Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Konkurs plastyczny - Wielkanoc tuż tuż

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 767 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

W placówce,w której pracuje są rozmaite imprezy otwarte mające na celu integrację rodziców z przedszkolem.Zauważyłam,iż łatwo jest zachęcić rodziców do wspólnej zabawy w przedszkolu,lecz zaangażowanie ich w rolę uczestnika zabawy z dzieckiem w domu jest już dużo trudniejsze.Toteż zaprosiłam dzieci wraz z rodzicami do udziału w konkursie plastycznym "Maluję z mamą i tatą " pod hasłem " Wielkanoc tuż tuż..." , a ogromne żółte jajo z papieru zawieszone w holu przedszkolnym informowalo o warunkach i zasadach uczestnictwa.Zespoły rodzinne miały za zadanie przedstawić tradycje i zwyczaje wielkanocne w pracy plastycznej.Format i technika prac były dowolne , przy czym podstawowym kryterium był widoczny wkład dziecka i rodzica.
      Na konkurs wpłyneło 38 prac , które wyeksponowałam w przedszkolnej galerii prac plastycznych.Wśród prac znaczną ilość stanowiły rysunki i prace malarskie , jednak dominowały wyklejanki , w których wykorzystano zarówno materiał plastyczny jak i przyrodniczy.Pojawiły się również takie techniki jak witraże , colage czy prace przestrzenne(instalacje).Pomysłowość i umiejętna kompozycja dały ciekawe efekty.Wiele prac ukazywało najbardziej charakterystyczny symbol świąt - jajko , ale były również zajączki , święconki - baranki , bazie itd.Różnorodność wykonania świadczyła o dużym zaangażowaniu rodziców jak i dzieci.
      Ta niecodzienna wystawa zdobiła przedszkole przez okres okołoświąteczny i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko środowiska przedszkolnego , ale i poza przedszkolnego.
      Jury konkursowe przyznało 3 nagrody główne , 5 wyróżnień oraz 2 wyróżnienia specjalne dla rodzin wyjątkowo zaangażowanych w konkurs.Dzień później odbył się uroczysty finał konkursu , na który zostały zaproszone zespoły rodzinne , dyrektor przedszkola , nauczyciele , przedstawiciele Rady rodziców.Laureatom wręczono nagrody , a wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
      Efekt mojego przedsięwźięcia pokazał , że warto podejmować działania niekonwencjonalne , gdyż nic tak nie zbliża , jak wspólna praca , wspólny cel i przeżycia.Świadczą o tym wrażenia rodziców , dzieci.Wszyscy zapewniali o świetnej i twórczej zabawie.Dla wielu rodziców była to okazja do zaprezentowania swoich uzdolnień plastycznych i poznania bliżej zdolności swoich dzieci.
      Wydawać by się mogło , iż frekwencja nie bytła zbyt duża (30%)jednak wynika ona raczej z nieznajomości tej formy , niżli z niechęci do współpracy z przedszkolem.Dzięki rozmowom z rodzicami , wiem iż konkurs wzbudził wielkie zainteresowanie i konsekwencją będą udziały większej rzeszy naszych dzieci i ich rodziców w podobnych poczynaniach przedszkola.
      Konkurs ten okazał się wydarzeniem nie tylko w przedszkolu , ale i również w środowisku lokalnym , czego dowodem była notatka prasowa w gazecie i wywiad w radiu.

Opracowała nauczycielka przedszkola Iwona Tokarz

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie