Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Katolickie Gimnazjum i Katolickie Liceum Ogólnokształcące

im. Cypriana Norwida

ul. Kard. Wyszyńskiego 53/55, 21-500 Biała Podlaska
tel./fax (83) 344-03-69
www:   http://www.katolickieliceum.pl
http://www.katolickiegimnazjum.pl
e-mail:   sekretariat@katolickieliceum.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5067 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- redakcja gazetki szkolnej
- różnorodne formy pracy
- możliwość rozwoju zainteresowań
- języki obce: angielski, niemiecki, rosyjski
- zapewnia pełne poczucie bezpieczeństwa

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- wysokie wyniki dydaktyczne
- aktywne metody nauczania
- dodatkowe zajęcia pozalekcyjne
- wysoko wykwalifikowana kadra zapewnia
  dobry poziom kształcenia

- języki obce: angielski, niemiecki, rosyjski,
  łaciński


Nasza szkoła stara się wykształcić i wychować młodzież tak, aby godnie reprezentowała swój kraj. Najważniejszym zadaniem każdej szkoły było i jest wykształcenie młodego człowieka, poszerzanie horyzontów myślowych i zainteresowań. Staramy się by absolwenci posiadali umiejętności wyrażania własnych opinii i odnalezienia się w aktualnych realiach.

Nasze cele:

  • uczymy życia w wierze i miłości
  • oferujemy przyjazny i skuteczny system nauczania
  • zapewniamy równość szans i poczucie bezpieczeństwa
  • dbamy o wszechstronny rozwój ucznia

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej zostało utworzone 17 marca 1997 roku przez biskupa siedleckiego Jana Wiktora Nowaka. Mieści się w budynku parafialnym przy ul. Kard. St. Wyszyńskiego 53/55 w Białej Podlaskiej. Jest szkołą koedukacyjną dla młodzieży z rodzin katolickich. Posiada uprawnienia szkoły publicznej. Organizatorem szkoły i pierwszym jej dyrektorem jest ks. dr Zbigniew Sobolewski.

Do szkoły uczęszcza obecnie 120 uczniów. W skład grona pedagogicznego wchodzi 28 nauczycieli. W szkole pracuje 3 woźne oraz sekretarka. Liceum posiada własną czytelnię, pracownię chemiczną, salę komputerową, aulę, siłownię szkolną, boisko. W trakcie organizacji są pracownie języków obcych, fizyczna i matematyczna. Jako szkoła katolicka liceum tworzy wspólnotę nauczycieli, rodziców i uczniów. Ambicja szkoły jest zapewnienie uczniom, bardzo dobrych warunków do rozwoju intelektualnego, moralnego, religijnego i kulturowego.

Szkoła pragnie rozbudzać w swoich uczniach pragnienie rzetelnej wiedzy, która pozwoli im w przyszłości podjąć nawet najtrudniejsze wyzwania i zadania społeczne. Uczniowie są formowani w duchu miłości do Kościoła,. Podlasia i całej Ojczyzny. Mają uczyć się postawy szacunku i tolerancji dla drugiego człowieka. Szkoła stara się stworzyć atmosferę przyjaźni i koleżeństwa, wzajemnej życzliwości i odpowiedzialności jednych za drugich.

Charakteryzuje się personalistycznym podejściem nauczycieli (dorosłych) do uczniów (młodzieży). Liceum pracuje w oparciu o program nauczania Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, który zostaje wzbogacony przez nauczycieli. Nawiązuje do tradycji szkół humanistycznych, pragnących dawać wszechstronne wykształcenie, pozwalające absolwentom na swobodne i twórcze korzystanie z osiągnięć myśli ludzkiej i poruszanie się w obszarze kultury europejskiej. Ma pomagać młodym w rozumieniu nowej rzeczywistości społeczno-kulturowej i odnajdywanie się w niej.

Klasy tworzą maksymalnie 20-osobowe zespoły uczniów. Liczące niewiele osób wspólnoty klasowe pozwalają na bezpośredni kontakt nauczyciela z uczniem, na przełamanie bariery anonimowości i obojętności. Podział na grupy językowe według poziomu zaawansowania znajomości języka pozwala na lepsze dostosowanie do poziomu umiejętności i wiedzy ucznia programu nauczania języków obcych. Języki obce (angielski, niemiecki i rosyjski mają priorytetowy charakter).

Atutem szkoły jest jej rodzinny charakter. Szkoła jest bezpieczna (monitoring) oraz postrzegana przez uczniów jako przyjazna. Na terenie szkoły nie mają miejsca akty przemocy lub inne o charakterze patologii społecznej. Formacja duchowa i moralna uczniów opiera się na wartościach chrześcijańskich. Szkoła stara się wpoić swoim wychowankom poczucie odpowiedzialności za siebie i innych. Uczy koleżeństwa. Stawia wysokie wymagania moralne (np. wolność od nałogów). Pragnie ukształtować w nich poczucie troski o zdrowie psychiczne i fizyczne.

Ukazując jako wzory postępowania bohaterów narodowych pragnie uczyć zdrowego patriotyzmu oraz szacunku dla własnych korzeni kulturowych. Szkoła wypracowuje własną tożsamość i tradycję wokół postaci swego patrona Cypriana Norwida. Oprócz zajęć lekcyjnych szkoła daje możliwość uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych.

Działa koło nauki gry na gitarze, koło teatralne i recytatorskie, Dyskusyjny Klub Filmowy, koło języka włoskiego, koło plastyczne, dwa koła informatyczne, koło dziennikarskie. Uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach Uczniowskiego Klubu Sportowego. Prowadzone są zajęcia z koszykówki (dziewczęta i chłopcy), kulturystyki, podnoszenia ciężarów, działa Uczniowskie Koło Ligi Ochrony Kraju (Sekcja strzelecka). Szkoła organizuje wyjazdy – wycieczki do teatrów w Warszawie i Lublinie, na pokazy z fizyki (UMCS, Pałac Kultury w Warszawie), wycieczki rowerowe, biwaki (Serpelice, Neple, Pratulin), obozy sportowe zimowe (narty) i letnie (rejsy żeglarskie na Mazurach oraz rejsy morskie - Bałtyk, Chorwacja)

Uczniowie mogą zdobywać uprawnienia żeglarza jachtowego, sternika jachtowego, sternika motorowodnego, starszego sternika motorowodnego, młodszego ratownika WOPR, ratownika WOPR oraz instruktora kulturystyki. Uczniowie każdego roku wyjeżdżają na Spotkania Młodych (Mediolan, Paryż, Budapeszt, Rzym, Hamburg). Biorą udział w wycieczkach zagranicznych (Londyn, Praga, Wilno, Nowogródek).

Katolickie Gimnazjum im. Cypriana Norwida

Katolickie Gimnazjum im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej istnieje od 2000 roku. Mieści się w budynku parafialnym przy ul. Kard. St. Wyszyńskiego 53/55 w Białej Podlaskiej. Jest szkołą koedukacyjną dla młodzieży z rodzin katolickich. Posiada uprawnienia szkoły publicznej. Dyrektorem jest ks. dr Tomasz Zadrożny. Do szkoły uczęszcza obecnie 112 uczniów. W skład grona pedagogicznego wchodzi 24 nauczycieli. Szkoła posiada własną czytelnię, pracownię chemiczną, salę komputerową, aulę, siłownię szkolną, boisko.

W trakcie organizacji są pracownie języków obcych, fizyczna i matematyczna. Jako szkoła katolicka gimnazjum tworzy wspólnotę nauczycieli, rodziców i uczniów. Ambicją szkoły jest zapewnienie uczniom, bardzo dobrych warunków do rozwoju intelektualnego, moralnego, religijnego i kulturowego. Szkoła pragnie rozbudzać w swoich uczniach pragnienie rzetelnej wiedzy, która pozwoli im w przyszłości podjąć dalszą naukę. Uczniowie są formowani w duchu miłości do Kościoła,.

Podlasia i całej Ojczyzny. Mają uczyć się postawy szacunku i tolerancji dla drugiego człowieka. Szkoła stara się stworzyć atmosferę przyjaźni i koleżeństwa, wzajemnej życzliwości i odpowiedzialności jednych za drugich. Charakteryzuje się personalistycznym podejściem nauczycieli (dorosłych) do uczniów (młodzieży). Gimnazjum pracuje w oparciu o program nauczania Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, ubogacony przez nauczycieli.

Stwarzamy warunki rozwoju intelektualnego, pomagamy uczniom rozwijać ich uzdolnienia. Szczególny nacisk kładziemy ma naukę języka angielskiego (5 godzin w tygodniu w małych grupach na różnych poziomach zaawansowania) oraz na solidne przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego. Podział na grupy językowe według poziomu zaawansowania znajomości języka, pozwala na lepsze dostosowanie do poziomu umiejętności i wiedzy ucznia programu nauczania języków obcych.

Języki obce (angielski, niemiecki i rosyjski mają priorytetowy charakter). Klasy tworzą maksymalnie 20-osobowe zespoły uczniów. Liczące niewiele osób wspólnoty klasowe pozwalają na bezpośredni kontakt nauczyciela z uczniem, na przełamanie bariery anonimowości i obojętności. Atutem szkoły jest jej rodzinny charakter. Szkoła jest bezpieczna (monitoring) oraz postrzegana przez uczniów jako przyjazna. Na terenie szkoły nie mają miejsca akty przemocy lub inne o charakterze patologii społecznej.

Formacja duchowa i moralna uczniów opiera się na wartościach chrześcijańskich. Szkoła stara się wpoić swoim wychowankom poczucie odpowiedzialności za siebie i innych. Uczy koleżeństwa. Stawia wysokie wymagania moralne (np. wolność od nałogów). Pragnie ukształtować w nich poczucie troski o zdrowie psychiczne i fizyczne. Ukazując jako wzory postępowania bohaterów narodowych pragnie uczyć zdrowego patriotyzmu oraz szacunku dla własnych korzeni kulturowych.

Szkoła wypracowuje własną tożsamość i tradycję wokół postaci swego patrona Cypriana Norwida. Oprócz zajęć lekcyjnych szkoła daje możliwość uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych. Działa koło nauki gry na gitarze, kółka języków obcych, kółko polonistyczne, kółka języków obcych, koło plastyczne, dwa koła informatyczne, kółko turystyki regionalnej. Uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach Uczniowskiego Klubu Sportowego. Prowadzone są zajęcia z różnych dziedzin sportu.

Szkoła organizuje wyjazdy – wycieczki do teatrów w Warszawie i Lublinie, na pokazy z fizyki (UMCS, Pałac Kultury w Warszawie), wycieczki rowerowe, biwaki (Serpelice, Neple, Pratulin, Kostomłoty), obozy sportowe zimowe (narty i snowboard) i letnie (rejsy żeglarskie na Mazurach oraz rejsy morskie - Bałtyk, Chorwacja) Uczniowie mogą zdobywać uprawnienia żeglarza jachtowego, sternika jachtowego, sternika motorowodnego, starszego sternika motorowodnego, młodszego ratownika WOPR.

W roku szkolnym 2008/2009 chcemy utworzyć dwie klasy 20-osobowe z językiem angielskim (5 godzin tygodniowo) oraz (do wyboru) – jęz. niemieckim lub rosyjskim (2 godziny tygodniowo) nauczane od podstaw

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie