Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Koncert talentów muzycznych

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1130 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Zachęcam do organizowania w szkole koncertów talentów muzycznych, chodzi tu o dzieci uzdolnione tanecznie, wokalnie lub grające na instrumentach. Koncerty są doskonałą okazją do odkrycia wielu uzdolnionych dzieci oraz zaproszenia rodziców i bliskich. Organizując imprezy dodatkowe poszerzamy działalność kulturalną szkoły.
             SCENARIUSZ    KONCERTU  
          „TALENTY MUZYCZNE” 
 
 
Koncert jest przeznaczony dla uczniów klas II-VI, polega na prezentacji swoich umiejętności wokalnych, instrumentalnych lub tanecznych. Przygotowania do koncertu rozpoczynają się wraz z początkiem roku szkolnego i trwają do koncertu finałowego. 

CELE:
Głównym celem jest wdrażanie uczestników do analizowania muzyki, poszukiwania i odkrywania swoich umiejętności, zachęcamy dzieci do  przełamywania pewnych  barier przed występem na scenie, uczymy jak należy zachować się na koncertach, występach itp. Imprezach kulturalnych, dzieci stają się tolerancyjne wobec kolegów którzy mogą mieć odmienne gusty muzyczno-taneczne. Pomagamy  rozwijać talenty taneczno-muzyczne, często podczas tych koncertów ujawniają się ukryte umiejętności sceniczne u dzieci. Starsi koledzy i koleżanki pomagają młodszym  w przebraniu się , w organizacji koncertu finałowego. Wszelkie próby techniczne, ćwiczenia ruchowe i taneczne odbywały się w czasie wolnym od zajęć szkolnych .

 METODY PRACY:-          śpiew, gra na instrumentach, taniec, działania plastyczno-techniczne podczas wykonywania dekoracji, plakatu informacyjnego.
 
ŚRODKI DO REALIZACJI:
- materiały kreślarskie potrzebne do wykonania plakatu informacyjnego i  dekoracji sali koncertowej
- płyty CD i taśmy z nagraniami podkładu do tańca,
-          instrumenty ( flety, keyboard )
-          odtwarzacz CD, nagłośnienie sali (kolumny ,mikrofony )
 
PRZYGOTOWANIA DO KONCERU FINAŁOWEGO:
-   każdy uczestnik podaje wybrany przez siebie utwór do zaśpiewania, do tańca czy do zagrania na instrumencie ( w zależności od swoich umiejętności)
-          w ustalonych  terminach odbywają się próby techniczne oraz pomoc dla występujących którzy nie mają swoich pomysłów co do układu tanecznego lub repertuaru itp.
-          udekorowanie sali gimnastycznej przed koncertem finałowym
-          próba generalna na sali koncertowej
-          ułożenie odpowiedniej kolejności występujących wykonawców

                                                                                                                           RENATA WAJDZIK
 

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie