Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Jak urozmaicać lekcje angielskiego

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1864 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Chciałam przytoczyć tutaj kilka typów zajęć, które mogą urozmaicać codzienne lekcje języka angielskiego. Udają się one najlepiej z nieliczną grupa uczniów, warto stosować je np. podczas kółka języka angielskiego jako dodatkowe kontakty z językiem.

Lekcja – spacer. Spacery dają okazję do omówienia i przećwiczenia w realnej sytuacji zasad poruszania się po mieście, przepisów ruchu, sposobów udzielana wskazówek, jak trafić, czy dojść do różnych punktów miasta, informowania o trasach linii komunikacji miejskiej. Ćwiczenia w mówieniu podczas takiego spaceru mogą dotyczyć historii miasta, miejscowości, zabytków ważniejszych instytucji, miejsc które można zwiedzać. Materiałem językowym są nazwy budynków, przedmiotów, wykonywanych właśnie czynności oraz potrzebne do rozmowy przymiotniki, przysłówki, przyimki i zwroty potoczne. Podczas takiego spaceru wprowadza się lub sprawdza znajomość drzew, roślin, kwiatów, ptaków, kolorów.

Lekcja w stołówce szkolnej. Tu tematy mogą dotyczyć posiłków zachowania w restauracji. Można wtedy przygotować jakąś prosta potrawę. Przy herbacie i ciasteczkach można wprowadzić i utrwalić słownictwo związane z posiłkami, przygotować menu, wprowadzić zwroty grzecznościowe używane przy stole.

Lekcja w pracowni przedmiotowej. Najnowsze podręczniki do nauki języka angielskiego zawierają też teksty o tematyce popularnonaukowej. Warto więc niektóre tematy z zakresu wiadomości o kraju, jego kulturze realizować w pracowni historycznej, geograficznej. Eksponaty które się tam znajdują, przyrządy mapy wywołują specyficzną atmosferę, budzą zaciekawienie. Posługując się wybranymi pomocami naukowymi w sposób poglądowy i oszczędny co do zużycia czasu wprowadzamy trudny materiał leksykalny.

Oprowadzanie po terenie szkoły. Po wcześniejszym zebraniu informacji o szkole, liczbie uczniów, klas, wyposażeniu, wprowadzeniu odpowiednich form językowych oraz przydzieleniu ról można bawić się w oprowadzanie rzekomych gości po szkole.

Piosenki, rymowanki, konkursy zabawy to lekka i przyjemna postać języka obcego. Przynosi ona pożądane urozmaicenie i odprężenie w pracy nie tylko w nauczaniu dzieci młodszych ale i starszych. Repertuar takiej lekcji musi być oczywiście dopasowany do wieku i możliwości językowych uczących się. Nie ma chyba ucznia, który by takich lekcji nie lubił. Występujący na takich lekcjach materiał językowy jest lepiej i trwalej zapamiętywany. Większy jest też zakres ilościowy przyswajanych elementów języka. Przy odpowiednio dobranych piosenkach możemy wprowadzić nowe słownictwo, materiał gramatyczny. To niektóre z form, którymi staram się urozmaicać lekcje, zajęcia pozalekcyjne, aby motywować do nauki języka obcego także tych uczniów słabych.

Bożena Szymbara

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie