Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Andrzejkowe spotkanie

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1188 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Przedstawiam Państwu scenariusz spotkania andrzejkowego dla dzieci trzy i czteroletnich wraz z rodzicami. Myślę, że spotkanie to będzie dla wszystkich ciekawa formą wspólnego spędzenia czasu i zacieśni więzi miedzy dziećmi, rodzicami i nauczycielkami.
Scenariusz spotkania z rodzicami.
Zabawy andrzejkowe.

Cele.
 • Zacieśnianie więzi emocjonalnej między dziećmi, rodzicami i nauczycielkami.
 • Zachęcanie rodziców do współpracy.
 • Kultywowanie tradycji i zwyczajów ludowych.
Przebieg.
 1. Przywitanie gości i wyjaśnienie powodu spotkania. Wyjaśnienie zebranym, że aby zabawy i wróżby się udały muszą pojawić się na spotkaniu wróżki i czarodzieje.
 2. Wykonanie czarodziejskich czapeczek dla wróżek i czarodziejów. Wykonują je rodzice wraz z dziećmi dla każdego dziecka z wcześniej przygotowanych materiałów takich jak granatowa bibuła lub granatowy karton, gwiazdki i księżyce wycięte z żółtej, srebrnej lub złotej folii samoprzylepnej, / aby praca się powiodła należy wcześniej dowiedzieć się, którzy rodzice będą na spotkaniu i przygotować odpowiednią ilość pomocy /.
 3. Wróżba z butami, „ Komu spełnią się marzenia”, dzieci muszą zaczarować buciki słowami „Marzysz ty, marzę ja, Andrzej, Andrzej wróżbę da”.
 4. Wróżba z czarodziejskimi czapeczkami. Pod każdą z nich znajduje się jakiś przedmiot na przykład:
  skarbonka – będziesz bogaty,
  samolot – czeka cię daleka podróż,
  piłeczka – zostaniesz sportowcem,
  cukierek – czeka cię słodkie życie.
  Po każdej wróżbie czapeczki są przekładane.
 5. Czarodziejska kula. Wróżba polega na wybieraniu przez dzieci ze szklanej kuli ciasteczek z dobrymi radami od Andrzeja. Aby były one czytelne dla przedszkolaków należy je narysować, mogą to być na przykład:
  uśmiechnięta buzia,
  talerzyk z jedzeniem,
  szklanka z mlekiem,
  przekreślony cukierek,
  szczoteczka do zębów.
        Potem można poprosić dzieci, aby spróbowały odgadnąć na podstawie rysunków, jakie rady ma dla nich Andrzej, zawsze mogą też liczyć na pomoc rodziców.
  Nagrodą za odgadnięcie jest ciasteczko.
 6. Pożegnanie. Każde dziecko zabiera ze sobą gałązkę wiśni z wróżbą napisaną na karteczce, oraz wyjaśnieniem, że jeżeli wstawi gałązkę do wody, a ta wypuści listeczki to wróżba się spełni. Trzeba zachęcić dzieci do przyniesienia potem tej gałązki do przedszkola. Na karteczkach można napisać następujące wróżby: spełnią się twoje marzenia, będziesz miał wielu przyjaciół, będziesz podróżnikiem, aktorem, nauczycielem, itp.,
 7. Na koniec wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i prosimy rodziców, aby wychodząc wybrali sobie piłeczkę w określonym kolorze, który będzie odzwierciedlał ich nastrój po wspólnie spędzonej zabawie i wrzucili ją do przygotowanego pojemnika.
  kolor czerwony – bardzo dobrze się bawiłem,
  kolor żółty – tak sobie,
  kolor czarny – niezbyt dobrze.
  Piłeczki mogą być wcześniej wykonane przez dzieci ze zwiniętego kolorowego papieru.
  Otrzymamy w ten sposób wiarygodną informację zwrotną.
      Bardzo ważnym elementem podczas zabawy jest scenografia, dzięki, której uzyskamy tajemniczy nastrój. Można przygotować wcześniej z dziećmi lampiony ze słoików pomalowanych farbami i włożyć do nich świece.

Agnieszka Wróbel

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie