne wyniki egzaminów otrzymają zaświadczenie ukończenia kursu:

 • Dowódcy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
 • Ratownictwa Technicznego Strażaków OSP
 • Działań Przeciwpowodziowych oraz Ratownictwa na Wodach

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie