Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Turniej matematyczny rozwijający sprawne liczenie w zakresie 10

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1380 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

Przedstawiam scenariusz zajęć dla klasy pierwszej z wykorzystaniem darmowego (freeware) programu edukacyjnego zaczerpniętego z internetu „2plus2”.

Tematyka zajęć: Turniej matematyczny rozwijający sprawne liczenie w zakresie 10.
 
Cele konkursu:
- utrwalenie dodawania i odejmowania w zakresie 10,
- rozwijanie logicznego myślenia,
- kształcenie umiejętności sprawnego posługiwania się komputerem,
- stworzenie możliwości porównania swoich umiejętności z innymi w celu samodoskonalenia się
 
Formy i metody pracy:
- gra dydaktyczna-rozwiązywanie zadań problemowych
- praca indywidualna
 
Środki dydaktyczne:
- stanowisko komputerowe i program edukacyjny "2plus2"
- kartki z rozpisanymi w kolejności zadaniami przy każdym stanowisku,
- dyplomy za pierwsze trzy miejsca oraz dyplomy za udział w turnieju.
 
Warunki realizacji:
- dla jednego ucznia - jedno stanowisko komputerowe z dostępem do internetu.
- uczniowie wcześniej  korzystali z programu i określonych zadań.
 
Przebieg turnieju:
I. Powitanie uczestników.
II. Przypomnienie zasad korzystania z komputera.
III. Zapoznanie z zasadami turnieju:
a) wygrywa ten, kto rozwiąże zaplanowane zadania w najkrótszym czasie i zrobi najmniej błędów.
b) jeśli podczas turnieju uczestnikowi zawiesi się komputer, prowadzący odlicza czas poświęcony na ponowne jego uruchomienie.
c) każdy, kto skończy wykonywać zadanie, podnosi rękę, a prowadzący sprawdza, i zapisuje na karcie ucznia  ilość błędów. Uczestnik niezależnie od tego, czy rozwiązał zadanie bezbłędnie, czy też nie, pokonuje kolejne etapy turnieju.
IV. Podanie kolejności rozwiązywania zadań i rozpoczęcie turnieju:
1. Zaznacz obrazek na który wskazuje liczba
2. Który obrazek został zaznaczony
3. Wstaw odpowiedni znak
4. Dodawanie-podaj prawidłowy wynik
5. Wstaw brakujący znak + lub –
6. Znajdź wszystkie  działania, których wynik to poniższa liczba
7. Odejmowanie – podaj prawidłowy wynik
8. Dodawanie i odejmowanie- podaj prawidłowy wynik
V. Zakończenie turnieju.
VI. Ogłoszenie wyników.
VII. Rozdanie dyplomów.
VIII. Ewaluacja
Uczniowie mają podzielić się wrażeniami z lekcji i ocenić ją. Każda osoba  może to wyrazić określając swój nastrój po zajęciach.
Uczniowie przyklejają smoprzylepne karteczki ze swoim imieniem na dużej: uśmiechniętej, lub smutnej buzi wywieszonej na tablicy.
 
 
Karta pracy ucznia:  _________________________________
                                           (imię i nazwisko)
 
LICZENIE

1. Zaznacz obrazek (na który wskazuje liczba)
2. Który obrazek (został zaznaczony)?
3. > = <    (liczb)   (wstaw odpowiedni znak)

DODAWANIE

4. Dodawanie (podaj prawidłowy wynik)
5. Brakujący znak  (wstaw  +  lub  –)
6. Znajdź  działanie   (których wynik to poniższa liczba)

ODEJMOWANIE

7. Odejmowanie (podaj prawidłowy wynik)
8. Dodawanie i odejmowanie kropek
9. Dodawanie i odejmowanie
 
Łączna ilość błędów: _____________
 
 
Opracowała Małgorzata Dondajewska

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie