Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7

ul. Stacha Konwy 11, 18-400 Łomża
tel. (86) 216-20-15
www:   http://www.weta.vot.ple-mail:   zswio7@umlomza.internetdsl.pl
sekwet@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 20333 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)

- klasy o profilu podstawowym
- istnieje możliwość uprawiania w czasie nauki w szkole wielu dyscyplin lekkoatletycznych i gier zespołowych.

TECHNIKUM Nr 7
im. Ludwika Bojanusa (4 lata)

Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży jest placówką z wieloletnią tradycją i bardzo dobrą kadrą pedagogiczną. Wychowujemy na dobrych oraz uczciwych i przedsiębiorczych obywateli.

Atuty szkoły

 • bezpieczeństwo
 • przyjazna atmosfera
 • indywidualne podejście do ucznia
 • doświadczona kadra pedagogiczna
 • skuteczne metody nauczania
 • nowoczesne technologie
 • współpraca ze szkołami wyższymi i środowiskiem

Nauka w naszej szkole jest doskonałym przygotowaniem do pogłębiania i rozszerzania wiedzy weterynaryjnej, medycznej i przyrodniczej. Wielu absolwentów kończy studia wyższe, zdobywając nie tylko dyplom lekarza weterynarii, ale również dyplomy ukończenia innych kierunków w różnych ośrodkach akademickich. Absolwenci podejmują pracę naukową, zdobywają tytuły naukowe oraz piastują wysokie stanowiska państwowe.

Wielu absolwentów prowadzi profesjonalnie własne gospodarstwa rolne oraz własne przedsiębiorstwa o profilu weterynaryjnym i rolniczym. Powodzeniem cieszy się kierunek technik weterynarii, popularna „weta”. Od kilku lat zawód ten przeżywa renesans. Absolwenci otrzymują propozycje pracy jeszcze przed ukończeniem szkoły. Atrakcyjność tego kierunku wynika też z wysokiego poziomu kształcenia zawodowego. Szkoła zatrudnia lekarzy medycyny weterynaryjnej, stale współpracuje z Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Wydziałem Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego. Szkolenie praktyczne obejmuje zajęcia praktyczne, praktyki zawodowe odbywane w gospodarstwach rolnych oraz w zakładach leczniczych pod nadzorem lekarzy weterynarii współpracujących ze szkołą. Absolwenci podejmujący pracę jako technicy weterynarii są wysoko oceniani za swoje umiejętności i wiedzę.

Nasi absolwenci to ludzie wrażliwi, kreatywni, otwarci na potrzeby drugiego człowieka. Szkoła rozwija zainteresowania przyrodnicze, naukowe, umożliwia swobodne zachowanie się w nowych sytuacjach i pracę w wielu innych dziedzinach.

W trakcie nauki możesz uzyskać dodatkowe umiejętności w zakresie:
 • kompleksowa organizacja uroczystości okolicznościowych
 • układanie kompozycji kwiatowych
 • organizacja i funkcjonowanie firmy cateringowej
 • organizacja i funkcjonowanie punktu małej gastronomii
 • zabiegi pielęgnacyjne u psów i kotów
 • inseminacja bydła
 • ratownik

CHARAKTERYSTYKA KIERUNKÓW

Technik weterynarii

Absolwenci uzyskują tytuł "technik weterynarii". Wykształcenie średnie ogólne umożliwia uzyskanie świadectwa maturalnego oraz podjęcie nauki na różnych kierunkach studiów: medycyna, weterynaria, zootechnika, rolnictwo, prawo, historia, dziennikarstwo, wychowanie fizyczne, ekonomia, technologia żywności i inne.

Technik żywienia i gospodarstwa domowego

Kształcenie w atrakcyjnym zawodzie, zawsze aktualnym na rynku pracy w kraju i za granicą, cieszącym się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. Ucząc się tego zawodu: poznasz zasady sporządzania wykwintnych potraw, organizowania imprez okolicznościowych, planowania jadłospisów i dekorowania stołów, zdobędziesz wiadomości i umiejętności w zakresie technologii gastronomicznej z obsługą konsumenta oraz wiedzę niezbędną do zarządzania firmą, wzbogacisz wiedzę z zakresu podstaw żywienia człowieka, zasad dietetyki, poznasz kuchnie różnych narodów.

Technik agrobiznesu

Atrakcyjny kierunek kształcenia ? powstał w wyniku potrzeb regionalnego rynku pracy. Absolwent posiądzie następujące umiejętności zawodowe: projektowanie, organizowanie i prowadzenie działalności gospodarczej w agrobiznesie, głównie w sektorze rolniczym, przetwórczym i dystrybucyjnym, interpretowania i stosowania przepisów formalno-prawnych przy rozpoczynaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej, wykorzystywania wiedzy do prawidłowego funkcjonowania firmy, przygotowania i stosowania strategii marketingowych, oceniania jakości produktów rolniczych i spożywczych, analizowania i oceny działalności firmy, prowadzenia rachunkowości małej firmy, posługiwania się użytkowymi programami komputerowymi i techniką biurową.

Technik technologii żywności

Kierunek kształcenia o wieloletniej tradycji cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. Uczniowie zapoznają się z procesami technologicznymi w różnych zakładach przemysłu spożywczego. Zdobywają wiadomości i umiejętności w zakresie technologii żywności ogólnej i specjalizacyjnej, mikrobiologii żywności, analizy żywności, podstaw techniki, podstaw ekonomii, zarządzania firmą, marketingu, informatyki, przepisów ruchu drogowego.

Technik architektury krajobrazu

Kierunek przygotowuje do wykonywania zadań związanych z projektowaniem i kształtowaniem krajobrazu, egzaminu maturalnego oraz do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Daje możliwość uzyskania tytułu technika architektury krajobrazu. Kandydat ubiegający się o przyjęcie do klasy I Technikum powinien posiadać zaświadczenia lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w zawodzie.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie