Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Znam siebie - ćwiczenia dotyczące orientacji w schemacie własnego ciała

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6605 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

Elementy metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne często wykorzystuję w pracy z dziećmi. Są one niezbędne do ćwiczeń z dziećmi, kształtujących umiejętność orientacji w schemacie własnego ciała. Elementy tej metody wykorzystuję systematycznie w czasie zabaw ruchowych. Jako metoda aktywizująca ma ogromne znaczenie w pracy z dziećmi, szczególnie w grupie integracyjnej. Pozwala wychowankom zdobyć pewność siebie i przyczynia się do integracji grupy.
Konspekt zajęcia w którym wykorzystałam elementy metody W. Sherborne

gr. 3- latków

Temat: „Znam siebie”- ćwiczenia dotyczące orientacji w schemacie własnego ciała.

Cele główne:
  • kształtowanie orientacji w schemacie własnego ciała
  • integracja grupy
Cele operacyjne: dziecko potrafi:
    wykonywać proste polecenia prowadzącej
  • osiągać zadowolenie z bliskiego kontaktu z partnerem
  • zgodnie współpracować z partnerem
  • nazwać i wskazać części ciała: ręka, noga, oko, ucho, nos, głowa, włosy
  • uważnie słuchać wyliczanki
  • poruszać się zgodnie z rytmem słyszanej melodii
Metody: słowna, oglądowa, czynna
aktywizujące: elementy metody W. Sherborne, elementy muzykoterapii

Forma pracy: z całą grupą

Pomoce: wyliczanka, ilustracje poszczególnych części ciała, nagranie

Przebieg:
  1. Powitanie
          Dzieci siedzą w kole, proponuję powitanie przez spojrzenie koledze w oczy.
  2. Zabawa „ręka do ręki” – dzieci poruszają się po sali w rytm słyszanej melodii, na przerwę w muzyce i na hasło:- „ręka do ręki”- zatrzymują się i podają dłoń najbliżej stojącemu koledze, -„ łokieć do łokcia”- stykają się łokciami, „ kolana do kolan”, itp.
  3. Słuchanie wyliczanki „Zabawa dla najmłodszych”
    Pokaż Jasiu gdzie masz oko,
    Gdzie masz ucho, a gdzie nos.
    Gdzie masz rękę, gdzie masz nogę,
    Gdzie na głowie rośnie włos?
    Daj mi rękę, tupnij nogą,
    Kiwnij głową – „tak” i „nie”
    Klaśnij w ręce.
    Hop do góry!
    Razem pobawimy się.
  4. Zabawa inspirowana treścią wyliczanki.
  5. „Zabawne miny”- wytrzeszczanie oczu, mrużenie oczu i inne wg pomysłu dzieci.
  6. Zakończenie – piosenka „Do widzenia”.
opracowała:
Ewa Wojciechowska

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie