Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 1 w Żychlinie

ul. Łukasińskiego 21, 99-320 Żychlin
tel./fax (24) 285-10-59
www:   http://www.gimnazjum-zychlin.pl
http://www.lozychlin.szkoly.lodz.pl
e-mail:   GimnazjumZychlin@interia.pl
liceumzychlin@interia.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6430 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM PUBLICZNE

- jezyki obce: angielski, niemiecki, rosyjski
- dostęp do Internetu
- pracownie komputerowe
- sala gimnastyczna
- hala sportowa

LICEUM

- Muzeum Szkolne
- biblioteka szkolna
- nowoczesne Centrum Multimedialne
- Szkolny Klub Europejski
- liczne koła zainteresowań

W naszym Zespole Szkół funkcjonuje Gimnazjum im. Adama Mickiewicza i Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza.

Gimnazjum

Budynek naszego Gimnazjum jest duży, dwupiętrowy. Sale gimnazjalne mieszczą się na parterze i pierwszym piętrze części frontowej oraz na wszystkich poziomach skrzydła wschodniego. Zajęcia lekcyjne odbywają się w ciekawie urządzonych pracowniach przedmiotowych.

Szkoła posiada:
  • pracownie komputerowe
  • Centrum Multimedialne z możliwością korzystania z Internetu
  • dobrze zaopatrzoną bibliotekę
  • salę gimnastyczną
  • nowoczesną halę sportową z siłownią
  • stołówkę

Niektóre lekcje historii odbywają się w muzeum szkolnym, w którym zgromadzono interesujące eksponaty (m.in. zabytki archeologiczne, etnograficzne, militaria, akta i dokumenty historyczne).

Na terenie szkoły funkcjonuje Szkolny Ośrodek Kariery, który pomaga uczniom w podejmowaniu decyzji dotyczących dalszej nauki. W rozwiązywaniu natomiast trudnych problemów, które, jak wiadomo są nieuniknione w okresie dorastania, pomagają młodzieży szkolny pedagog i psycholog.

Prowadzimy liczne koła zainteresowań oraz zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze.

Rodzice naszych uczniów mają prawo do współdecydowania w procesie wychowawczym. Współpracują z dyrekcją, pedagogiem i wychowawcami poprzez Radę Rodziców, a także przez bezpośrednie kontakty osobiste.

Liceum

Jedną z ciekawszych inicjatyw podjętych przez liceum było utworzenie Muzeum Szkolnego. Od 1961 roku rozpoczęto zbieranie eksponatów – muzeum wzbogacali nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz absolwenci szkoły. W zbiorach znajdują się eksponaty archeologiczne, historyczne, etnograficzne oraz wyroby rzemiosła artystycznego.

W pracy edukacyjnej i samokształceniowej ważną rolę spełnia biblioteka szkolna z bogatym zasobem lektur, opracowań, wydań encyklopedycznych i albumowych, z których można skorzystać również na miejscu – w czytelni.

We wrześniu 2003 r. zostało otwarte nowoczesne Centrum Multimedialne, by można było korzystać z Internetu nie tylko na zajęciach z informatyki. W końcu listopada 2005 r. szkoła wzbogaciła się o kolejne ICM, tym razem wyposażone w nowoczesne PC-ty pracujące pod systemem operacyjnym Windows XP.

W szkole znajdują się dobrze wyposażone sale komputerowe, w tym jedna bardzo nowoczesna, posiadająca komputery typu Macintosh, pracujące pod systemem operacyjnym MacOsX w sieci bezprzewodowej - radiowej. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że młodzież musi mieć dostęp do nowoczesnych sposobów gromadzenia informacji.

W naszej szkole działa Szkolny Klub Europejski - GIMLO, który skupia młodzież zainteresowaną problematyką europejską. Głównym celem działalności klubu jest propagowanie idei zjednoczonej Europy, szerzenie informacji o krajach członkowskich UE, kultywowanie dziedzictwa narodowego oraz rozwijanie współpracy między młodymi Europejczykami. Współpracujemy również z wieloma szkołami krajowymi.


Uczniowie uzdolnieni, chcący uczestniczyć w olimpiadach przedmiotowych, jak i różnych konkursach tematycznych mogą zawsze liczyć na fachową pomoc swoich nauczycieli na konsultacjach indywidualnych i kołach zainteresowań. Istnieje możliwość zorganizowania kółek zgodnie z zainteresowaniami młodzieży. Dla tych, którzy mają trudności w nauce, istnieje możliwość zorganizowania zajęć wyrównawczych, o ile młodzież zechce z nich skorzystać.

W 2002 r. została oddana do użytku nowoczesna, dobrze wyposażona hala sportowa, gdzie nasza młodzież może rozwijać swoje zainteresowania sportowe nie tylko na lekcjach, ale również w ramach SKS.

Bazując na programie wychowawczym wspieramy młodzież w jej wszechstronnym rozwoju, umacniamy w niej poczucie własnej wartości, zachęcamy do właściwej samooceny, staramy się kształcić umiejętności społeczne. Troszczymy się wszyscy, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, by każdy z członków społeczności szkolnej czuł się bezpiecznie, by ważne dla niego były zawsze takie pojęcia jak szacunek dla siebie i innych, wolność myślenia, tolerancja.

Nasi uczniowie wiedzą, że mają wpływ na to, co dzieje się w szkole. Uczestniczą w organizowaniu imprez na terenie szkoły i środowiska, prowadzą szkolny radiowęzeł.

Mamy nadzieję, że nauka w naszej szkole będzie spełnieniem oczekiwań uczniów, jak również najlepszą inwestycją na przyszłość.

Zapraszamy do naszych szkół !!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie