Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Mechanicznych
i Ogólnokształcących Nr 5

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

ul. Przykoszarowa 22, 18-400 Łomża
tel. (86) 219-87-93, tel./fax (86) 218-62-39
www:   http://www.zsmio.pl
e-mail:   zsmiolomza@epf.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 14247 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)

- oddziały ogólne
- wybór zajęć fakultatywnych po pierwszym roku kształcenia
 

TECHNIKUM NR 5 (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 5
(3 lata)

Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 istnieje już od kilkudziesięciu lat i na trwale wpisał się w strukturę oświatową Łomży. Po tak wielu latach możemy ocenić czy trud naszych poprzedników zarówno nauczycieli jak i uczniów nie poszedł na marne i Mechaniak w Łomży możemy nazwać "Szkołą z tradycjami".

Aktualni uczniowie są dumni z kadry nauczycielskiej, naszych absolwentów jak i młodzieży uczęszczającej do tej szkoły teraz. Dobra atmosfera, właściwe metody pracy nauczycieli z uczniami i nowoczesna na miarę XXI wieku baza dydaktyczna sprzyjają rozwojowi osobowości młodego człowieka, wstępującego w nieznaną społeczność szkół średnich.

Dlatego gimnazjalisto zachęcamy Cię do właściwego wyboru szkoły!
Dzięki nam rozwiniesz swoje umiejętności i zdolności zawodowe, artystyczne i sportowe, tylko u nas znajdziesz nowoczesny system kształcenia i wychowania, oraz przyjazną atmosferę szkolną. Po ukończeniu Mechaniaka bez problemu dostaniesz się na wyższe studia, i już jako dorosły człowiek wejdziesz do społeczność studenckiej, z żalem i bólem opuszczając mury szkoły średniej.

W Ogólnopolskim Rankingu Technikum 2011 organizowanym przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy" - najlepsze technikum w Łomży i 10 w województwie podlaskim.

W szkole mieści się ośrodek Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej dla zawodów: technik elektronik, technik informatyk, technik teleinformatyk i technik mechatronik. Szkoła umożliwia uzyskanie dodatkowych kwalifikacji potrzebnych do wykonywania zawodu np. uprawnienia SEP do obsługi instalacji i urządzeń do 1 kV, a także ECDL (tzn. "prawo jazdy" na obsługę komputera respektowane przez kraje Unii Europejskiej). Szkoła współpracuje z kilkoma zaprzyjaźnionymi zakładami, w których uczniowie ZSMiO realizują praktykę zawodową.

Nowoczesne wyposażenie pozwala także na prowadzenie seminariów i kursów przedmiotowych dla nauczycieli z całego kraju. Szkoła posiada trzy specjalistyczne bardzo dobrze wyposażone pracownie językowe z oddzielnymi stanowiskami dla każdego ucznia oraz z tablicami interaktywnymi.

Posiadamy pracownie informatyczne o znacznie rozbudowanej konfiguracji sprzętu komputerowego oraz pracownię multimedialną ze stałym łączem internetowym, z której każdy uczeń może skorzystać. Powstają tu ciekawe programy dydaktyczne i użytkowe. Nasza szkoła może się poszczycić bardzo wysokim poziomem wyposażenia klasopracowni.
Posiadamy powstałe w wyniku wspólnego starania nauczycieli i dyplomantów, pracownie przedmiotów zawodowych (elektryczne, elektroniczne, mechaniczne, samochodowe, hotelarstwa i mechatroniczne i inne). Cała szkoła i plac przed szkołą objęte są monitoringiem.

Kadrę nauczającą stanowią pracownicy z dużym doświadczeniem zawodowym i przygotowaniem pedagogicznym.

Wielu absolwentów szkoły kontynuuje naukę na wyższych studiach kierunkowych lub osiąga sukcesy pracując w wyuczonym zawodzie.

Zajęcia dodatkowe
 • koło fotograficzne
 • koło teatralne
 • uczniowski zespół muzyczny
 • Łomżyńska Orkiestra Dęta
 • koło motoryzacyjne
 • koło informatyczne
 • koło gier planszowych
 • koło szkolne PCK
 • koło szkolne Caritas
 • koła sportowe: koszykówka, szachy, siatkówka, futsal, sekcja strzelecka, lekkoatletyka, tenis stołowy, kulturystyka

Szkoła jest zaangażowana w działalność charytatywną i wolontariat. Wielkim sukcesem są akcje oddawania krwi w ramach Honorowego Krwiodawstwa PCK. Corocznie członkowie Koła PCK oddają ponad 140 l krwi. W budynku naszej szkoły ma siedzibę Łomżyńska Orkiestra Dęta, a uczniowie mogą uczyć się (nieodpłatnie) gry na instrumentach dętych.

W roku szkolnym 2010/2011 realizowane były w szkole projekty Europejskiego Funduszu Społecznego związane z rozwijaniem zainteresowań, pasji i hobby uczniów naszej szkoły: "Umiejętności praktyczne szansą na rynku pracy" oraz "Kształcenie umiejętności kluczowych szansą na lepszy start". W szkole istnieje Laboratorium Edukacyjne ECDL ZSMiO nr 5 w Łomży przy Centrum Egzaminacyjnym PU-H w Grajewie.

Kontakty zagraniczne
Współpraca ze Stowarzyszeniem Hotelarzy i Kawiarzy w Nicei we Francji - program Leonardo da Vinci. Praktyki zawodowe dla technika hotelarstwa powiązane z poznawaniem kultury i historii Francji.
Współpracujemy ze szkołami ze Szwecji w zakresie wymiany nauczycieli i uczniów oraz praktyk zawodowych.

Na terenie szkoły są sale gimnastyczne:
 • pełnowymiarowa sala gimnastyczna
 • sala do gry w siatkówkę
 • sale tenisa stołowego
 • posiadamy również dobrze wyposażoną siłownię

Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących od wielu lat jest kuźnią talentów. Na podkreślenie zasługują w pierwszej kolejności osiągnięcia naukowe. Wciągu kilku ostatnich lat laureatami konkursów prac dyplomowych organizowanych przez NOT i Kuratorium Oświaty oraz WSA w Łomży byli dyplomaci kierowani przez mgr Stanisława Karasiewicza, mgr inż. Andrzeja Rodaka oraz mgr inż. Zdzisława Gosiewskiego, którego dyplomanci w Ogólnopolskim Konkursie Prac Dyplomowych otrzymali indeksy na wyższe uczelnie. Uczniowie szkoły uczestniczą w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej, często zostając laureatami szczebla centralnego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie