Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Rolniczych

Centrum Kształcenia Praktycznego

ul. Ks. St. Suchowolca 26, 15-566 Białystok
tel. (085) 741-10-75
www:   http://zsrckp.w.interia.ple-mail:   zsrckp@interia.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 17986 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

SZKOŁY DLA DOROSŁYCH

- zaoczne technikum rolnicze
- eksternistyczne technikum rolnicze
 

TECHNIKUM ZAWODOWE


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa o profilu ogólnym
- klasa Szkoły Mistrzostwa Sportowego
- liceum uzupełniające

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

- mechanik operator maszyn i pojazdów rolniczych


WARSZTAT DYDAKTYCZNY SZKOŁY

Obecnie szkoła dysponuje 26 klasopracowniami, których sam wygląd wewnętrzny mówi o ich konkretnym przeznaczeniu.
Piętnaście klasopracowni posiada sprzęt audiowizualny (telewizory z odtwarzaczami), znaczna ich część wyposażona jest w najnowszej generacji sprzęt komputerowy, łącznie 16 komputerów PC. Z doskonale prezentujących się pracowni: sadownictwa, warzywnictwa, kwiaciarstwa, produkcji zwierzęcej, roślinnej, języka polskiego, historii, na szczególną uwagę zasługuje pracownia komputerowa z 10 komputerami oraz najmłodsza i najnowocześniejsza klasopracownia do nauki języka angielskiego i niemieckiego.

Nowoczesne urządzenia i wyposażenia pracowni to wspólny wysiłek:

  • dyrekcji w poszukiwaniu środków finansowych oraz otwieraniu nowych kierunków kształcenia;
  • nauczycieli i ich inwencji twórczej w doskonaleniu swego warsztatu dydaktycznego;
  • instytucji, osób prywatnych i Rady Rodziców, współpracujących ze szkołą, sponsorujących potrzeby szkoły.

Duży udział w kształtowaniu warsztatu dydaktycznego, wzbogacaniu w środki dydaktyczne miała sama młodzież, zwłaszcza ta, która przed opuszczeniem murów szkolnych tuż przed maturą, składała egzamin z przygotowania zawodowego w formie pracy dyplomowej i jej obrony. Są to niezwykle cenne eksponaty służące do upoglądowienia procesu nauczania, z których każdy wytrawny nauczyciel chętnie korzysta.

Ważną rolę w procesie dydaktycznym niewątpliwie odgrywa baza materialna, ale jak ona zostanie spożytkowana, zależy to w dużej mierze od nauczyciela, jego kwalifikacji i umiejętności dydaktyczno-wychowawczych.Szkoła może poszczycić się właśnie taką kadrą pedagogiczną. Z aktualnie pracujących 84 na pełnych etatach nauczycieli i wychowawców: 4-ch posiada stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego, 4-ch posiada III stopień, 12-stu II stopień a 9-ciu I stopień specjalizacji zawodowej.

Od 1995 r. Centrum Doskonalenia Nauczycieli Szkół Rolniczych w Brwinowie spośród naszej kadry pedagogicznej powołało pięciu doradców metodycznych, m.in.: ds. ogrodnictwa, ds. produkcji zwierzęcej, ds. produkcji roślinnej i wiejskiego gospodarstwa domowego, ds. mechanizacji oraz ds. wychowania internatowego. Wysoki poziom nauczania - dowodem czego w historii szkoły były liczne osiągnięcia młodzieży, m.in.: w Olimpiadach Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, dobra baza materialna, oraz kwalifikacje i przygotowanie zawodowe nauczycieli stworzyły podstawę do wytypowania naszej szkoły jako jednej z pierwszych w kraju przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli Szkół Rolniczych w Brwinowie, do tworzenia centrum doskonalenia praktycznego w produkcji ogrodniczej i roślinnej.

Nieodzownym elementem pracy dydaktycznej jest biblioteka szkolna, licząca 32 tyś. woluminów, wystarczające zapotrzebowanie w lektury, duża ilość książek zawodowych, nowości wydawniczych z zakresu nauk ogrodniczo-rolniczych zakupywano na bieżąco, w tym duża ilość wydawnictw albumowych. Bogaty dział beletrystyki pozwala na zaspokojenie zainteresowań czytelniczych uczniów i nauczycieli.

SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO


Szkołę Mistrzostwa Sportowego w lekkiej atletyce przy Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku powołano w 1997 roku na bazie liceum ekonomicznego, dzięki znaczącym sukcesom sportowym uczniów tej szkoły.

Zajęcia treningowe prowadzone są w sali gimnastycznej, dwóch siłowniach, boisku znajdującym się przy szkole oraz na stadionie tartanowym MOSiR - Zwierzyniec. Uczniom SMS organizowane są obozy sportowe w atrakcyjnych miejscowościach turystycznych, w miesiącu grudniu i w czasie ferii zimowych w górach a w okresie letnim nad jeziorami i morzem.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie