Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 1

im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego

ul. Szkolna 12, 17-100 Bielsk Podlaski
tel./fax (085) 833-26-98
www:   http://zs1bielsk.ehost.pl
e-mail:   zsbielsk@webmedia.pl
zsz1bp@poczta.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 12032 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

TECHNIKUM UZUPEŁNIAJĄCE DLA DOROSŁYCH (3 lata)
na podbudowie SP, gimnazjum, ZSZ


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

- 3 letnie dla absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum
- 2 letnie dla absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej
 

TECHNIKUM (4 lata)
na podbudowie gimnazjum


LICEUM PROFILOWANE (3 lata)
na podbudowie gimnazjum

- zarządzanie informacją

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA(3 lata)
na podbudowie gimnazjum

Nasze Atuty:
  • szkoła posiada kadrę nauczycielską o wysokich kwalifikacjach; aby polepszyć możliwości szkoły wielu nauczycieli zdobyło lub zdobywa dodatkowe kwalifikacje na studiach podyplomowych, szkoleniach i kursach
  • znaczna cześć nauczycieli posiada przygotowanie informatyczne
  • dzięki wszechstronnemu przygotowaniu kadry pedagogicznej istnieje możliwość zmiany w krótkim czasie profili kształcenia i dopasowania oferty szkoły do aktualnych potrzeb

Warunki lokalowe Szkoły są oceniane jako bardzo dobre. Szkoła posiada klasopracownie wyposażone w nowoczesne pomoce naukowe w tym kilka pracowni specjalistycznych:

  • pracownia technologii
  • pracownia rysunku technicznego
  • pracownia techniczna
  • pracownia elektrotechniki
  • pracownie komputerowe

Pracownie komputerowe wyposażone są w nowoczesny sprzęt. Wszystkie komputery w pracowniach mają stały dostęp do Internetu. Uczniowie wykorzystują komputery w trakcie zajęć programowych, a także w czasie regularnie odbywających się zajęć dodatkowych.

Uczniowie technikum poznają komputerowe techniki projektowania w programach AutoCad i Inventor 6.0. Bez wątpienia produkty AUTODESK? były używane przy projektowaniu wielu obiektów, które widzisz wokół swojego komputera i biurka oraz wielu z tych, których nie widzisz, włączając w to system kanalizacyjny i oświetleniowy Twojego budynku, otaczający Ciebie krajobraz i drogi oraz sieci telekomunikacyjne.

Biblioteka szkolna ma multimedialną czytelnię internetową. Wszystkie komputery szkolne pracują w sieci.

Młodzież uczy się trzech języków obcych: niemieckiego, angielskiego, rosyjskiego. Zajęcia z języków obcych odbywają się z podziałem klas na grupy.

Zainteresowania muzyczne można rozwijać uczestnicząc w pracach Młodzieżowej Szkolnej Orkiestry Dętej, która jest dumą nie tylko szkoły ale i naszego miasta.

Miłośnicy sportu mają do dyspozycji dwie duże sale gimnastyczne, pełnowymiarowe boisko i kort tenisowy. Nasi sportowcy od lat są najlepsi na terenie miasta, osiągają też liczące się wyniki w województwie.

Uczniowie technikum, liceum zawodowego i zasadniczej szkoły zawodowej odbywają zajęcia praktyczne w położonym w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Kształcenia Praktycznego. Warsztaty wyposażone są w niezbędne maszyny i urządzenia. Kierunek samochodowy odbywa zajęcia praktyczne w nowoczesnej Stacji Kontroli Pojazdów, wyposażonej w współpracujące z komputerem urządzenia niemieckiej firmy "MAHA - EUROTEST 2000", umożliwiające bardzo dokładną ocenę stanu technicznego pojazdu i jego poszczególnych zespołów.

Szkoła jest otwarta dla środowiska, przeprowadza szereg imprez i uroczystości takich, jak: Święto Niepodległości Polski, obchody 3 Maja itp. Ponadto szkoła pełni rolę animatora kultury w lokalnym środowisku poprzez organizowanie i uczestnictwo w licznych imprezach (występy orkiestry na festynach i uroczystościach patriotyczno - religijnych, spotkania opłatkowe, wieczory kolęd, uczestnictwo w prezentacjach orkiestr dętych). W szkole zorganizowany jest również Klub Honorowych Dawców Krwi.

Współpracujemy także z innymi szkołami w kraju. Dotyczy to udziału w Ogólnopolskich Zlotach Szkół noszących imię Józefa Klemensa Piłsudskiego, wymiany doświadczeń między szkołami i nauczycielami. Utrzymujemy również kontakty z Politechniką Białostocką i zakładami pracy na terenie miasta.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie