Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Program wychowawczy Szkolnego Koła Przyjaciół Książki "Książka bawi, uczy i wychowuje"

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 779 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 

W pracy pedagogicznej nauczyciela bibliotekarza zwraca się szczególną uwagę na jego dobry kontakt z uczniami, który umożliwia pozyskiwanie nowych, zaprzyjaźnionych z biblioteką czytelników. Zadaniem bibliotekarza jest wykorzystywanie różnorodnych form promocji książki. Organizowane w bibliotece grupowe zajęcia z młodzieżą stwarzają szerokie pole do działań propagujących czytelnictwo.

Zajęcia Szkolnego Koła Przyjaciół Książki stanowią bardzo ważny element działalności biblioteki Publicznego Gimnazjum nr 1 w Starogardzie Gd. Uczestniczący w nich uczniowie oprócz zainteresowań czytelniczych rozwijają różnorodne zdolności: recytatorskie, pisarskie, plastyczne. Przede wszystkim zaś poszerzają swoją wiedzę o książce i bibliotece, dzięki czemu lepiej rozumieją specyfikę i charakter pracy bibliotecznej. Uczniowie biorą również udział w procesie przekształcania biblioteki gimnazjum w szkolne centrum informacyjne i multimedialne, zdobywają umiejętności sprawnego korzystania ze źródeł i informacji multimedialnej.

Działalność koła bibliotecznego umożliwia również realizowanie zadań wychowawczych. Uczestnicy zajęć uczą się poszanowania dóbr kultury, współdziałania w grupie, a także rozwijają umiejętności organizatorskie. Uczniowie działający w kole aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym biblioteki i szkoły, często tez są jego inicjatorami i organizatorami.

Praca Szkolnego Koła Przyjaciół Książki stanowi nieoceniony wkład w funkcjonowanie biblioteki i stan techniczny jej księgozbioru, przynosi ona wiele korzyści zarówno bibliotece jak i samym uczniom.

W treści programu ujęto działania praktyczne, związane z nabywaniem przez uczniów praktycznych umiejętności z zakresu techniki bibliotecznej jak również wiedzę teoretyczną z dziedziny bibliotekarstwa oraz wiadomości o książkach i ich twórcach.

Program koła bibliotecznego jest realizowany w klasach I-III gimnazjum w okresie jednego roku szkolnego.

(...)

mgr Aleksandra Rabka
Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika
w Starogardzie Gdańskim

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie