Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Godzina

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 876 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Obserwacja wzrostu i rozwoju drugiego miotu króliczków była niepowtarzalną okazją do stymulacji rozwoju sfery emocjonalnej naszych dzieci. Besposrednia obserwacja i kontakt z królikami przyczyniły się nie tylko do wzbogacania wiedzy przyrodniczej przedszkolaków, ale i m.in. do wyciszenia grupy. 

Godzina „U-2" w grupie 4-latków.
(świętujemy narodziny drugiego miotu króliczków w naszym kąciku hodowlanym).

Kiedy w sobotę 8 kwietnia pani Ela przyszła do przedszkola, żeby nakarmić króliki zobaczyła, że w puchowych pieluchach, do usłania których Bunia wyskubała sobie własną sierść leżą już cztery malutkie ,gołe i ślepe króliczki. Również i tym razem dumna i zadowolona mama bez większych protestów pozwoliła pani Eli na sprawdzenie miotu .Cała czwórka wyglądała na zdrową.

W poniedziałek 10 kwietnia dzieci z grupy 4-latków miały okazję zobaczyć, jak wyglądają dwudniowe królicze oseski i porównać ich wygląd z wyglądem dorosłych osobników, czyli mamy i taty,to znaczy-Buni i Binka. Królicze maluchy zaliczyły też w poniedziałkowy ranek swoją pierwszą sesję zdjęciową; dość pośpieszną, gdyż nie chcieliśmy zbytnio niepokoić króliczej mamy, która w pełni zasłużyła sobie na swój „urlop macierzyński” .Tak więc będziemy mieli znowu sporo radości, obserwując rozwój króliczego potomstwa, bo małe już za jakieś trzy tygodnie otworzą ślepka i zaczną się bawić w „kicanego berka” .A potem? Potem pójdą „na służbę” tak, jak ich braciszkowie z pierwszego miotu. Na pewno znajdziemy im dobrych właścicieli, w przeciwnym bowiem razie niedługo mielibyśmy w naszym przedszkolu cały wagon królików.


Elżbieta Kawszyniec.

Przedszkole Nr 5 na ul. Moniuszki.


Tomaszów. Lub. Kwiecień 2006.

Osoby zainteresowane wizualną stroną zajęć i artykułów zapraszam na stronę www.tomaszów-lubelski.pl/Dydaktyka/Oświata

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie