Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
IV Liceum Ogólnokształcące

im. E. Szczanieckiej w Łodzi

ul. Pomorska 16, 91-416 Łódź
tel. (42) 633-62-93, tel. (42) 633-59-74
www:   http://www.4liceum.pl
e-mail:   4liceum.lodz@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 12853 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
przedmioty z rozszerzonym programem nauczania

- klasa I A - język angielski, język francuski, matematyka
- klasa I B - język polski, język angielski, historia
- klasa I C - język polski, język angielski, historia
- klasa I D - biologia, matematyka, chemia
- klasa I E dwujęzyczna pre-IB - język angielski dwujęzyczny, matematyka, język polski geografia
- klasa I F dwujęzyczna - język angielski dwujęzyczny, geografia, historia, język polski

Czwórka jest szkołą o profilu humanistycznym z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego. Słynie z klasy dwujęzycznej, w której część przedmiotów wykładana jest po angielsku.

Języki obce w szkole
W klasach A, B, C język angielski jako język wiodący, nauczany jest w systemie międzyoddziałowym, w różnym stopniu zaawansowania. O przydziale do poszczególnych grup językowych decyduje test z języka angielskiego przeprowadzany w pierwszym tygodniu nauki.

Drugim językiem obcym w klasach B, D jest język niemiecki, w klasach A, C język francuski nauczane od podstaw.
W klasach C, E, F prowadzone są obowiązkowe zajęcia z łaciny kultury antycznej.

Klasy dwujęzyczne
Klasy E, F to klasy dwujęzyczne z językiem angielskim. Co najmniej trzy przedmioty nauczane są dwujęzycznie. Po pierwszym roku nauki można ubiegać się o przyjęcie do klasy drugiej z Maturą Międzynarodową. Przedmioty: geografia, historia i matematyka nauczane na podstawie programów autorskich. Kandydatów ubiegających się o przyjęcie do klas dwujęzycznych obowiązuje egzamin z języka angielskiego przeprowadzany w formie pisemne i ustnej. Kandydaci, którzy posiadają i w procesie rekrutacji dostarczą kopie posiadanych certyfikatów językowych: AC E, FCE lub TELC do sekretariatu szkoły, będą zwolnieni z egzaminu z języka angielskiego.

Oferujemy uczniom każdej klasy
W klasie IB prowadzone są obowiązkowe zajęcia z podstaw filozofii z elementami nauki o państwie i prawie.
W szkole prowadzone są zajęcia z etyki. We wszystkich klasach zajęcia kultury fizycznej realizowane są według programu WYBIERZ SAM. Proponujemy zajęcia ogólnorozwojowe oraz tenis ziemny lub pływanie.
Uczniowie wszystkich klas pierwszych będą mieli możliwość uczestniczenia w: kołach przedmiotowych, Młodzieżowej Akademii Filozoficznej, Akademii Literatury lub kole recytatorskim.

Matura Międzynarodowa

Co to jest Program Matury Międzynarodowej (IB DP)?
Program Matury Międzynarodowej (International Baccalaureate Diploma Programme - IB DP) to dwuletni program przedmiotów ogólnokształcących dla uczniów dwóch ostatnich klas szkoły średniej. Kończy się on egzaminem dojrzałości uznawanym na całym świecie i najczęściej pozwalającym na kontynuację nauki na uniwersytecie honorującym dyplom IB bez egzaminów wstępnych. Obecnie zdecydowana większość uczelni świata przyjmuje na studia bez egzaminów wstępnych tych posiadaczy dyplomu IB, którzy uzyskali określoną liczbę punktów.

Młodzieżowa Akademia Filozoficzna przy IV LO w Łodzi

Filozoficzna refleksja nad rzeczywistością, poznaniem, samym sobą jest naturalną potrzebą ludzką. Obowiązujące szkolne programy nauczania zamiast filozofii proponują jedynie realizację ścieżki międzyprzedmiotowej, która jest tylko namiastką rzetelnej edukacji filozoficznej. Świadomość wadliwości przyjętych rozwiązań, brak perspektyw na szybką zmianę tego stanu rzeczy, a jednocześnie utrzymujące się od wielu lat duże zainteresowanie uczniów Olimpiadą Filozoficzną, zrodziły pomysł podjęcia takich działań, które zamiast narzekania i oczekiwania proponują uczniom łódzkich szkół nową formę kontaktu z filozofią. W ten sposób we wrześniu 2003 roku powstała w Łodzi Młodzieżowa Akademia Filozoficzna. Spotkania przeznaczone są dla uczniów łódzkich szkół ponadgimnazjalnych, którzy interesują się filozofią. Są one prowadzone w formie cotygodniowych wykładów pod kątem przygotowania uczestników do udziału w Olimpiadzie Filozoficznej. Na spotkania zapraszamy też uczniów, którzy chcą rozwijać swą wiedzę filozoficzną bez zamiaru przystępowania do Olimpiady Filozoficznej. Zajęcia są bezpłatne.

Zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego z filozofii

Aby lepiej przygotować się do tego egzaminu maturalnego, proponujemy cykl zajęć w międzyszkolnej Młodzieżowej Akademii Filozoficznej, która od kilku lat dociera ze swoja ofertą edukacyjną do uczniów łódzkich szkół.

Ważnym celem zajęć (wykładów, dyskusji, sesji wyjazdowych, warsztatów) prowadzonych w ramach Akademii jest jak najlepsze przygotowanie uczniów do udziału w Olimpiadzie Filozoficznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne. Od wielu lat Olimpiada, poprzez zbiorowy wysiłek wielu ludzi, chce się przyczyniać do upowszechniania wiedzy filozoficznej wśród młodzieży, pomaga zrozumieć specyfikę i aktualność odwiecznych problemów filozoficznych, uczy rzetelnego myślenia, kształtuje wrażliwość etyczną i aksjologiczną.

Lekcje wychowania fizycznego

W ofercie naszej szkoły znajduje się wiele możliwości dla uczniów w ramach lekcji wychowania fizycznego. Do wyboru jest:
  • tenis AZSu znajdujący się na ulicy Lumbumby 22/26
  • basen "Wodny Raj" na ulicy Wiernej Rzeki 2

Dla uczniów nie zainteresowanych basenem i tenisem, możliwy jest, do wybrania WF w szkole.

Na tenis, jak i na basen znajduję się bardzo dobry dojazd autobusowy i tramwajowy, aczkolwiek dla uczniów korzystających z basenu w ofercie znajduje się dojazd na placówkę busem, prywatnego przewoźnika. Lekcje wychowania fizycznego w szkole też mają wiele atrakcji. W sali gimnastycznej możliwa jest gra w piłkę halową, koszykową, ręczną i siatkową. Szkoła posiada również dobrze wyposażoną siłownię i aulę w której znajdują się stoły do gry w tenisa stołowego.

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie