Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Analiza przypadku edukacyjnego ucznia klasy pierwszej nauczania zintegrowanego

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1112 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 

Identyfikacja problemu.

Dzieci osiągające wiek szkolny mają zagwarantowane niezbywalne prawo do nauki w szkole, do której obwodu należą. Uczennica (...) jednak została odroczona opinią Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i nadal uczestniczy w zajęciach indywidualnych w grupie "0".
Uczennica ma dziecięce porażenie mózgowe z typem spastycznym z quadriplagią, któremu towarzyszą dodatkowe problemy medyczne:
a) problemy neurologiczne (trudności w nauce, zaburzona koncentracja, zaburzenia mowy)
b) problemy ortopedyczne (boczne skrzywienie kręgosłupa, zwichnięcie stawów biodrowych, przykurcze stawowe, brak pionizacji)
c) inne (problemy w komunikowaniu się, ślinienie się).
Rodzice i starsza siostra akceptują (...), kochają ją. Jednak brak fachowego podejścia jest bardzo widoczny.

Geneza i dynamika zjawiska.

Uczennicę bliżej poznałam we wrześniu 2005 roku, wcześniej wiedziałam, że mieszka w (...). Wydawało mi się, że jestem przygotowana do pracy z dziewczynką na zajęciach ruchowych. Wcześniej zapoznałam się z literaturą medyczną na temat dziecięcego porażenia mózgowego. Jednak życie zaskakuje. Najtrudniej było z przełamaniem mojej psychiki, ale po kolei.
Dziecięce porażenie mózgowe jest zespołem zaburzeń motorycznych, będącym skutkiem uszkodzenia centralnego układu nerwowego. Do uszkodzenia może dojść w okresie płodowym, w trakcie porodu, a także w okresie poporodowym. Specjaliści nie są zgodni, co do przyczyn powstawania porażenia mózgowego, możemy jedynie przypuszczać, że u dzieci z mnogimi wadami wrodzonymi prawdopodobne jest występowanie tej choroby. Jej klasyfikacja opiera się na określeniu typu zaburzeń ruchowych, albo na wskazaniu części ciała objętej porażeniem.
Porażenie mózgowe nie ma charakteru postępującego, jest jednym z najczęściej spotykanych problemów okołoporodowych. Pojawia się z częstością 5 przypadków na każde 2000 urodzeń, dane się nie zmieniają na przestrzeni ostatnich 30 lat.

(...)

Dorota Górska

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie