Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Moje dziecko i przyroda

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 839 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Referat wygłoszony na spotkaniu z rodzicami, mający na celu uświadomienie rodzicom, że im więcej dziecko wie o przyrodzie, tym więcej może zrobić aby ją chronić.

Nigdzie nie czujemy się tak dobrze jak na łonie natury. Dopisuje nam wtedy humor, apetyt i rozbudza się wyobraźnia. Skoro tak świetnie czujemy się w otoczeniu przyrody, to z pewnością jest to też dobre miejsce do nauki. Będąc na wycieczce, obozie czy wczasach, rozglądajmy się ciekawie wokół siebie. Nie wszystko od razu rozumiemy, ale warto zastanowić się. Matka natura daje nam dosłownie wszystko, czego potrzebujemy do życia: pożywienie, ubranie, schronienie. A co my możemy jej ofiarować? Tego właśnie mamy okazję dowiedzieć się na lekcjach w szkole, na spacerach i wycieczkach, na obcowaniu z przyroda. Najważniejsze jest więc zdobycie jak największej wiedzy o przyrodzie. Im więcej wiemy o świecie, tym więcej możemy zrobić, żeby ją chronić. Chroniąc przyrodę, pomagamy zachować jej różnorodność. Dlatego tworzone są miejsca, w których mogą się schronić i przetrwać zagrożone gatunki roślin i zwierząt. To pozwoli nam dorosłym i dzieciom do woli zachwycać się pięknem przyrody, oddychać pachnącym powietrzem i cieszyć się myślą, że tu gdzieś obok nas, żyje jakieś stworzonko, które gdyby nie to miejsce, mogłoby już nie istnieć.

     Bez przyrody nie moglibyśmy istnieć. To ona zapewnia nam to, co jest niezbędne do przetrwania. Natura daje nam też surowce, których nauczyliśmy się przerabiać i wykorzystywać.

     Skoro wiemy jak ważna jest w przyrodzie różnorodność zadbajmy też o siebie samych i dostarczajmy organizmowi jak najwięcej jarzyn i owoców. Są one pełne skarbów. Najwspanialszym podarunkiem przyrody jest las. Las to nasze zielone płuca, a więc my rodzice, dzieci, nauczyciele i wszyscy ludzie, przebywajmy w nim jak najczęściej. „Jak w rodzinie” każdy z nas jest niewielką cząsteczką przyrody.

Opracowała: Maria Bierzuńska

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie