Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
II Liceum Ogólnokształcące

im. Stanisława Wyspiańskiego

ul. Teatralna 5, 42-500 Będzin
tel./fax (32) 267-45-80
www:   http://www.wyspianski.bedzin.pl
e-mail:   2lobedzin@gmail.com

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3852 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Przedmioty rozszerzone do wyboru:

- język polski, język angielski, język niemiecki, matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia, historia, WoS, filozofia
 

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

KLASA EUKLIDESA

- sekcja politechniczna
- sekcja ekonomiczna

KLASA HIPOKRATESA

- sekcja medyczno-psychologiczna
- sekcja turystyczna

KLASA PLATONA

- sekcja teatrologiczna
- sekcja dziennikarsko-medialna

KLASA ARYSTOTELESA

- sekcja prawna
- sekcja politologiczno-językowa

JESTEŚMY NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ W POWIECIE BĘDZIŃSKIM !

Inne zajęcia dodatkowe oferowane w poszczególnych klasach

KLASA EUKLIDESA
- sekcja politechniczna - grafika komputerowa, projektowanie stron www, wykłady z zastosowań, matematyki i fizyki
-sekcja ekonomiczna - planowanie inwestycji, analiza SWOT, statystyka stosowana

KLASA HIPOKRATESA
- sekcja medycznopsychologiczna - ratownictwo przedmedyczne, psychologia ogólna i społeczna, trening kompetencji komunikacyjnych i radzenia sobie ze stresem, komunikacja medialna
- sekcja turystyczna - ratownictwo przedmedyczne, edukacja dla zrównoważonego rozwoju, turystyka i rekreacja

KLASA PLATONA
- sekcja teatrologiczna - zajęcia teatralne, historia i teoria teatru, emisja głosu
- sekcja dziennikarsko-medialna - warsztaty dziennikarskie, filmowe, fotograficzne, socjologia reklamy, komunikacja medialna

KLASA ARYSTOTELESA
- sekcja prawna - historia prawa i ustrojów politycznych, symulacja procesów sądowych, debaty
- sekcja politologiczno-językowa - socjologia, język angielski z elementami prawa i wos
Mamy najwyższą efektywność nauczania (Edukacyjną Wartość Dodaną). Uczniowie, w trakcie nauki w naszym liceum, zdobywają nową wiedzę i podnoszą poziom swoich umiejętności.

Szkoła jest bezpieczna (wolna od przemocy, alkoholu, narkotyków), co potwierdził raport przeprowadzony w ramach akcji Szkoła Ucząca Się oraz kontrola przeprowadzona z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Panuje tu przyjazna i ciepła atmosfera. Przystąpiliśmy do akcji "Szkoła z klasą". Realizujemy programy wychowawcze i profilaktyczne opracowane przez naszych nauczycieli.

Oferujemy również szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych. Uczniom zdolnym proponujemy indywidualny tok nauczania oraz indywidualne przygotowanie do konkursów i olimpiad przedmiotowych, dzięki czemu osiągają oni liczne sukcesy.

Naszych absolwentów charakteryzuje wysoka średnia matur oraz wiedza i umiejętności, które gwarantują efektywne studiowanie na wszelkich kierunkach. Szkoła organizuje egzaminy ECDL (Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy), międzynarodową wymianę młodzieży ze szkołą w Saltzgitter w Niemczech, a także coroczne spotkania licealistów z młodzieżą z Izraela.

Mamy liczne osiągnięcia naukowe i sportowe. Dbamy o to, aby nasi uczniowie wszechstronnie się rozwijali, co zapewnia im lepszy start w dorosłe życie. Dobrze przygotowujemy do dalszej nauki. Nasi absolwenci dostają się na najlepsze uczelnie w kraju i z powodzeniem kontynuują na nich naukę.

Grono Pedagogiczne, to wykwalifikowana kadra nauczycieli i pedagogów, z tytułami naukowymi oraz z wysokimi stopniami awansu zawodowego.

Dbamy o wieloletnią tradycję szkoły, łącząc ją z nowoczesnymi metodami nauczania aby nasza szkoła była przyjazna każdemu uczniowi.

Naszym uczniom proponujemy
 • Wymianę zagraniczną
  Po raz kolejny z niecierpliwością oczekujemy na naszych gości zza zachodniej granicy. Odwiedzą nas rówieśnicy z Gymnasium am Fredenberg z Salzgitter, szkoły, z którą od wielu lat współpracujemy. Dzięki wymianie poznajemy naszych zachodnich kolegów. Wiemy jakiej słuchają muzyki, co robią w wolnym czasie, jakie są ich pasje i jakie problemy.

 • Dzień Języków Obcych
  Ten dzień cieszy się w szkole ogromną popularnością. Daje młodzieży szansę wykazania się nie tylko znajomością języków obcych, ale również zaprezentowania talentów plastycznych, aktorskich, wokalnych i kabaretowych, a równocześnie realizuje zasadę "bawiąc - uczyć". Dzięki wspólnej pracy nasi uczniowie tworzą zgraną społeczność szkolną.

 • Koncert 9 Muz
  „Wyspian” promuje talenty! Raz w roku na deskach Teatru Dzieci Zagłębia spotykają się "uczniowie z pasją" i prezentują swoje pozaszkolne zainteresowania: muzyczne, teatralne, historyczne, sportowe i kabaretowe. Koncert cieszy się dużą popularnością wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.

 • Światła wielkiej sceny
  Tradycją szkoły są spektakle teatralne realizowane przez naszych uczniów pod kierunkiem nauczycieli na deskach Teatru Dzieci Zagłębia. Nie boimy się klasyki i nie obawiamy się awangardy. Mamy możliwość pracy nad dwoma spektaklami w ciągu roku szkolnego. Teatr jest naszym domem.

 • Naukę w plenerze
  Co roku młodzież ma okazję uczestniczyć w Warsztatach Matematyczno - Językowo - Informatycznych, na których zajęcia z matematyki i informatyki prowadzone są w języku angielskim. Corocznie w maju najbardziej aktywni uczniowie uczestniczą w Terenowych Warsztatach Matematycznych w Sławkowie, gdzie mają okazję poznać inne oblicze królowej nauk.

 • "Wyspiański" po godzinach
  Uczniowie, którym podręcznikowe wiadomości z geografii nie wystarczają sami przygotowują zajęcia na interesujące ich tematy oraz toczą debaty, między innymi według metody "myślowe kapelusze de Bono".
  Miłośnikom matematyki proponujemy Podwieczorki przy Matematyce, które są kontynuacją Terenowych Warsztatów Matematycznych.
  Uczniowie zainteresowani literaturą i teorią literatury mają okazję spotykać się i wymieniać swoje poglądy w ramach Akademii Wolnej Myśli i kółka polonistycznego. Olbrzymim zainteresowaniem cieszy się również Koło Młodych Koneserów Sztuki.

 • Zajęcia w Uczniowskim Klubie Sportowym "Wyspiański"
  Ci, którzy kochają sport i lubią współzawodnictwo, po zajęciach dydaktycznych swoją energię kierują na salę gimnastyczną lub stadion lekkoatletyczny. Tam pod okiem naszych trenerów rozwijają swoje sportowe pasje.

 • Sport
  Sport w "Wyspiańskim" to nie tylko lekcje wf-u. Odkrywamy i tworzymy talenty, czego przykładem nasze są liczne sukcesy (np. lekkoatletyczne). Organizujemy obozy zimowe oraz wypady na narty. W okresie wiosenno-letnim uczestniczymy w Licealiadzie Plażowej. Nasza propozycja obejmuje zajęcia trenerskie z lekkiej atletyki, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, piłki nożnej oraz Capoeiry! Pomagamy także osobom niepełnosprawnym. Współpracując z klubem "Start" organizujemy imprezy sportowe oraz treningi lekkoatletyczne. Po prostu - jesteśmy na medal!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie