Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Akademickie Liceum Ogólnokształcące Państwowej Szkoły Wyższej

im. Papieża Jana Pawła II

ul. Sidorska 95/97, 21-500 Biała Podlaska
tel. (83) 344-99-39
www:   http://www.alo.pswbp.ple-mail:   alo@pswbp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9004 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- klasa ogólna
- klasa sportowa
- klasa mundurowa

Nasza szkoła

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II funkcjonuje od 2005 roku. Szkoła mieści się w nowoczesnym budynku PSW. W szkole panuje bezpieczne środowisko szkolne – nikt nie jest anonimowy. W naszej szkole zatrudniona jest przyjazna i doświadczona kadra nauczycieli i wykładowców akademickich. Zapewniamy szczególną opiekę uczniom niepełnosprawnym. Współpracujemy z PSW im. Papieża Jana Pawła II - korzystamy z oferty naukowej i bazy dydaktycznej uczelni.

W ofercie naszej szkoły znajdują się także dodatkowe bezpłatne zajęcia pozalekcyjne - rozszerzające i wyrównujące wiedzę. Stawiamy na realizację w zakresie rozszerzonym przedmiotów: język angielski, informatyka, geografia. Realizujemy obowiązkowo język polski w zwiększonym wymiarze 1 godziny tygodniowo. W naszej szkole dbamy o edukację kulturalną, medialną, poznanie kultury regionu. Nasi uczniowie mają dostęp do telecentrum i bezprzewodowego Internetu.

Oferujemy możliwość korzystania ze stołówki i barku studenckiego.

Profile klas

KLASY OGÓLNE - funkcjonują w liceum od 2005 roku i proponują przygotowanie do matury w zakresie rozszerzonym z języka angielskiego, informatyki oraz geografii. Drugim nauczanym językiem obcym jest język niemiecki lub rosyjski. Stawiamy na indywidualizację nauczania, oferując uczniom duże wsparcie w nauce. Doświadczony dziennikarz prowadzi zajęcia z edukacji medialnej i warsztaty dziennikarskie. Uczniowie mogą korzystać z pracowni komputerowych, laboratoriów, biblioteki uczelnianej oraz sali gimnastycznej, siłowni i basenu.

KLASA SPORTOWA – PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT - realizuje specjalistyczny program sportowy w zakresie piłki nożnej w wymiarze 10 godzin tygodniowo, równolegle z realizacją programu kształcenia liceum ogólnokształcącego. Klasy oferują przygotowanie do matury w zakresie rozszerzonym z języka angielskiego, geografii oraz wiedzy o społeczeństwie. Drugim nauczanym językiem obcym jest język niemiecki lub rosyjski. Umiejętności sportowe rozwijane są w Licealnym Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży.

KLASA MUNDUROWA – BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE - dla absolwentów gimnazjum (chłopców i dziewcząt), którzy, oprócz kształcenia ogólnego przewidzianego w programie liceum, są zainteresowani poznaniem specyfiki służb mundurowych w ramach realizacji dodatkowego programu Bezpieczeństwo Narodowe. W klasie o tym profilu planuje się przygotowanie do matury w zakresie rozszerzonym z języka angielskiego, informatyki oraz geografii. Drugim nauczanym językiem obcym będzie język niemiecki lub rosyjski.

Zapraszamy serdecznie !!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie