Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół nr 2

im. ks.prof. Józefa Tischnera

ul. Boryńska 2, 44-240 Żory
tel. (32) 434-20-76
www:   http://www.zs2zory.pl
e-mail:   zs2_tischner@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6322 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

- j.polski, historia, wiedza o społeczeństwie
- informatyka, matematyka, fizyka z astronomią
- j.angielski, matematyka, biologia

TECHNIKUM

PROJEKTY MIĘDZYNARODOWE
W dniach 5-12 kwietnia 2006 roku odbyła się wizyta robocza naszej szkoły w ramach programu Socrates-Comenius " Europa zawodów". Podczas tej wizyty omówiono zasady dalszej współpracy w ramach kolejnego projektu "Nowoczesny styl w Europie".
Podczas pobytu w Rumunii nauczyciele i uczniowie zwiedzili: piękne okolice Dunaju z widokiem na Serbię i Bułgarię. Była to także okazja do zapoznania się z systemem edukacji, zwiedzenia szkoły, uczestniczenia w lekcjach otwartych fizyki i języka angielskiego, zwiedzenia telewizji i wzięcia udziału w nagraniu programu telewizyjnego. Podczas wizyty zapoznano się z pracą w różnych zakładach pracy m.in. w Stoczni, Gazecie "Datina". Ponadto wizyta ta przybliżyła nam rumuńską kulturę i tradycje. Kolejna nasza wizyta planowana jest jesienią do Turcji w ramach już nowego projektu.

W dniach 24.03. 2006 - 03.04.2006 odbyła się wycieczka młodzieży naszej szkoły do Francji. Wyjazd zapoczątkował współpracę Zespołu Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach z francuskim liceum imienia Irene Joliot-Curie w Rennes.

Bogaty harmonogram pobytu w Bretanii przyczynił się do pogłębienia wiedzy na temat kraju i regionu, a zakwaterowanie w rodzinach francuskich na poznanie obyczajów i bogatej kultury społeczeństwa francuskiego. Gościnność gospodarzy, miła atmosfera, a także konieczność komunikowania się na co dzień w języku angielskim i francuskim w dużej mierze wpłynęły na podniesienie motywacji do nauki języków obcych wśród uczniów oraz do poznawania cywilizacji Francji.

Szkoła posiada następujące certyfikaty:
  • Certyfikat jakości PN-EN ISO 9001
  • Certyfikat Śląskiego Kuratora Oświaty "ŚLĄSKA SZKOŁA JAKOŚCI"
  • Certyfikat "SZKOŁA Z KLAS"
  • Certyfikat "SUPER SZKOŁA"
  • Certyfikat "SZKOŁA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI"

Młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w zajęciach licealistów francuskich, poznać liceum Irene Joliot-Curie wraz z jego bogatym zapleczem i pogłębić swoją ogólną wiedzę na temat systemu szkolnictwa francuskiego.
Uczestnicy wymiany poznali historię miasta Rennes oraz zwiedzili Parlament Bretanii. Ponadto, w ramach wymiany, miały miejsce dwie wycieczki; do miasta portowego Saint Malo, oraz na Mont Saint Michel, opactwa Benedyktynów wpisanego w 1979 roku przez UNESCO na listę światowego Dziedzictwa Kultury.

Uwieńczeniem pobytu był wspólny koktajl uczestników wymiany z dyrekcją, opiekunami i rodzicami, podczas którego przywołano miłe wspomnienia z pobytu Francuzów w Polsce oraz dokonano podsumowania I wymiany pomiędzy obydwoma liceami. Zarówno dyrektor jak i nauczyciele wyrazili szczerą chęć kontynuowania wymian w przyszłych latach w ramach pracy nad wspólnymi projektami.Dnia 4.11.2005 nasza szkoła otrzymała pisemną akceptację na podjęcie współpracy w ramach projektu eTwinning. eTwinning jest główną akcją unijnego programu eLearning. Akcja promuje wykorzystywanie technologii informacyjno - komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia klasy na Europę. Szkoła otrzymała Odznakę eTwinning za swoje partnerstwo. Zespół Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach reprezentowany przez Artura Barona opracował projekt współpracy wspólnie z nauczycielką Guesnier Marie Annik (Francja). Celem projektu jest wygenerowanie przez uczniów wspólnych materiałów mających na celu przybliżenie różnic kulturowych, między krajami w których funkcjonujemy. Współpraca między szkołami kończy się wizytą w zaprzyjaźnionych krajach.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie