Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

im. Króla Kazimierza Jagiellończyka

ul. Litewska 16, 21-010 Łęczna
tel./fax (081) 752-01-76
www:   http://www.kkjagiellonczyk.ple-mail:   zsleczna@neostrada.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4193 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)

SZKOŁA POLICEALNA DLA DOROSŁYCH (2 lata)

 

TECHNIKUM (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA (2 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA (3 lata)

Nasza szkoła mieści się na terenie ogrodzonym, w malowniczym parku krajobrazowym. Daje to naszym uczniom poczucie bezpieczeństwa, jak również bezpośredni kontakt z przepięknymi okazami drzew np. strączyn żółty, dąb żółty, dąb wielkoowocowy, klon srebrzysty. Szczególny nacisk kładziemy na indywidualizację procesu kształcenia. Staramy się, aby nasi uczniowie byli ludźmi odpowiedzialnymi, przedsiębiorczymi, aktywnymi, twórczymi oraz zaangażowanymi w życie społeczne.

Program edukacji zakłada przygotowanie uczniów do samodzielnej działalności w warunkach gospodarki rynkowej, gdzie jakość jest najważniejszym czynnikiem. Obok przedmiotów ogólnokształcących młodzież uczy się nowych technik i technologii budownictwa, urządzania terenów zielonych, produkcji i zastosowania roślin ozdobnych. Program kształcenia rozszerzony jest o aspekty ochrony środowiska i ogrodnictwa ekologicznego oraz umiejętności w zakresie budownictwa i kształtowania architektury krajobrazu.

Dowodem na zaangażowanie zarówno uczniów jak i nauczycieli w problematykę ochrony środowiska jest podejmowanie lokalnych inicjatyw na rzecz środowiska. Jedną z bardziej znaczących działalności jest organizacja For Ekologicznych oraz doskonałe przygotowanie młodzieży do udziału w różnorodnych sprawdzianach wiedzy ekologicznej, w konkursach o zasięgu ogólnopolskim. Od kilku lat bierzemy aktywny udział w kolejnych edycjach Alertu Ekologiczno - Zdrowotnego. Szkoła była wielokrotnie wyróżniona nagrodą Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w konkursie "Z ekologią na co dzień" organizowanym przez czasopismo Agroserwis (w roku szkolnym 2007/2008 zajęliśmy pierwsze miejsce w kategorii klasa).

Nasi uczniowie poznają w bardzo dobrze wyposażonej pracowni komputerowej podstawy obsługi komputerów i podstawowe programy użytkowe, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej. Przy szkole działa Ośrodek Szkolenia Kierowców, który umożliwia zdobycie prawa jazdy kategorii B i T. Językiem obowiązkowym jest język angielski i niemiecki. Szkoła zatrudnia doświadczonych pedagogów i pracowników administracji i obsługi. Młodzież rozwija swoje zainteresowania w Szkolnym Kole PCK, Szkolnym Klubie Europejskim, Kole Informatycznym, Zespole Pieśni i Tańca.

W dalszej pracy dydaktycznej i wychowawczej będziemy preferować wizję szkoły profesjonalnej, czyli świadomie budującej i wspierającej rozwój ucznia, przyjaznej, czyli dostosowującej wymagania programowe do możliwości konkretnego ucznia, bezpiecznej czyli zapewniającej poczucie bezpieczeństwa i radosnej czyli budującej optymizm. Chcemy, by miarą sukcesu naszej szkoły było przygotowanie ucznia do życia i zawodu.

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie