Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Polsko - niemiecka wymiana młodzieży - EURO CAMP EINBECK 2004

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 835 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

W roku szkolnym 2003/2004 nasza szkoła (Zespół Szkół w Paczkowie) otrzymała od strony niemieckiej zaproszenie do udziału w programie EURO- CAMP w Einbeck.  Impreza ta odbywa się regularnie co roku w Niemczech lub we Francji. Udział w programie biorą przedstawiciele pięciu europejskich miast ( Einbeck i Artern w Niemczech, Thias we Francji, słowackie Topolcany i Paczków).

W roku szkolnym 2003/2004 nasza szkoła (Zespół Szkół w Paczkowie) otrzymała od strony niemieckiej zaproszenie do udziału w programie EURO- CAMP w Einbeck.
Impreza ta odbywa się regularnie co roku w Niemczech lub we Francji. Udział w programie biorą przedstawiciele pięciu europejskich miast ( Einbeck i Artern w Niemczech, Thias we Francji, słowackie Topolcany i Paczków).
Głównymi uczestnikami są młodzi ludzie, którzy przez cztery dni przebywają z rówieśnikami z innych krajów, biora udział we wspólnych dyskusjach, prelekcjach i zabawach oraz przede wszystkim w rywalizacji sportowej.
Miałam przyjemność pełnić funkcję współorganizatora (przy współpracy z oficerem europejskim z Urzędu Miasta w Paczkowie), opiekuna i tłumacza podczas Euro-Camp w 2004 roku, w którym udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół i Gimnazjum Publicznego w Paczkowie.
Aby przygotować się do udziału w Euro-Camp 2004 wraz z uczniami przygotowałam prezentację miasta Paczkowa na stronę internetową Euro-Camp w języku niemieckim i angielskim.
Moi podopieczni wzięli również udział w ankiecie przygotowanej przez organizatora a dotyczącej sposobu życia młodzieży w poszczególnych krajach, jej opinii na temat Unii Europejskiej, polityki i rozwoju szkolnictwa. Wyniki ankiety zostały zaprezentowane podczas wspólnego spotkania w czasie Euro-Camp.
Paczkowscy uczniowie mieli również za zadanie przygotowanie, pod kierunkiem opiekunów, wystawy o swoim mieście, którą mogli oglądać wszyscy uczestnicy imprezy, jak również władze miasta Einbeck.
Młodzież spędzała czas wolny śpiewając, tańcząc i przygotowując się do rywalizacji sportowej, która odbyła się w ostatnim dniu Euro-Camp i w której nasi uczniowie zwyciężyli.
Ja natomiast, jako nauczyciel-opiekun miałam możliwość poznania nauczycieli z innych krajów, wymiany doświadczeń i poglądów oraz wykorzystania i doskonalenia umiejętności językowych.
Uważam, że przygotowania do programu i sam pobyt w Einbeck przyniósł wiele korzyści moim uczniom. Mogli oni zawrzeć nowe przyjaźnie, poznać życie młodych z innych krajów, ich poglądy, plany na przyszłość. Mieli również możliwość poszerzenia umiejętności językowych oraz zaprezentowania swoich sił w sporcie, a przy tym dobrej zabawy.
Wyjazdy tego typu są więc korzyścią dla szkoły, nauczycieli i uczniów.Magdalena Nowakowska

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie