Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Zakończenie na sportowo

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1378 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

Klasa III kończy pierwszy etap nauki. Uczniowie i ich rodzice żegnają się ze swoją pierwszą panią na różne sposoby, najczęściej są to prezentacje artystyczne przed rodzicami.
Kiedy ostatnio rozstawałam się z trzecią klasą, względy organizacyjne - brak czasu na próby, zajęta sala gimnastyczna, nie sprzyjały organizacji artystyczengo zakończenia. Postanowiłam, że pożegnam się ze swoimi uczniami i ich rodzicami na sportowo.
Czerwiec to raczej ładna pogoda, ciepło, dlatego też zaprosiłam uczniów i ich rodziców w godzinach popołudniowych na boisko szkolne w strojach sportowych.
Zaplanowałam konkurencje : dwie dla mam, dwie dla tatusiów, dwie dla chętnych rodzin, jedną - tylko dla uczniów oraz kilka dla drużyn mieszanych / mamy, tatusiowie, dzieci / podzielonych na drużyny A i B. Przedstawię kolejność konkurencji, potrzebne przybory do każdej z nich, uczestników i przebieg.
Prowadzący daje znak gwizdkiem do rozpoczęcia konkurencji.

  1. SADZENIE I ZBIERANIE ZIEMNIAKÓW / po 5 woreczków, po 5 obręczy, po 1 pachołku / drużyny A i B.
    Drużyny stoją w rzędach, pierwszy zawodnik trzyma 5 woreczków przed nim co 1 m leży obręcz / miejsce posadzenia ziemniaków /. Za ostatnią obręczą stoi pachołek. Zawodnik biegnie, rzuca woreczek do obręczy, obiega pachołaka i wraca. Następny zawodnik zbiera woreczki / ziemniaki / obiega pachołka, wraca podając woreczki następnemu.

  2. PRZENOSZENIE WODY / po 2 wiadra w tym 1 z wodą, po jednej miseczce / najlepiej po serku wiejskim po 1 pachołku / Drużyny A i B .
    Drużyny stoją w rzędach, tuż za startem stoi wiadro z wodą. Pierwszy zawodnik trzyma miseczkę na sygnał nabiera wodę biegnie do drugiego wiadra odległego o 4 m, wylewa wodę z miseczki do pustego wiadra, wraca przekazując miseczkę następnemu zawodnikowi.

  3. SKOKI NA SKAKANKACH / po 2 skakanki i po 1 pachołku / Mamy.
    Mamy podzielone na dwie drużyny. Pierwsze z drużyn skcząc na skakankach biegną do pachołka odległego o 5 m, obiegają go i wracają, wybiegają drugie mamy z przygotowanymi skakankami, a pierwsze podają skakanki trzecim.

  4. SLALOM / po 1 piłeczce unihoka, po 2 kije, po 4 pachołki / Tatusiowie.
    Tatusiowie podzieni na drużyny stoją w rzędach, pierwszy i drugi trzymają kije. na sygnał pierwszy toczy piłeczkę slalomem między pachołkami ustawonymi co 1,5 m. Obiega ostatni pachołek, wraca slalomem na start, podaje piłeczkę drugimu zawodnikowi, a kija trzeciemu.

  5. PIŁECZKI NA ŁYŻKACH / po 2 łyżki, po 1 łyżeczce ping-pongowej , po 4 pachołki / Drużyny A i B.
    Drużyny stoją w rzędach, przed nimi co 1,5 m pachołek, pierwszy zawodnik trzyma łyżkę na niej łyżeczkę, na sygnał biegnie slalomem obiega ostatniego pachołka, wraca slalomem, podaje piłeczkę drugiemu zawodnikowi, który trzyma przygotowaną łyżkę. Łyżkę podaje trzeciemu zawodnikowi.

  6. RZUT BERETEM / 1 beret/ Tatusiowie.
    Każdy tatuś rzuca po kolei beretem dowolną techniką, kto dalej ?

  7. RODZINNY SKOK / 1 opatyczek do pisania na ziemi / Rodzina z drużyny A i B.
    Rodziny trzyosobowe stoją w rzędach. Pierwszy zawodnik / kolejność dowolna / skacze obunóż z miejsca startu, prowadzący zaznacza patyczkiem miejsce tuż za piętami skaczącego. Następny zawodnik przykłada palce stóp do narysowanej kreski skacze obunóż, itd. Wygrywa rodzina, której przedstawiciel znalazł się najdalej od startu. Rodziny skaczą po kolei.

  8. WORECZKIEM DO WIADRA /1 wiadro, woreczków tyle, ile dzieci / Uczniowie.
    Uczniowie z drużyny A, a później z drużyny B rzucają po kolei woreczki do wiadra ustawionego w pewnej odległości / do uzgodnienia /. Która drużyna więcej wrzuci woreczków do wiadra.

  9. RODZINNE HULA-HOP / 6 kół hula-hop / Po jednej rodzinie z drużyny A i B.
    Rodziny trzy osobowe na sygnał równocześnie zaczynają kręcić kołami w pasie. Z której drużyny zawodnik będzie to robił naj dłużej ta wygrywa.

  10. DWA OGNIE / piłka do siatkówki / Drużyny A i B.
    Drużyny stoją na boiskach naprzeciwko siebie, grają w dwa ognie / zbijanego /
      Na tablicy wyników zpisywane są punkty / u mnie punkty zapisywała jedna z babć /. Za wygraną drużyna A lub B otrzymywała 1 pkt, za przegraną 0 pkt.
W konkurencjach 6 i 9 indywidualni zwycięscy otrzymali słodkie nagrody zaraz po konkurencji. Po podliczeniu punktów odbyło się ogłoszenie wyników, oklaski dla zwyciesców i lody dla wszystkich.
Po imprezie na boisku przeszliśmy do klasy gdzie czekały napoje i drobne ciasteczka.
Podczas poczęstunku moi uczniowie bardzo spontanicznie zaczęli śpiewać poznane w ciągu trzech lat piosenki, recytowali wiersze. Zupełnie niespodziewanie mieliśmy część artystyczną pożegnania.


Teresa Kornosz
Zielona Góra

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie