Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci w młodszym wieku szkolnym

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1729 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Ćwiczenia relaksacyjne pomagają dziecku rozluźnić się, wspomagają pracę wyobraźni. Mogą być wykorzystywane w czasie zajęć szkolnych lub innych spotkań. Ja wykorzystałam je na spotkaniu z rodzicami, dzięki czemu rodzice ćwiczyli z dziećmi. 

Marianna Adameczek

Ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci w młodszym wieku szkolnym
(mówimy powoli i spokojnie)

Kładziemy się wygodnie na kocykach. Zamykamy oczy. Wyobrażamy sobie, że wypoczywamy na plaży. Słyszymy szum morza. Czujemy się bardzo dobrze, więc oddychamy powoli i spokojnie. Słońce ogrzewa nasze ciało. Jest nam przyjemnie. Jesteśmy rozluźnieni. Próbujemy podnieść lewą nogę, ale jest ciężka i nie możemy jej unieść. Oddychamy głęboko i spokojnie. Czujemy jak ciepło przenika do naszego wnętrza i przesuwa się od głów do stóp. Do każdego z nas dosiadła się mama. Odczuwamy ciepły i delikatny dotyk jej dłoni – jesteśmy bezpieczni. Wraz z powiewem wiatru poczuliśmy zapach morskiej wody – zachwycamy się nim – oddychając głęboko i spokojnie. Pod wpływem głębokich i spokojnych oddechów kocyki uniosły się z nami do góry. Czujemy się świetnie. Nasz oddech jest płytki i spokojny. Wylądowaliśmy na miękkiej, różowej chmurce. Podziwiamy oświetlone słońcem niebieskie niebo – jest pięknie. Nasze serca rozpiera radość. Chmurka przesuwa się w kierunku pól. Cóż za wspaniały widok! Złociste łany zbóż falują niczym morze. Dalej widać ukwiecone łąki, po których chodzą bociany i poszukują żab. Zniżamy się nieco z chmurką i słyszymy cykanie pasikoników – cóż za miła muzyka dla uszu. Chmurka powoli przesuwa się w kierunku lasu. Widzimy drzewa o różnych kolorach zieleni. Jest to piękny widok dla oczu. Jakaś postać wychodzi z lasu – chcemy dokładnie zobaczyć kto to? Oddychamy bardzo powoli, aby chmurka obniżyła się i tak też się dzieje. Każdy z nas rozpoznaje swojego tatę stojącego przy drzewie z pieskiem, który radośnie merda ogonem. Chcemy do taty. Śmiejemy się głośno. Chmurka pod nami rozpłynęła się. My powoli lądujemy na kocykach obok taty. Piękny sen się skończył. Otwieramy oczy i podnosimy się. Czujemy się                               FANTASTYCZNIE!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie