Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Parę słów o integracji

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 678 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 

Czy patrzyli Państwo kiedyś w niebo i zastanawiali się jak to jest, że przelatuje przez nie tyle samolotów i jakoś na siebie nie wpadają. Tak, zaraz nasuwa się odpowiedź, i słuszna, że każdy leci w swoim korytarzu powietrznym i służba naziemna dba o bezpieczeństwo i właściwy tor. Oczywiście macie Państwo racje. Ale nie do tego zmierzam.

Pracuje w klasie integracyjnej i czasami patrząc na swoje dzieciaki mam wrażenie, że jestem właśnie takim pracownikiem lotów. Siedzę przed wielkim "niebem" i musze dbać aby moje "samolociki" leciały we właściwym torze i w wyznaczonym kierunku.

Jakie są samoloty, przeróżne. Stworzone w różnych fabrykach, wymyślone przez innych konstruktorów, maja inny układ siedzeń, menu i załogę. Co je łączy? Każdy chce dolecieć do lotniska przeznaczenia, bezpiecznie i na czas. Suną wiec po wspólnym niebie swoimi korytarzami i lecą do celu.

Jak to się ma do dzieci. Są różne, każde ma jakieś zdolności, wiedzę i umiejętności ale każde też nie jest pozbawione problemów, deficytów czy braków. Jedne radzą sobie lepiej z przyswajaniem umiejętności i suną po torze z dużą szybkością, inne zaś powoli starają się docierać do celu. Wszystkie jednak lecą po tym samym niebie, jakim jest klasa integracyjna, a moim zadaniem jest doprowadzić aby doleciały do swojego portu na czas i bezpiecznie.

Wiadomo podczas podróży zdążają się turbulencje, deszcze i ptaki, które utrudniają podróż. Czasem jest sródladowanie by napełnić baki paliwem. Niektórzy rezygnują z lotu i przesiadają się na inny samolot. Jedno wiem, będąc kontrolerem lotów i pogłębiając swoją wiedzę jesteśmy w stanie razem osiągnąć cel i bezpiecznie stanąć na ziemi.

Joanna Miller

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie