Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Pożegnanie nauczyciela muzyki kończącego pracę zawodową

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 34706 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Zakończenie pracy zawodowej to niezwykle doniosły moment w życiu każdego nauczyciela. Często zastanawiamy się, jak pożegnać kolegów odchodzących na emeryturę. Oto jedna z propozycji.

1. Pożegnanie w imieniu Rady Pedagogicznej.

Szanowna Koleżanko!

     W dniu tak ważnym i znaczącym zwracam się do Pani w imieniu całej Rady Pedagogicznej ze słowami gorących podziękowań za Pani wieloletnią pracę, za wysiłek i trud wychowawczy; za serce, które wciąż życzliwe zarówno dla uczniów, jak i dla nas – młodszych kolegów i koleżanek. Była Pani w tej szkole niezwykle potrzebna. Muzyka i śpiew zawsze towarzyszyły naszym szkolnym uroczystościom, tworząc niezwykłą oprawę i podniosły klimat.

      Rozśpiewała Pani naszą młodzież, a co więcej, ucząc muzyki – wprowadzała ich Pani w świat kultury, sztuki, w świat wartości niewymiernych, ale jakże ważnych szczególnie dla młodych ludzi. Kształtowała Pani ich wrażliwość, a co za tym idzie – otwartość na to wszystko, co piękne i dobre. Muzyką jak kluczem otwierała Pani ich serca, uczyła tej szczególnej wrażliwości, która nas czyni lepszymi, bardziej szlachetnymi.

      Pani praca, pełna oddania dla uczniów, ogromnego poświęcenia, może być dla nich pięknym przykładem w ich dorosłym życiu. Pani postawa, nacechowana serdecznością i głęboką tolerancją, cieszyła się uznaniem i szacunkiem nas wszystkich.

     Zakończenie pracy zawodowej jest bez wątpienia ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Pamięcią ogarniamy minione lata, dokonujemy pewnych podsumowań. To taka chwila, która zmusza do głębokich refleksji. Żywimy przekonanie, że odczuwa Pani pełną satysfakcję ze swojej pracy z dziećmi i młodzieżą w tej szkole.

     W imieniu kolegów i koleżanek życzę Pani zdrowia na długie lata, radości i dni wolnych od trosk i kłopotów. Mamy nadzieję, że zechce Pani podtrzymywać serdeczne więzi ze szkołą, z nami.

Proszę przyjąć od nas wszystkich najlepsze życzenia.

2. Pożegnanie w imieniu uczniów.

Droga Pani …………!

     Spotkaliśmy się tu w dniu szczególnym dla nas wszystkich, w dniu, który głęboko zapadnie w pamięci wszystkich uczniów. Z wielkim wzruszeniem żegnamy dziś Panią, nauczyciela muzyki, która ……………lata swojego życia poświęciła nam – dzieciom i młodzieży w tej szkole. To dzięki Pani zaangażowaniu nasze szkolne święta i uroczystości były tak niezwykłe, zachwycały wszystkich – uczniów, rodziców, zaproszonych gości. Przez długie lata swojej pracy kształtowała w nas Pani zamiłowanie do muzyki i szacunek dla naszej kultury.
„Jest taka wdzięczność, gdy trzeba dziękować …”
„Jest taka wdzięczność …”.

     Z wyrazami takiej właśnie wdzięczności zwracamy się dziś do Pani i dziękujemy za trud, cierpliwość i wyrozumiałość dla naszych błędów, niedoskonałości.

     Z chwilą zakończenia pracy zawodowej życzymy Pani dużo zdrowia i radości; spokojnych, pogodnych dni.
Przesyłamy poetycką dedykację:

„ Nie, nic się nie kończy:
nie kończy się niebo,
nie kończy się ziemia.
Nie kończą się drogi, pola i morza.
Dlatego idź przed siebie –
Idź! Odważnie stawiaj kroki.

Opracowała: Bożena Janczaruk
Nauczyciel – polonista w Szkole Podstawowej w Jacowlanach.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie